Miki się naprodukował niedzielnie przed rosołem u mamy, a tymczasem:
- można kupować całe spółki budujące mieszkania, nie trzeba kupować pojedynczych mieszkań, a wtedy PCC nie ma, bo formalnie nie dochodzi do obrotu mieszkaniem
- można umówić się z firmą deweloperską na budowę określonej liczby mieszkań jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, a wtedy zgodnie z proponowaną treścią ustawy też nie ma podwyższonego PCC
- osoba prywatna może zrobić darowiznę na rodzinę i zesrają
p.....u - Miki się naprodukował niedzielnie przed rosołem u mamy, a tymczasem:
- możn...

źródło: xd

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@notBart: Upomnieć może się tylko ten kto by dziedziczył z ustawy po bezdzietnym. Jak ktoś ma dzieci to brat, siostra itp nie mają nic do gadania. W PL majątek dziedziczą dzieci w zbiegu z małżonkiem, a jak nie ma małżonka to tylko dzieci.
  • Odpowiedz
Co będzie na szkoleniach dla wilków jak rząd jednak wprowadzi limit zakupu jednego mieszkania rocznie, jeśli ma się ich już 5 i do tego będzie to obłożone srogim podatkiem PCC? Przecież to z dnia na dzień zarżnie rynek rentierów kurnikowców.

W mediach piszą, że finalnie limit będzie dla firmy. Nawet jeśli to i tak wywoła to w branży małą apokalipsę. Nie będzie dało się sprzedawać osiedla do spółki córki, która handluje nim
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@m4rtinus: Zawsze jak pojawia się nowy podatek to czytam o omijaniu, przerzucaniu itd. A finał jest prawie zawsze taki, że ludzie po prostu grzecznie płacą nowe podatki XD Polska to nie USA, żeby sobie znaleźć lukę i korzystać. W Polsce to wygląda tak, że wpada urzędnik, wali Ci domiar, komornik licytuje, a Ty sobie możesz czekać w sądzie na odwołanie przez kolejne 10 lat.
  • Odpowiedz
@mickpl:

kombinowac z omijanme na pewno beda, nie wiem czy nie wiekszy problem to stawka podatku od nieruchomosci liczona komercyjnie dla ludzie wynjamujacych na dzialnosci..... to jest DUZA zmiana, o ktorej realatywnie niewiele sie mowi i tu pola do manewru i ucieczki to raczej nie ma....
  • Odpowiedz
Kurcze mam zagwozdke. Rozwiązałem zadanie rekrutacyjne do nowej pracki, w zasadzie myślę, że wszystko ok i gdybym się postaral to mógłbym ja zdobyć. Jest to praca, która na pewno by mnie rozwinęła i pchnęła mnie w miejsce w którym chce się rozwijać. Z drugiej strony mam aktualnie pracę, która jest dla mnie całkiem łatwa, niekiedy zdarza się że jest więcej roboty.

Zastanawiam się czy łączenie dwóch prac, będzie dobrym pomysłem. Jednak dwie wypłaty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: wynika z podziału, a 32% jest powyzej 120k. Wiec powyżej 85 500 płacisz 19%, a powyzej 120 000 32%. Trochę w temacie jestem, bo pod koniec zeszłego roku kończył mi się PIT dla młodych.
  • Odpowiedz
  • 1
@Big_Salceson: Nie płacisz nic do ~85,5k. No i potem właśnie nie wiem, do tej pory myślałem, że płacisz 32% od tej nadwyżki nad 85k, ale @depish piszę, że w tym przypadku wchodzisz na pierwszy próg czyli 19%.

Czyli jak Zarobisz 100k, to 14,5k będzie opodatkowanie 19% i w zasadzie tyle.
  • Odpowiedz
@luxixa: @SwiatWedlugAndrzeja nie byłbym taki pewien

Podatek od dywidendy płaci się u źródła czyli tutaj w USA i wynosi 30%. A potem:

Co mogę zrobić, żeby nie płacić podatku raz za granicą, drugi raz w Polsce?
Możesz obniżyć podatek należny w Polsce o kwotę podatku zapłaconego za
  • Odpowiedz
@banzi: Musisz zapłacić 4%, niezależnie od tego czy miałeś pobrane 15% (jeśli wypełniłeś formularz W-8BEN) czy 30% (jeśli nie wypełniałeś formularza). Przynajmniej taka jest interpretacja skarbówki, według tego co czytałem gdy orientowałem się w temacie.
  • Odpowiedz