Kupiłem sobie bilet na pociąg Koleje Dolnośląskie. Bilet jest na mnie + rower z #wroclaw do Sobótki. Na bilecie nie widzę wyznaczonego miejsca tak jak to w PKP jest, rozumiem że jest tam samowolka z miejscem? Drugą sprawa - gdzie umieścić rower? Jadę we wtorek więc chyba ten rowerowy nie jedzie co przeczytałem w necie.
#kolejedolnoslaskie #koleje #pociagi #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pociagi #intercity #reklamacja

Jak mogę (i czy mogę) dokonać zwrotu/reklamacji biletu na przejazd Intercity z przesiadką, jeśli nie pojechałem, bo przez opóźnienie pierszego połączenia nie zdążyłbym na drugie? Żadene FAQ/informacje na stronie nie przewidują takiego scenariusza?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lech1991 ale jak ten drugi odcinek przejechałeś? Co się zadziało dalej? W teorii jak tracisz połączenie to idziesz na stację, zgłaszasz sytuację i dają Ci możliwość realizacji przejazdu najbliższym pociągiem bez dodatkowych opłat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopnet: Nie przejechałem, nie było innych połączeń które mi pasowały, a to była dość daleka trasa, więc pojechałem samochodem, bo musiałem. TLK i przesiadka do IC, jeśli to istotne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 319
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupie bilet na pociag PKP IC na stacji w okienku bez gwarancji miejsca siedzącego, jeśli na stronie internetowej jest brak możliwości zakupienia?(brak wolnych miejsc siedzący)

#pkp #pkpintercity #pociagi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumpa_bobi: teoretycznie tak, ale z moich obserwacji widziałem takie coś że jak pociąg był wzmocniony dodatkowym nieplanowym wagonem w ostatniej chwili to miejscówki na niego mieli w kasie, przez internet wagon był niedostępny. Tylko to było kilka lat temu. Chyba że to przypadek był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nie_tutaj: jest zapis o podróżowaniu w sposób nie przeszkadzający innym więc śmiało można było do kierownika podbić żeby ich uspokoił. Jeśli by to nie zadziałało ma prawo ich wysadzić na najbliższej stacji
  • Odpowiedz
Cześć. Szybkie pytanko - jest może jakaś "jednolita" apka mobilna, do kupowania biletów? Bo to jest dziwne, że mamy 2022 a nie ma apki która obsługuje IC, PR i jakichś lokalnych przewoźników typu KD, KW w jednym. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Głównie mi chodzi o apkę do biletów IC, bo bilety PR kupuje przez Koleo. Próbowałem przez oficjalną apkę IC ale jej jakość jest tragiczna, a oceny mówią
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nahmere:
Obecnie jedyną apką, w której można kupić bilet na podróż pociągiem kilku przewoźników jest Bilkom.
Natomiast pojedyncze bilety można kupować np w apce SkyCash.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Wystarczyło zrobić perony liczone od Avenidy od 1 - 7, przedłużenia po prawej stronie 3a, 4a, 5a i przedłużenie po lewej stronie 5b.

Do tego wymiana nawierzchni na starych peronach pod Avenida, obłożenie czymś ładnym słupów podpierających parking nad peronami, wykończenie sufitu, wymiana małej architektury. Likwidacja parkingu na placu przed dworcem na rzecz mini parku + przystanki komunikacji miejskiej. Remont starego dworca.
  • Odpowiedz