Niby mniejsze podatki itd a mniejszy zwrot niż rok temu XDD( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShinpuTokubetsu: nie no idealnie to jakbyś miał jakiekolwiek podłoże praktyczne do tej działalności, a rozsądnym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie poszukiwań od prawnika i doradcy podatkowego, który ci opowie jak np. wygląda ryzyko egzekucji w Polsce
  • Odpowiedz
Cześć Wykopowicze! Chciałbym poruszyć temat podatków w Polsce, a dokładniej mówiąc, podatków dla przedsiębiorców. Jak się okazuje, w Polsce przedsiębiorcy płacą zbyt niskie podatki w porównaniu do innych krajów europejskich.

Wydaje się, że przedsiębiorcy powinni w większym stopniu przyczyniać się do budżetu państwa. Wiemy, że kraju potrzebuje środków na rozwój infrastruktury, ochronę zdrowia, edukację i inne cele publiczne. Jeśli przedsiębiorcy płaciliby wyższe podatki, państwo mogłoby zwiększyć swoje wydatki na te cele.

Niektórzy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@niegwynebleid: Nawet w przypadku zakupu za niewielką kwotę, poniżej 1000zł? Podając fikcyjne dane do wysyłki + dane firmy pierwszej z brzegu z KRSu + płatność jednorazową wirtualną kartą Revolut, czy to byłoby do zweryfikowania?
  • Odpowiedz
@enzomatrix: tak bo do Niemca przyjdzie niemiecka skarbówka czemu sprzedał bez VAT skoro nikt w PL tego nie rozliczył i niemiecki US będzie wymagał wyjaśnień od polskiego US a polski US będzie cię ścigał za przestępstwo karne i skarbowe.
  • Odpowiedz
Czesc! Chcialbym zapytac Was jak rozliczacie sie z zakupu krypto. Zalozmy, ze w 2022 od maja wplacalem jakies niewielkie sumy na Binance, niech bedzie, ze zebralo sie tego ok 1500zl do konca 2022. Kasy nie wyplacilem bo wiadomo kupowalem na gorce sprzedawalem w dolku, ale obracalem krypto tylko na gieldzie. Czy w 2023 musze wypelnic PIT-38 i uwzglednic tam tylko poniesione koszta zakupu krypto? Jak mowilem do tej pory nic nie wyplacilem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki jest cel 50% KUP dla pracowników, którzy przekazują prawa autorskie pracodawcom (artyści, programiści itp) z perspektywy państwa?

#podatki #uop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saly:

Jak wskazuje się w orzecznictwie oraz w nauce prawa podatkowego, celem wprowadzenia wysokich, bo aż 50% zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodu dla osób zajmujących się szeroko rozumianą działalnością twórczą było „wprowadzenie instrumentu fiskalnego wspierającego twórców. Wprowadzenie zasady przewidzianej w art. 22 ust. 9 pkt 3 u.p.d.o.f. uwzględniało okoliczność, że wpływy z obrotu prawami majątkowymi z rezultatów pracy twórczej są zazwyczaj rozłożone w czasie, gdyż działalność ta jest nieregularna, praca twórcza
  • Odpowiedz