Jestem na etapie wykończenia mieszkania deweloperskiego, ale nie podpisałem jeszcze aktu przeniesienia własności. Mieszkanie kupiłem na kredyt sam. Od tego czasu zmieniło się to, ze mam narzeczona, która ma wolne środki, które może przeznaczyć na wykończenie mieszkania. Narzeczona dołączyła do kredytu, mamy aneks od banku, chcemy teraz u notariusza zrobić aneks do umowy deweloperskiej wraz z cesja, by narzeczona była również właścicielem. Czy w takim przypadku występuje jakikolwiek podatek? Zaznaczam, ze narzeczona
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiem111: Te zmiany to są w Sejmie i muszą dopiero nad nimi głosować. Choćby je w dniu dzisiejszym przegłosowali to wejdą pewnie za pół roku, a one nie są nawet w planach na głosowanie w najbliższym czasie.
Moze pod koniec roku coś się ruszy czyli przed wyborami.
I nadal nie wiem czemu ktoś nie chce zarejestrować się do bezrobotnych tylko naraża kogoś na fikcyjne zatrudnienie czyli przestępstwo.
  • Odpowiedz
Mirki planuje założyć JDG, dopiero zaczynam zaczytywać się co i jak, pewnie większość mi księgowa powie ale takie podstawowe pytanie - czy mam czekać do końca stycznia i założyć na początku lutego czy nie ma to różnicy jeśli chodzi o zus ? Chodzi mi o składkę zdrowotną czy jeśli powiedzmy założyłbym jutro jdg to za styczeń muszę jeszcze zapłacić składkę ? ( mimo że mam jeszcze umowę o pracę )
#podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pankuronium: możesz zakładać od razu. Obczaj sobie też ulgę na start - przez pół roku możesz mieć prawo do niepłacenia ZUSu: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00285
dodatkowo cytat z tej strony:

Ulga zwalnia z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne przez sześć pełnych miesięcy od rozpoczęcia działalności z płacenia składek:

jeżeli rozpoczynasz działalność w trakcie miesiąca, nie wliczasz tego miesiąca do 6 miesięcy, w trakcie których możesz korzystać z Ulgi na start [...]


W sumie
  • Odpowiedz