#podatki
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
11
Browary muszą się liczyć z wyższymi wydatkami. Winna temu opłata cukrowa

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wydał ważny wyrok dotyczący wprowadzonej od 1 stycznia 2021 r. specjalnej opłaty od napojów z dodatkiem cukrów, zwanej także podatkiem od cukru.
z- 6
- #
- #
- #
- #
Czy znacie jakiś kalkulator wynagrodzeń, który uwzględnia zmiany podatkowe dla UoP od lipca? Ważne, żeby miał opcji dodania 50% kosztów autorskich.
#podatki
#podatki
Wszyscy moi znajomi i rodzina dostali zwrot podatku, a ja wciąż czekam. Wszystko złożyłem elektronicznie. Nigdy nie otrzymywałem zwrotu podatku, więc nie wiem jak to jest. Ile mogę jeszcze czekać?
#kiciochpyta #podatki #pieniadze
#kiciochpyta #podatki #pieniadze
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
@Cukrzyk2000: w takim razie pozostaje tylko czekać.
- 0
Złożyłem deklaracje PCC-3 przez internet, wyświetla mi się status "200 - przetwarzanie dokumentu zakończone poprawnie, pobierz upo" i mam pytanie bo już nie pamiętam czy czekać na kolejną zmianę statusu czy spokojnie mogę płacić podatek?
Ps. Czy za nie złożenie deklaracji fizycznie ale z opłaconym podatkiem coś grozi? Xd
#podatki #urzadskarbowy #motoryzacja
Ps. Czy za nie złożenie deklaracji fizycznie ale z opłaconym podatkiem coś grozi? Xd
#podatki #urzadskarbowy #motoryzacja
@LrPrl: 200 to jest złożone poprawnie, nic się już nie zmieni
pozostało opłacić
pozostało opłacić
- 0
@niegwynebleid: dzięki wielkie
- 0
Mirki czy rejestrował ktoś z was JDG bez stałego miejsca wykonywania działalności i rejestrował się do vat? Czy są z tym jakieś problemy?
Działaność chce zarejestrować z adresem domowym (współwłasność domu w Krakowie), a mieszkam obecnie w Warszawie w wynajętym mieszkaniu. Właściciel nie chce by była w nim prowadzona dzialnośc - ok, spoko, w większości usługi i tak będą wykonywane u klientów albo zdalnie z dowolnego miejsca (np. coworking itp.)więc powiedzmy, że
Działaność chce zarejestrować z adresem domowym (współwłasność domu w Krakowie), a mieszkam obecnie w Warszawie w wynajętym mieszkaniu. Właściciel nie chce by była w nim prowadzona dzialnośc - ok, spoko, w większości usługi i tak będą wykonywane u klientów albo zdalnie z dowolnego miejsca (np. coworking itp.)więc powiedzmy, że
- 1
@pieprzone_plus_18: do VAT musisz podać adres prowadzenia działalności. Może być ten w Krakowie ale musisz tam trzymać dokumentację, archiwum faktur itd. No i być gotowym na to, że tam może przyjechać kontrola i będziesz musiał się tam pojawić. Możesz wykorzystać jakieś biuro wirtualne w Wawie, niektóre oganriaja temat VATu i przechodzi bez problemów.
konto usunięte via iOS
- 1
@pieprzone_plus_18: Rejestrowałem działalność 2,5 roku temu w biurze wirtualnym w Krakowie i nie było żadnego problemu
Jak tam #programista15k - d--y nasmarowane? Matełusz po wasze bykowe idzie, albo "patriotyczne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podatki #bekazpisu
Twitter
#podatki #bekazpisu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
No ale to przeciez kazda firma moze tak robic. Malo tego pewnie kazde stanowisko to oddzialene dg lub tez jego brak bo mozna to omijac jesli ci przychod nie przekracza polowy minimalnej
Siema mirasy kupiłem gruza poniżej 1k PLN. Dawniej gdy takiego kupiłem to i tak składałem PCC3 tylko nic nie płaciłem. Teraz też tak chciałem zrobić tylko online. Niestety rządowy formularz mówi że poniżej 1k nie muszę płacić podatku ale bez podatku do opłacenia nie przepuszcza mnie dalej do wysłania formularza.
Ktoś się orientuje może czy PCC3 wciąż należy składać gdy samochód jest poniżej 1k PLN? Jeśli tak, to jak to zrobić online?
Ktoś się orientuje może czy PCC3 wciąż należy składać gdy samochód jest poniżej 1k PLN? Jeśli tak, to jak to zrobić online?
@PtactwaWiele z moich informacji wynika, że do 1k nie składa się PCC-3 więc wyje.ane. A co kupiłeś tak z ciekawości?
- 2
Którego dnia najlepiej zakładać działalność by zyskać na czasie w sprawie tych z-------h podatków które okradają ludzi?
Najśmiesniejsze jest to że zarabiał bede pewnie dopiero 2 miesiace po zalozeniu dzialalnosci a i tak ten syf trzeba opłacać...
#podatki #prawo #dzialalnoscgospodarcza
Najśmiesniejsze jest to że zarabiał bede pewnie dopiero 2 miesiace po zalozeniu dzialalnosci a i tak ten syf trzeba opłacać...
#podatki #prawo #dzialalnoscgospodarcza
@NowyUzytkownikWykopu: teoretycznien nie ma obowiazku zakladania firmowego konta dla jdg
- 0
@Ytaremtujest: spolecznej. Ale placisz skladke zdrowotna to tez jest zus.
w zusie DRA czyli składce zdrowotnej liczy się data wykonania przelewu czy data dojścia przelewu? przed chwilą wykonałem przelew w PKO a teraz doczytałem, że przelewy wychodzące skończyły się dzisiaj o 14:30, a wysłałem o 16 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#podatki #skladkazus #zus
#podatki #skladkazus #zus
@smokzabojcaludzi: W poniedziałek o 6 rano CBA na kwadracie
@emilius mi się pofarcilo bo tam gdzie godziny odrabiałem szedłem kieriwniczke wydupczyć (zdj priv) i tyle
Z ciekawości jest gdzieś kalkulator ile moja pensja z roku 2014 biorąc pod uwagę inflacje wynosiłaby dzisiaj?
#podatki #praca #gospodarka #inflacja
#podatki #praca #gospodarka #inflacja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 115
@Zawadiak94: bombolkom żałujesz??
24
Tańsze paliwo w Niemczech.Niemcy obniżają stawki podatkowe na paliwa.

