,,Miejsce o podanych parametrach nie jest dostępne. Prosimy o zmianę kryteriów wyboru miejsca.
W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez formularz "Zgłoś uwagi", dostępny w dolnej części strony." Czy ktoś też miał taki komunikat, gdy chciał kupić miejsce w strefie ciszy w Darcie lub we Flircie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pkpintercity #intercity #pociagi #kolej #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jadę sobie dartem i mam pytanie do znawców.

Czy to normalne, że cały czas coś tłucze z podłogi? W całym wagonie wszystko drga, odczucie jakbym jechał starym tlk. Myślałem, że w nowoczesnym pociągu będzie cicho XD

#pesa #pesadart #kolej #pociagi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolikol: co do drzwi, nie wiem jak w dartach, ale dzisiaj czujniki przeszkody najczęściej są w uszczelce i reagują dopiero przy kontakcie powyżej jakiejśtam wartości siły (zależnie od stopnia otwarcia, kategorii pojazdu itd, wg EN 14752.) zamknięcie drzwi powinno być uprzedzone sygnałem dźwiękowym i świetlnym.
Co do hałasu, to też definiuje standard, przeważnie w okolicach 67dB. Ale standard określa też standard torów, więc jeśli jedzie po gorszych, to będzie głośniej.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Ktoś mi wytłumaczy, kto wprowadził ten absurd, jakim są przystanki na żądanie dla pociągów? W komunikacji miejskiej ma to jeszcze jakiś sens, ale w przypadku kolei jest to chory pomysł, który nigdy nie powinien zostać wprowadzony w życie. O ile w dużych, wojewódzkich miastach stacje są normalne to już w miasteczkach powiatowych stacje na żądanie stały się jakąś plagą. W niedzielę wracałem ostatnim pociągiem z Łodzi do Piotrkowa, doszedłem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może jakiś ekspert #kolej się wypowie. Jadę z Krakowa do Kielc o 15:08 i mam tam być o 17:08. Problem w tym, że pociąg startujący z Krakowa o tej godzinie jedzie przez Miechów(czyli moją pierwszą stacje), ale potem skręca w innym kierunku. Ja natomiast ta drogę na bilecie mam trasę wyznaczoną bez żadnych przesiadek xD. Gdzieś widzialam że jest to połączenie z wagonami bezpośrednimi, ale nie wiem co to znaczy
Kluskislaskie - Może jakiś ekspert #kolej się wypowie. Jadę z Krakowa do Kielc o 15:0...

źródło: comment_1661860043O9PVG2QTeHtKLBPuiQ28sW.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach