@UniversalHater: obowiązują jak najbardziej. Raz mi sie tylko trafila zagubiona matka z dzieckiem, ktora ewidentnie nie wiedziala w co sie wpakowala. Poprosila konduktora o zmianę miejscowki. Pasażerowie akurat pilnują, zeby tam bylo cicho. To juz czesciej biznesmenowie przyspawani do telefonow przeszkadzają
  • Odpowiedz
Cześć.
Czy któryś Mirek lub Mirabelka ma dostęp do systemu sprzedaży biletów PKP Intercity w "okienku"?
Chodzi mi o skalkulowanie kosztów podróży na pewnej trasie (łącznie 4 połączenia, 5 pociągów)
Pytam o to bo choć wiem ile by to kosztowało kupując bilety przez Internet to kiedyś jadąc z Poznania do Berlina postanowiłem kupić bilet w kasie, i okazało się, że zapłaciłem mniej o około 50 zł niż gdybym ten sam bilet kupił przez stronę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pkp #pociagi #pieniadze
Wiecie ile wynosi koszt przejechania 20km z miejscowości w Niemczech do najbliższej polskiej pociągiem IC? 48zł na dwie osoby prawie 100zl za 20km kilometrówka 5zl/km. A potem zdziwienie, że ludzie nie wyobrażają sobie życia bez auta xd dziś wybieram taksówkę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Haczinson: Taryfa transgraniczna to jakieś dojenie frajerów przez Intercity, tak samo wygląda sprawa odcinka czeskiego. Intercity za jeden przystanek po czeskiej stronie chciało 140 zł a na polskiej części trasy bilet to 9 zł xDDDDD

U Czechów ten sam bilet mnie kosztował 44 zł( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
Warto na każdym kroku przypominać - nigdy nie przejeżdżaj przez przejazd kolejowy gdy nie masz 100% pewności że jest za nim miejsce na twoje auto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@woda_saguaro: a jak już wjedziesz to rozjedz szlaban - to mniejszy przypał niż skasowany samochód i zablokowane torowisko na parę godzin
  • Odpowiedz
  • 3
@Iskaryota: Jakby się udało kupić te 20? Impulsów, które potencjalnie województwa może kupić, ale potrzebujemy kasy z KPO bodajże.
Ogólnie na wielki plus oceniam kolej na lotnisko PKM, rozwija mocno południe trójmiasta. Teraz trwa elektryfikacja więc wierze że jeszcze lepiej bedzie wyglądać tutaj komunikacja.
Jest bardzo prawdopodobna nowa linia od Gdańska Śródmieście do Jasienia.
  • Odpowiedz
O co chodzi, że nagle nie mogę kupić biletu na zwykle IC bo nie ma miejsc siedzących? Sprawdziłem trzy pociągi, którymi wielokrotnie jeździłem bez miejscówki a tu się okazuje, że utknę na noc w innym mieście bo nie mogę kupić biletu. To jakiś błąd czy IC wprowadziło takie z-----e zasady?
#intercity #pkp #pociagi #kolej
ZdeformowanyKreciRyj - O co chodzi, że nagle nie mogę kupić biletu na zwykle IC bo ni...

źródło: comment_1662126728qE6rVhMqKOxtdVTIQEhSq8.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pafeuuu: dzięki wielkie! Fajnie się dowiedzieć chociaż ogólnie co się zadziało :)
Potwierdzam, wszystkie fakty w artykule zgadzają się z moim stanem wiedzy na temat zdarzenia ;)
Dzięki!
  • Odpowiedz