Wszystko
Wszystkie
Archiwum
@michal_szn to nie trzeba.
Da się gdzieś zgłosić online deklaracje nabycia darowizny? Niby pokazują że można SD-Z2 zrobić online a nic takiego nie widzę?
#podatki #urzadskarbowy
#edeklaracje
#podatki #urzadskarbowy
#edeklaracje
@kielbasa_z_cebula: w urzedzie skarbowym deklaracje online? cos ty oszalał, tam jest sredniowiecze a nie XXI w
@kielbasa_z_cebula: Da się. Nie da się załączyć potwierdzenia przelewu. Ale w tej sprawie urzędnik sam się skontaktuje i poda adres na jaki masz wysłać to potwierdzenie.
#ekonomia #urzadskarbowy #mieszkanie #podatki #nieruchomosci
Cześć wykopki,
Może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja albo jest bardziej rozgarnięty życiowo i będzie mi w stanie pomóc ( ͡° ͜ʖ
Cześć wykopki,
Może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja albo jest bardziej rozgarnięty życiowo i będzie mi w stanie pomóc ( ͡° ͜ʖ
- 3
@Stachuuuuu:
1. powinniście zawrzeć umowę pożyczki, od niej pewnie będzie PCC
2. mając taką umowę nie straszne Ci donosy banku do US.
bawiąc się potajemne pożyczki masz problem Ty z nadmiarem nieudokumentowanej gotówki, oraz babcia/ciocia jak wyjdą kwasy, pokłócicie się i będzie problem z oddaniem hajsu.
1. powinniście zawrzeć umowę pożyczki, od niej pewnie będzie PCC
2. mając taką umowę nie straszne Ci donosy banku do US.
bawiąc się potajemne pożyczki masz problem Ty z nadmiarem nieudokumentowanej gotówki, oraz babcia/ciocia jak wyjdą kwasy, pokłócicie się i będzie problem z oddaniem hajsu.
@kuncfot: Nie będzie PCC. Babcia jest w grupie podatkowej pozwalającej na zwolnienie z PCC. Trzeba spełnić 2 warunki:
- przekazanie pieniędzy przelewem
- druk PCC-3 zgłoszony 14 dni od zawarcia umowy
https://www.pit.pl/aktualnosci/ile-mozna-pozyczyc-od-rodziny-i-znajomych-zeby-nie-zaplacic-podatku-917903
- przekazanie pieniędzy przelewem
- druk PCC-3 zgłoszony 14 dni od zawarcia umowy
https://www.pit.pl/aktualnosci/ile-mozna-pozyczyc-od-rodziny-i-znajomych-zeby-nie-zaplacic-podatku-917903
#pit #jdg #firma #podatki #urzadskarbowy #podatek #ksiegowosc
Hej,
księgowa już na początku miesiąca wysłała rozliczenie do US, mam UPO ale niestety nic nie pojawiło mi się w systemie rządowym (nie widnieje żaden dokument w złożonych, nie ma rozliczenia za ten rok).
Przejmować się tym czy to normalne?
Hej,
księgowa już na początku miesiąca wysłała rozliczenie do US, mam UPO ale niestety nic nie pojawiło mi się w systemie rządowym (nie widnieje żaden dokument w złożonych, nie ma rozliczenia za ten rok).
Przejmować się tym czy to normalne?
@suicide_is_painless normalne.
- 0
@nalot_1: dziękuję! :)
- 0
Wczoraj tankowałem prywatne auto na #orlen i standardowo " #faktura czy #paragon ? " Paragon.
Dzisiaj służbówkę " #faktura czy #paragon ? " Oczywiście z automatu "Paragon", no debil. Zorientowałem się co zrobiłem minutę później. Pytałem czy można jeszcze zmienić i podobno nie. Prawda to?
Jak nie to trudno, coś się ogarnie, dogadam się w pracy, ale może można bez kombinowania? (
Dzisiaj służbówkę " #faktura czy #paragon ? " Oczywiście z automatu "Paragon", no debil. Zorientowałem się co zrobiłem minutę później. Pytałem czy można jeszcze zmienić i podobno nie. Prawda to?
Jak nie to trudno, coś się ogarnie, dogadam się w pracy, ale może można bez kombinowania? (
- 1
@yesmaybe: Nie bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie da się wziąć faktury do paragonu bez NIP, a paliwa też nie zwrócisz.
