Czesc! Chcialbym zapytac Was jak rozliczacie sie z zakupu krypto. Zalozmy, ze w 2022 od maja wplacalem jakies niewielkie sumy na Binance, niech bedzie, ze zebralo sie tego ok 1500zl do konca 2022. Kasy nie wyplacilem bo wiadomo kupowalem na gorce sprzedawalem w dolku, ale obracalem krypto tylko na gieldzie. Czy w 2023 musze wypelnic PIT-38 i uwzglednic tam tylko poniesione koszta zakupu krypto? Jak mowilem do tej pory nic nie wyplacilem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki jest cel 50% KUP dla pracowników, którzy przekazują prawa autorskie pracodawcom (artyści, programiści itp) z perspektywy państwa?

#podatki #uop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saly:

Jak wskazuje się w orzecznictwie oraz w nauce prawa podatkowego, celem wprowadzenia wysokich, bo aż 50% zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodu dla osób zajmujących się szeroko rozumianą działalnością twórczą było „wprowadzenie instrumentu fiskalnego wspierającego twórców. Wprowadzenie zasady przewidzianej w art. 22 ust. 9 pkt 3 u.p.d.o.f. uwzględniało okoliczność, że wpływy z obrotu prawami majątkowymi z rezultatów pracy twórczej są zazwyczaj rozłożone w czasie, gdyż działalność ta jest nieregularna, praca twórcza
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: tak, fb i google też, po internetach albo na ich stronach są certyfikaty rezydencji do pobrania.

Wszelkie usługi niematerialne. Wiesz, jak klient nie jest kluczowy, to możesz go puścić wolno w świat :D
  • Odpowiedz
@kuncfot: mała pierdółka powiązana niestety z połową przychodu xD
Znalazłem już te certyfikaty (btw słyszałem, że polski us wymagał oryginałów, ale irlandia nie wydaje nic papierowo). A deklarację roczną się składa przy zerowych wpłatach?
  • Odpowiedz
Zmiany, zmiany, zmiany
Jak może już ktoś zauważył aplikacja "delikatnie" się zmieniła.
Kalkulator staje się oficjalnie platformą komercyjną (brzmi to strasznie).
Z czasem nasz serwis, który pomagał zaoszczędzić czas na rozliczaniu podatków nam i innym użytkownikom, rozrósł się i wymaga aktywnego i ciągłego wsparcia, które wykracza poza ramy dodatkowego zajęcia po godzinach. W międzyczasie nawiązaliśmy również współpracę z kancelarią podatkową, która pomogła nam z weryfikacją poprawności naszych wyliczeń.
Chcemy Wam podziękować za dotychczasowe wsparcie, które motywowało
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kalkulatorgieldowy:
Dobrze, że przygotowałem sobie już rozliczenie w styczniu, bo bym się #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z czasem nasz serwis, który pomagał zaoszczędzić czas na rozliczaniu podatków nam i innym użytkownikom, rozrósł się i wymaga aktywnego i ciągłego wsparcia, które wykracza poza ramy dodatkowego zajęcia po godzinach


To zostaw starszą, nieaktualizowaną wersję dla mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cr6d: cit estoński to taki twór podatkowy który został został zaimporotwany z tego kraju i polega na tym że w spółce nie płacisz podatku dopóki nie wyciagniesz tych pieniędzy ze spółki.
  • Odpowiedz
Panowie mam do stargania auto osobowe z zagranicy ,pojemnosc powyzej 2000cm3. Akcyza wyjdzie wedle wyliczen kolo 13 tys.zl. Istnieja jakies legalne sposoby zeby zbic troche tą akcyzę? #samochody #akcyza #prawo #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArchDelux: od razu zderzaki, odpinasz tu i tam i piszesz ze wada mechaniczna, silnik nie odpala, skrzynia nie wrzuca biegow czy usterka elektryczna - wsadz stary akumulator i probujesz.. jak maja dobry dzien to Ci puszcza a jak sie d-----e to i tak nie odpusci. Chyba ze poprostu robisz akcyze sam przez neta, wpisujesz wartosc pojazdu z umowy i od tego alcyza i czekasz czy pismo przyjdzie czy nie ze
  • Odpowiedz