Mam umowę o prace gdzie normalnie płace wszystkie składki. Teraz dochodzi mi umowa o zlecenie w innej firmie. Czy muszę płacić zdrowotną od zleceniowki? Poniżej 26 lat, nie student #podatki #polskilad
Wszystko
Wszystkie
Archiwum

ashwaganda
via iOS- 0
zibizz1
via Wykop Mobilny (Android)- 0
@ashwaganda: jak nie jesteś studentem to tak, tak mi się wydaje się ekspertem nie jestem
sylwia-SS
via Android- 1
@zibizz1 zdrowotna będzie płacona. Podatku nie będzie
- 0
- 0
Hej, miruny od #podatki i #nowywal w #jdg. Próbujemy rozwiązać problem z przegapioną zmianą na #ryczalt ewidencjonowany, który był do 20 lutego. Akurat trafił się covid i potem rekonwalescencja. Skutek taki, że formalności wypadły z głowy i przegapiony termin. Liniówka strasznie stratna, bo kosztów dość mało.
Jest jakiś sposób, żeby jednak tę zmianę przeprowadzić?
Jeden sposób mamy - likwidacja dg i rozpoczęcie nowej.
Jest jakiś sposób, żeby jednak tę zmianę przeprowadzić?
Jeden sposób mamy - likwidacja dg i rozpoczęcie nowej.
Nowy nieład w drodze. więc możesz połowie roku będziesz mógł zmienić firme opodatkowania lub w2023rozliczyc pit za 2022 jako ryczałt
- 2
Jeden sposób mamy - likwidacja dg i rozpoczęcie nowej. Tylko trochę kłopotliwe. Może jest coś lepszego. thx
@MiKeyCo: jakbyś zajął się inna branżą, to tak, jak tą samą , nie możesz zmienić.
Możesz otworzyć na różową, brata, tatę, ...
Od lipca będzie można zmienić na skalę.
czy jak w tamtym roku wyszedłem a minus to czy rozliczając się w tym roku wpisuję do rubryki stratę z lat ubiegłych czy do koszt uzyskania przychodu?
#pit38 #podatki #pit #kryptowaluty
#pit38 #podatki #pit #kryptowaluty
- 0
@sylwia-SS: a dobrze widzę bo składam na stronie us bo może później nie zdążę a nie chce mi się czynnego żalu składać
@wujaszekWalaszek jasne :)
- 0
- 0
Scenariusz:
2020:
- Zakup kryptowalut za 10k PLN
2021:
2020:
- Zakup kryptowalut za 10k PLN
2021:
@nowe-konto-1:
PIT za 2020: przychód 0 PLN, koszty 10k PLN, dochód 0 PLN, strata do przeniesienia na next rok 10k PLN
PIT za 2021: przychód 50k PLN, koszty 50k PLN, strata z lat poprzednich 10k PLN, dochód 0 PLN, strata do przeniesienia na next rok 10k PLN
PIT za 2020: przychód 0 PLN, koszty 10k PLN, dochód 0 PLN, strata do przeniesienia na next rok 10k PLN
PIT za 2021: przychód 50k PLN, koszty 50k PLN, strata z lat poprzednich 10k PLN, dochód 0 PLN, strata do przeniesienia na next rok 10k PLN
@Prima_aprilis: @nowe-konto-1: jesli w 2021 nie zlozyles pitu za 2020 to nie masz kosztu 10k przeniesionego, za 2021 skladasz 50k koszt 50k przychod = 0 pitu i 0 kosztow na kolejny rok
- 0
@kalkulatorgieldowy: dobra a jak to dodać z revolut? bo widze że da się zaimportować pliki?
@wujaszekWalaszek: w wczytaj/zapisz jest zakładka instrukcje i tam jest instrukcja dla krypto
Kurczę moje teorie z 2019 roku VAT e-commerce jednak się sprawdziły odnośnie całych usług e-commerce vs #booking i inne portale do importu usług..
zmiany były od lipca 2021 r. i jest chyba jeszcze gorzej, bo portale się bronią przed podatkami, szukając na siłe firm które rozlicza się z końcowym konsumentem co dotyczy platform noclegowych głównie..
Mirki nie wiedzą,
1.
zmiany były od lipca 2021 r. i jest chyba jeszcze gorzej, bo portale się bronią przed podatkami, szukając na siłe firm które rozlicza się z końcowym konsumentem co dotyczy platform noclegowych głównie..
Mirki nie wiedzą,
1.
@nutka-instrumentalnews można jakoś sprawdzić czy się gdzieś wisi jakiś podatek?
- 1
@Angel_of_death: wątpie jeżeli chodzi o konsumentów to juz w ogóle, co gorsze część takich rozliczeń jest statystyczna dla UE, ale karę dają za sam brak deklaracji :-)
cło przykładowo od razu ściagają
ALE jest też przykład Włoch gdzie wzieli się ostro za taki booking i tam mld euro podatku
cło przykładowo od razu ściagają
ALE jest też przykład Włoch gdzie wzieli się ostro za taki booking i tam mld euro podatku
Pytanie, jak obliczam dochód z zagranicy do PIT ZG to mam liczyć łącznie z otrzymaną dietą czy diety nie liczyć i odejmować te 30% diety czyli 14 euro bez liczenia tych diet.
czyli np. Dostałem 2000 euro wypłaty i dodatkowo 800 euro diet. To mam liczyć 2000 i minus 14 euro dziennie za diety, czy mam liczyć 2800 minus 14 euro za dzień?
#podatki #emigracja #niemcy
czyli np. Dostałem 2000 euro wypłaty i dodatkowo 800 euro diet. To mam liczyć 2000 i minus 14 euro dziennie za diety, czy mam liczyć 2800 minus 14 euro za dzień?
#podatki #emigracja #niemcy
- 0
@stuwykopek: to ja chyba źle zrozumiałem. Jeżeli nie rozliczasz się w Niemczech, tylko w Polsce więc z jakiej racji masz rozliczać dietę, jeżeli jej nie otrzymujesz? Powinieneś rozliczać normalny podatek dochodowy. Kwestia tego gdzie masz rezydenturę podatkową.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#pit #podatki #urzadskarbowy #pomocy #kiciochpyta
Czy ktoś miał komunikat po zalogowaniu się do e-urzędu skarbowego:
Potem mnie automatycznie wylogowuje.
Czy ktoś miał komunikat po zalogowaniu się do e-urzędu skarbowego:
Ponieważ nie mamy Twoich pełnych danych, masz dostęp tylko do usługi Twój e-PIT.
Potem mnie automatycznie wylogowuje.
- 0
- 0
Jak rozliczyć dywidendę amerykańskiej spółki na amerykańskiej giełdzie?
https://www.wykop.pl/wpis/61157975/gielda-czy-jesli-kupie-akcje-amerykanska-i-dotrzym/ według tej dyskusji, normalnie USA by ściągało 15%, ale nie ma w mbanku tego druku, więc USA ściąga 30%, ale dla urzędu skarbowego tak jakby tylko 15% ściągnęło więc jeszcze te 4% od ciebie nasza skarbówka chce. To rozumiem, ale od czego te 4% ma być? Emakler podaje mi już kwotę w złotówkach, która wpada na konto, czyli po tych 30%. Podaje mi
https://www.wykop.pl/wpis/61157975/gielda-czy-jesli-kupie-akcje-amerykanska-i-dotrzym/ według tej dyskusji, normalnie USA by ściągało 15%, ale nie ma w mbanku tego druku, więc USA ściąga 30%, ale dla urzędu skarbowego tak jakby tylko 15% ściągnęło więc jeszcze te 4% od ciebie nasza skarbówka chce. To rozumiem, ale od czego te 4% ma być? Emakler podaje mi już kwotę w złotówkach, która wpada na konto, czyli po tych 30%. Podaje mi
- 1
@kalkulatorgieldowy: O, spoko, przyda się w przyszłym roku, który będzie dość trudny, jeśli chodzi o liczenie podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
- 0
@pioter7: bo w 2023 Vateusz powie "gdzie tu jeszcze można wygrzebać jakieś pieniążki? już wiem! - dawajcie z MF do revoluta zapytanie o wszystkie zyski kapitałowe wszystkich Polaków w ostatnich 5 latach, niech poborca podatkowy zaśpiewa tango"
@heniek_8 dokładnie tak jak wypisałeś. Teoretycznie 1PLN dopłaty ale e-pit w tym roku nie zaokrągla więc będzie 0.97PLN :D
mhmhmmm nadpłata #podatki
źródło: comment_16507910138luujFiwIg6DFKYKJc6D8G.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/zmiany-w-polskim-ladzie-juz-teraz-mozna-na-nich-zyskac/f16qllz
Czy to oznacza, że PiS właśnie otworzył furtkę do zmniejszenia podatków dla wszystkich zarabiających powyżej 134k rocznie? Chętnie bym skorzystał i wycofał oświadczenie o niestostosowaniu ulgi ale interpretacja z artykułu wydaje mi się naciągana. Z drugiej strony, w najgorszym wypadku będę musiał zwrócić kwotę ulgi.
#podatki #polskiwal #bekazpisu
Czy to oznacza, że PiS właśnie otworzył furtkę do zmniejszenia podatków dla wszystkich zarabiających powyżej 134k rocznie? Chętnie bym skorzystał i wycofał oświadczenie o niestostosowaniu ulgi ale interpretacja z artykułu wydaje mi się naciągana. Z drugiej strony, w najgorszym wypadku będę musiał zwrócić kwotę ulgi.
#podatki #polskiwal #bekazpisu
Jak udowodnić koszty uzyskania przychodów, gdy będę chciał się rozliczyć z urzędem skarbowym? Wystarczą tylko transakcje bankowe na giełdę? Czy muszę też im udowodnić, że na tej giełdzie kupiłem kryptowaluty? Bo z tego co widzę na takim binance, ciężko jest coś wyciągnąć z okresu powyżej sześciu miesięcy. Problem mam takiego typu:
Przelałem euro z revolut do binance, za euro kupiłem na spot busd. Niestety nie mogę tego udowodnić, bo minęło 6 miesięcy.
Przelałem euro z revolut do binance, za euro kupiłem na spot busd. Niestety nie mogę tego udowodnić, bo minęło 6 miesięcy.
- 0
@kalkulatorgieldowy: Chodzi mi o to czy twoja aplikacja będzie wiarygodna dla urzędnika? Bo ten wyciąg z binance to zwykły Excel kilka rubryk bez znaku wodnego.
Ogólnie to świetna robota(ʘ‿ʘ)
Mam za to inny problem na początku myślałem że to wina twojej aplikacji ale po spojrzeniu na wyciąg to musi być wina Binance.
Nigdzie nie ma dwóch depozytów kartą debetową, depozyty urywają się na sierpniu, a były
Ogólnie to świetna robota(ʘ‿ʘ)
Mam za to inny problem na początku myślałem że to wina twojej aplikacji ale po spojrzeniu na wyciąg to musi być wina Binance.
Nigdzie nie ma dwóch depozytów kartą debetową, depozyty urywają się na sierpniu, a były
@b4a3 zestawienie szczegółowe pokazuje kursy nbp i fifo. Będzie tak samo wiarygodne dla US jak identyczne zestawienie od kancelarii podatkowej. Na zestawieniu szczegółowym są również przepisy, na ktorych działają wyliczenia. Jedyne do czego może się US przyczepić to źródło danych jeśli są to np. zrzuty ekranu z platformy tradingowej ale szansa na przypiepszenie się jest bliska 0 wg mnie. A potem muszą Ci udowodnić, że źle jest zrobione a tu hyc
Czuje się jak osoba drugiej kategorii. Ba jak frajer. Nie korzystam z jakiegokolwiek programu socjalnego. Nigdy nie pobierałem zasiłków czy czegoś temu podobnego. Pracuje na umowie B2b sam opłacajac zus i pozostałe składki. Często po 12h dziennie. Ten rząd upokarza mnie regularnie. W ich języku jestem ten bogacz, #!$%@?, gnida. Jak za komuny dorobkiewicz, prywaciarz. Guz na zdrowym organizmie kraju. Mam czelność zarabiać powyżej średniej krajowej bez pomocy państwa. Nie jestem nic
źródło: comment_1650740526KkK4uhfUqb8FwqKVlY7RnE.jpg
Pobierz



