Nie da się wziąć faktury do paragonu bez NIP, a paliwa też nie zwrócisz.
@yesmaybe:
Nie za bardzo da się coś zrobić.
W sklepie jak się pomylisz, to jest taki trick: możesz towar kupiony na paragon zwrócić - i od razu dokonać zakupu ponownie, na fakturę.
Paliwa nie zwrócisz.
Nie za bardzo da się coś zrobić.
W sklepie jak się pomylisz, to jest taki trick: możesz towar kupiony na paragon zwrócić - i od razu dokonać zakupu ponownie, na fakturę.
Paliwa nie zwrócisz.
Ej, Mircy, czy do mojego PIT-38, jeśli uzyskałem dochód z crypto, dołączam normalnie PIT-ZG z krajem, w którym giełda ma siedzibę? (Coinbase -> Irlandia)
#podatki #kryptowaluty #pit #kalkulatorgieldowy #coinbase
#podatki #kryptowaluty #pit #kalkulatorgieldowy #coinbase
@MagicalBoyHariPota: składałem 38 bez ZG
Bez ZG
Mirki z tagu #nieruchomosci i #podatki #pit:
Kupiłem 2 lata temu dom w stanie deweloperskim.
W 2020+początek 2021 robilem wykończenie, od kwietnia 2021 dom jest wynajmowany. Chciałbym to teraz rozliczyć na zasadach ogólnych i pojawia się kilka pytań:
Przychód: tu wiadomo, sumuję wszystko co dostałem od
Kupiłem 2 lata temu dom w stanie deweloperskim.
W 2020+początek 2021 robilem wykończenie, od kwietnia 2021 dom jest wynajmowany. Chciałbym to teraz rozliczyć na zasadach ogólnych i pojawia się kilka pytań:
Przychód: tu wiadomo, sumuję wszystko co dostałem od
- 0
@szanowny_pan_andrzej: a wynajmujący osobno płacą rachunki za prąd media itd. czy to masz jako całość w w kwocie od najemców? Bo trochę bezsensu płacić podatek od rachunku za prąd.
- 0
@Fat_Mo: no to akurat wiadomo że mogę to w koszty wrzucić
@iforgotmypass_: dobre
@iforgotmypass_: a vat się nie liczy?
- 0
Cześć, mam pytanie.
Jeżeli w 2021 roku sprzedałem kryptowaluty za 1000 zł, które otrzymałem z aidropa, a następnie kupiłem dodatkowo kryptowaluty za 100 zł i ich nie sprzedałem, to w kosztach uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym z odpłatnego zbycia walut wirtualnych mam wpisać 100 zł, czy 0 ?
#kryptowaluty #podatki #pit
Jeżeli w 2021 roku sprzedałem kryptowaluty za 1000 zł, które otrzymałem z aidropa, a następnie kupiłem dodatkowo kryptowaluty za 100 zł i ich nie sprzedałem, to w kosztach uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym z odpłatnego zbycia walut wirtualnych mam wpisać 100 zł, czy 0 ?
#kryptowaluty #podatki #pit
Kupowałem krypto w 2017, 2018 i 2021 roku. Do tej pory nie nic nie sprzedawałem, ani nie wpisywałem nic na żadnym rozliczeniu. Co zrobić żeby przy sprzedaży móc sobie odliczyć koszta?
Korekty (+czynne żale) za 2017 i 2018 i w PIT-36 w poz. 75. wpisuję koszta z tych lat. A w obecnym rozliczeniu tę sumę z 2017 i 2018 wpisuję w PIT-38 w "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym", a te z 2021 w "Koszty uzyskania przychodów poniesione w roku podatkowym"?
Dobrze myślę czy jakoś inaczej to powinno być? (zamiast dwóch korekt może by lepiej zrobić jedną PIT-38 za 2019 i wpisać tam sumę 2017 i 2018 jako "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym"?)
#
Korekty (+czynne żale) za 2017 i 2018 i w PIT-36 w poz. 75. wpisuję koszta z tych lat. A w obecnym rozliczeniu tę sumę z 2017 i 2018 wpisuję w PIT-38 w "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym", a te z 2021 w "Koszty uzyskania przychodów poniesione w roku podatkowym"?
Dobrze myślę czy jakoś inaczej to powinno być? (zamiast dwóch korekt może by lepiej zrobić jedną PIT-38 za 2019 i wpisać tam sumę 2017 i 2018 jako "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym"?)
