#dzialka #podatki #pytaniedoeksperta #pytanie
Mircy, chcę sprzedać prawa do działki ROD i za kasę uzyskaną ze sprzedaży przeznaczyć w całości na zakup innej działki ROD. Płacę wtedy ten podatek 19% czy nie? Z tego co kojarzę, to nie powinienem ale wole zapytać fachowców :)
I umowę u notariusza?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: nie mam pojęcia czy singapurski.ale tak mi się to widzi kiedy obserwuję przewalanie kasy na leczenie ludzi którzy stali całe życie pod budką z piwem ,pracowli swiadomie na czarno a jak choroba to do njalepszego szpitala się idzie.
Konstytucja gwarantuje podstawowa opiekę, i to musi być zapewnione.
Ubezpieczenia tez nie powinny być całkowicie prywatne.
  • Odpowiedz
Byłem dzisiaj w placówce medycznej i miałem wykonywane RTG zęba. Zamyśliłem się i nie poprosiłem o fakturę imienną, a więc otrzymałem paragon. Na moją prośbę o fakturę Pani powiedziała, że wystawiła już paragon i nic zrobić nie może.

Ja potrzebuję fakturę imienną, by otrzymać zwrot pieniędzy z ubezpieczenia medycznego. Czy w tej sytuacji nic już nie mogę zrobić?

#prawo #podatki #vat #ksiegowosc #ubezpieczenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję pomocy mianowicie:
Dostałam ponaglenie w sprawie cła z urzędu skarbowego,
na ponagleniu jest podany rachunek do wpłat cła i vatu.

Gdy próbuję zrobić przelew z alior banku, nie mogę zrobic przelewu zwykłego, tylko jako podatkowy i tutaj zaczynają się schody...
Prosi mnie o wygenerowanie mojego mikro-rachunku podatkowego. Wygenerowałam, pytanie jest...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlbusAlbus: Po to to zostało stworzone, żeby nie mieć kilkunastu numerów tylko jeden. I to nie jest twoje subkonto w banku tylko na koncie głównym US, więc to co wyślesz opuszcza twoje konto i od razu ląduje u bestii.

Nie znam się na cłach, ale skoro kazali ci to przelać na mikrorachunek to wnioskuję, iż wiedzą czego chcą (przynajmniej jeżeli chodzi o ograbianie obywateli) ( ͜͡ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
Nie kazali na mikrorachunek podali numer konta urzędu skarbowego ale alior bank nie pozwala mi na płacenie na ten rachunek nie wiadomo dlaczego
  • Odpowiedz
Mam kilka pytań odnośnie podatku, może ktoś się orientuje.
1. Czy jeżeli dostałem jakieś krypto od giełdy za zadania to muszę to rozliczać?
2. Jako stratę rozliczam koszt krypto, czy koszt krypto + fee giełdy?
3. Jeżeli złotówki przewalutowałem na euro i wysyłałem na giełdę, to czy przewalutowanie dodatkowo rozliczać? Czy tylko cena euro razy kurs z dnia?
4. Jak wygląda udowodnienie tego, powinienem trzymać pdf z giełdy przez 5 lat na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gerax9:
1. Dopiero podczas sprzedaży będziesz mieć zysk do rozliczenia.
2. Do kosztów zaliczasz i wydatki na zakup kryptowalut i prowizje bezpośrednio związane z zakupem. Prowizja od wpłat lub wypłat tym samym odpada. Drobny szczegół: nie rozliczasz straty, tylko koszty, a na koniec roku potencjanie nie masz straty, tylko nadwyżkę kosztów.
3. Pod kątem rozliczenia kryptowalut powinieneś wziąć kurs z poprzedniego dnia roboczego z tabli kursów
  • Odpowiedz
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #zus #prawo
Czy jest gdzies w necie jakaś pigułka pewnych informacji jak placic zusy, zusy plusy i podatki prowadzac jednosobowe dg w 2023r?
Kilka lat wczesniej dawalem rade ogarnac temat ale teraz im wiecej czytam tym mniej wiem i tym wiecej sprzecznych informacji i kalkulatorow pokazujacych inne wyniki. Co sie odjebuje w bolzkim prawie podatkowym to jest kosmos...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głowię się od dłuższego czasu z tym, może ktoś ogarnia temat i pomoże, a Pit 38 trzeba wypełnić.
Kupiłem krypto za PLN i po jakimś czasie sprzedałem ze stratą. Po paru miesiącach znowu kupuję krypto za PLN teoretycznie pieniądz pochodzi ze wcześniejszej sprzedaży, ale jednak wymieniłem go na złotówki i jest to już inna wpłata ...
Żeby inaczej zobrazować. Wydałem 1000, po jakimś czasie wypłacam z tego 900. Poniesiony wydatek 1000 zł, przychód
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xPonury: niepotrzebnie kombinujesz
Wpisujesz ile pln zamieniles na krypto i ile krypto zamieniles na pln w poprzednim roku - to wszystko

Jak wydales 1900 to wpisujesz 1900
  • Odpowiedz
Żona pracuje na zleceniowce w styczniu przepracowała 127h ma najniższą krajową czyli chyba 22,80 brutto z tego co się orientuję,na jaka wypłatę może liczyć? 22.80 zł brutto ile to netto? #podatki #praca #zlecenie #wyplata
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach