@ComboBreaker dużo drożdzy i to instant + cukier w składzie ciasta, meh, nie trzeba na kilo mąki jak wejdzie dwa gramy świeżych drożdży z leżakowaniem to i tak wyjdzie spoczko. Co do smarowania brzegów tak się przymierzam spróbować ale jak zrobię placki to zawsze zapomnę.
  • Odpowiedz
@ComboBreaker: generalnie ja jestem z bojówki pizzy neapolitańskiej - max 1-2g świeżych drożdży na kilogram mąki + dojrzewanie minimum 24h robi robotę. A jak jeszcze masz kamień czy dedykowany piecyk to w ogóle można szaleć, ostatnio na kamieniu wyciągałem pizzę po niecałych trzech minutach (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@PajonkMondry: Ja robie juz dlugo z przepisu https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-na-wloska-pizze

Najlepsze efekty wychodza na mące Basi 00, pol na pol z maka do pizzy Primo Gusto.
Dodatkowo przy samym formowaniu, podsypuje semolina.
mam slaby piekarnik (niby 250, ale jakos w to nie wierze....) i pieke 2x po 3-4 minuty. Najpierw samo ciasto + sos, pozniej dokladam dodatki :)

Polecam, ciezko znalezc pizzerie która jej dorówna :)
MKZ - @PajonkMondry: Ja robie juz dlugo z przepisu https://www.mojewypieki.com/przepi...

źródło: comment_1584687334m2aWUQeMpMYLw2yzrEVwYo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pysze jest całkowicie r-------e i głupieje pokazuje że otwarte a później error że nie ma możliwości zamówienia bo lokal zamknięty :/
  • Odpowiedz
Co myślicie od odbieraniu pizzy w tych czasach i to pod dach gdzie jest 83 letnia osoba? W sumie nie jadła babcia:) - dygresja -Od kartonu z pizza też tak z 5 m przedzielona drzwiami. Czy ryzykuję życiem babci? #pizza #pytanie #streetfood
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: nie no jak najbardziej się zgadzam i masz rację ale ja pójdę w ten piecyk bo lubię zmodzic coś i wtedy pizza będzie mi jeszcze bardziej smakowała
  • Odpowiedz
@dam115: no G3 ferrari odpuszczę, bo raczej nieduży skok wydajności xD

Mnie p----------o i kupiłem effeuno xD


@dam115: mnie odstrasza cena i mimo wszystko gabaryt - mam małą kuchnię, z gumy nie jest. Zwykłego piekarnika nie zastąpi, a nie mam blatu, żeby taki piecyk postawić. Mam za to kawałek ogródka stąd pomysł na Ooni, które można po prostu złożyć i schować :)
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Spółka jawna to coś innego niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Dużo zależy od tego jak chcecie prowadzić działalność, jak dzielić się zyskami/stratami, jakie plany na przyszłość (czy myślicie o tym, że ktoś dołączy albo jeden z was zrezygnuje, a z drugiej strony czy chcecie zostać przy jednym lokalu czy rozwijać się i otwierać kolejne lokale) - bo możliwe, że już teraz lepiej robić to w formie spółki z o.o. Ma
  • Odpowiedz
Pijcie ze mną kompocik (może być woda z Paolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)) w końcu wyszła mi pizza, która wygląda jak pizza, a nie dziadostwo z pizzerii u mnie w mieście. Jaki ja byłem głupi, że kiedyś używałem wałka do ciasta xD

Pizza z przepisu Joshua Weissman I Baking with Babish (polecam kanały na yt obydwu panów)

#pizza #gotujzwykopem
Wierzbek - Pijcie ze mną kompocik (może być woda z Paolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)) w końcu wyszła ...

źródło: comment_15844736468LegxZHdiwnVRwJaK6GK7B.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wierzbek: Ja ma książkę z przepisami rzekomo kuchni włoskiej gdzie pizzę zalecają piec przez 25 min xD. Jestem ciekaw czy osoba, która pisała te przepisy chociaż sama je przetestowała.
  • Odpowiedz