W związku z gwałtownym wzrostem cen ropy naftowej po wybuchu wojny w Ukrainie Bundestag zaaprobował w czwartek wieczorem obniżenie w czerwcu, lipcu i sierpniu stawek podatkowych na paliwa, do poziomu dozwolonego przez Unię Europejską.
z- 14
- #
- #
- #
- #
- #
- 177
SO TRUE, KONFEDERACJA Z RIGCZEM, GŁOSUJ ŚRUBKO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1653023998dtAaxeG30onc8SKNWkNrCR.jpg
Pobierz- 117
@Frasad: ja od dłuższego czasu powtarzam że jak bym miał do wyboru tylko między PiS a konfą to bez zastanowienia bym zaznaczył Jarka Kaczyńskiego, bezpieczniejsza opcja.. a warto zaznaczyć że bez mrugnięcia okiem bym PiSowców za kraty powsadzał.
oczywiście za każdym razem jak to piszę konfiarze srają pod siebie tak że w lokalnych marketach papieru zaczyna brakować xD
oczywiście za każdym razem jak to piszę konfiarze srają pod siebie tak że w lokalnych marketach papieru zaczyna brakować xD
- 121
@Gurciak: co to są "pedolibki"? xD
chodzi ci o prawdziwych wolnościowców którzy nie interesują się kto z kim się rucha i nie mają gwoździa w mózgu? :)
chodzi ci o prawdziwych wolnościowców którzy nie interesują się kto z kim się rucha i nie mają gwoździa w mózgu? :)
#pytanie #podatki #dzialanoscgospodarcza
Dobra a więc tak prowadzę sobie bloga i napisała do mnie firma (z USA) o reklamę OK uzgodniliśmy stawki i wszystko zostało wykonane(kwota na poziomie kilku dych takie o dorabianie sobie)
Teraz chcą ode mnie rachunek/fakturę i tutaj problem bo nigdy takich rzeczy nie robiłem nie mam też żadnej działalności ani nic i nie mam pojęcia jak się za to zabrać ktoś ogarnięty
Dobra a więc tak prowadzę sobie bloga i napisała do mnie firma (z USA) o reklamę OK uzgodniliśmy stawki i wszystko zostało wykonane(kwota na poziomie kilku dych takie o dorabianie sobie)
Teraz chcą ode mnie rachunek/fakturę i tutaj problem bo nigdy takich rzeczy nie robiłem nie mam też żadnej działalności ani nic i nie mam pojęcia jak się za to zabrać ktoś ogarnięty
- 2
@Dzikiwonsz212: możesz wystawić fakturę jako osoba fizyczna, nie musisz mieć firmy
- 0
@Dzikiwonsz212:
1. rozliczasz to dopiero w PIT (inny druk, jest tam pole do rozliczenia przychodu pochodzącego z działalności nierejestrowanej)
2. nie wiem, ja wystawiam w j.polskim
3. możesz ją nawet w Wordzie napisać, byleby zawierała wszystkie ustawowo wymagane dane
Masz wątpliwości to idź do biura rachunkowego, bo ja nie wezmę za to odpowiedzialności karno-skarbowej
1. rozliczasz to dopiero w PIT (inny druk, jest tam pole do rozliczenia przychodu pochodzącego z działalności nierejestrowanej)
2. nie wiem, ja wystawiam w j.polskim
3. możesz ją nawet w Wordzie napisać, byleby zawierała wszystkie ustawowo wymagane dane
Masz wątpliwości to idź do biura rachunkowego, bo ja nie wezmę za to odpowiedzialności karno-skarbowej

















Teraz dostałem za kolejny miesiąc 2622,80 ale nie zrobiłem sobie zdjęcia i nie wiem ile powinienem zarezerwować na poczet tego podatku bo jestem za głupi by to
źródło: comment_1653314507D4A4utcAqLRHj211maLDzO.jpg
Pobierz@SSDH: S---------i ci rachunkowość, policzyli według starych zasad.