#
źródło: comment_1650311641ZlMpZugPrcEueoDtvAd5QP.jpg
Pobierz- 3
@fakeaccounttest: Żeby móc wykazać zaległe koszty, wg mnie powinieneś złożyć zeznania za lata w których je poniosłeś.
- 1
@mimp: @fakeaccounttest: nie mam pewności czy za 2019 i 2020 w ogóle jest potrzebny PIT38. Nie było bowiem żadnych transakcji.
Zaległe koszty raczej trzeba wpisać do PIT38 za 2021 skoro będą miały odbicie w pitach za 2017 i 2018. Ale dopytaj na infolinii albo mailem KAS, czy te koszty też przechodzą.
Zaległe koszty raczej trzeba wpisać do PIT38 za 2021 skoro będą miały odbicie w pitach za 2017 i 2018. Ale dopytaj na infolinii albo mailem KAS, czy te koszty też przechodzą.
@szymbk osobno
Mireczki liczę na waszą ponoć :) Chce zamówić z USA sprzęt za 400$ ( kask motocyklowy ).Jak to jest z podatkami i cłem? Ewentualnie na jakie dodatkowe koszta mogę być narażony?
#pytanie #usa #kupujzwykopem #clo #podatki
#pytanie #usa #kupujzwykopem #clo #podatki
- 0
- 0
- 1
@Tomtomprom: zdrowotna zależna od dochodu już jest. Teraz pozostaje kwestia otwarta, czy będzie można odliczyć zdrowotną od dochodu czy nie. To się okaże w lipcu.
Ryczałtowcy, jaki podatek płacicie od cashbacków, premii itp. za prowadzenie kont firmowych?
#podatki #programista15k
#podatki #programista15k
@marek-krakow: benefity od klientów 3%, programy afiliacyjne i partnerskie 8,5% księguje
- 0
Jeżeli w 2017 roku miałem dochód z krypto 35 tysięcy złotych, z tytułu którego zapłaciłem podatek (prawa autorskie), w 2018 roku za dochód z roku 2017 kupiłem trochę krypto, dokupiłem ich jeszcze dodatkowo za kwotę 8000. W 2020 roku dokupiłem jeszcze trochę krypto za 5000. Jaką kwotę w poz. 36 (Koszty uzyskania przychodu poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym) powinienem wpisać? Tak naprawdę, żeby wyjść na zero to wydaje mi się że tutaj powinienem pisać sumę dochodu z 2017 od którego zapłaciłem podatek, oraz dokupionych krypto czyli 48000 pln.
#kryptowaluty
#rozliczeniapodatkowe
#podatki
#bitbay
#kryptowaluty
#rozliczeniapodatkowe
#podatki
#bitbay
- 1
@Utero: Dzięki mordo, w środę jestem umówiony w Panią naczelnik US, dam znać jak sobie z tym poradzić. Ta sama Pani obliczyła mi PIT za krypto w 2017 roku, bardzo sympatyczna i mądra kobieta.
- 1
@Krzysieu: kluczowa kwestia. czy zaległe koszty za 2018 możesz wrzucić od razu do PIT38 za 2021 czy jednak trzeba złożyć zaległy/korektę PIT36 za 2018 i te koszty tam się zutylizują. bo koszty z 2020 na pewno można wykorzystać, ale tu wystarczy złożyć zaległy PIT38 za 2020.
Co dokładnie z pensji pracownika może odliczyć sobie od podatku pracodawca?
#podatki #firma #przedsiebiorczosc
#podatki #firma #przedsiebiorczosc
@sprawca_komfortu: od podatku nic. Od dochodu wszystko
@fluchtlinge_willkommen: prognoza na nowy rok po wyborach jest lpg 6-8 zł :D, ropa pewnie 8-10zł jak nic
- 0
- 0
wie ktoś czy można złożyć formularz zap3 i podpisać profilem zaufanym? z jednej strony zgodnie z rozporządzeniem tutaj powinna być taka możliwość, z drugiej strony portal podatkowy drze na mnie mordę, że "Poniższe deklaracje i informacje podatkowe przesłane drogą elektroniczną nie mogą być podpisane profilem zaufanym i nie mogą być przesyłane za pośrednictwem platformy ePUAP!" i sam już nie wiem, czy to dotyczy tylko tych interaktywnych pdfów, czy zwykłych też xD
ktoś
ktoś























#gielda
#podatki