@Pr3z3s87 wybrałem opcję góra i dół, 200 stopni, najnizszy poziom, i wyszedł prawie kamien, ale to przez cienkie ciasto pewnie.


@Berkel_88: wyszedł kamień bo miałeś suche ciasto ( za malo wody) a w niskiej temperaturze piecze się dość długo i woda odparowała
Domową pizze to sie piecze na środku i dogląda. Termoobieg by była max temp.
  • Odpowiedz
Dlaczego miłośnicy #pizza prześcigają sie w ilości spalenizny na niej poprzez podnoszenie temperatury pieczenia? To jakaś moda? Czy to czarne wam smakuje? Czy nigdy nie słyszeliście o nowotworowych i zewnętrznych czynnikach wpływających na zwiększone ryzyko zapadania?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@voga1: Ale ona nie jest spalona xD

No ale trudno polaczka przestawić na prawdziwa pizze jak całe życie był nauczony jest ciężkie ciasto napakowane drożdżami i nawalonymi składnikami xD

@Megawonsz_dziewienc: to czym są te czarne kropki na cieście? Kluczem dzikich gęsi może? A może zwęgloną mąką/składnikami?
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: a kiedy dodajesz sól? Rób z zimną wodą, najlepiej z lodówki, bo jak wyrabiasz to ciasto i tak się grzeje, powinno mieć max 25-26 stopni. Daj wodę, do tego drożdże, do tego trochę mąki, to wymieszaj porządnie, potem daj resztę mąki, znowu wymieszaj i dopiero wtedy sól. Na 300g mąki to powinno 0,2-0,3 grama drożdży starczyć suchych, to jest naprawdę garstka. Mi czasami też powoli rusza na suszonych, dlatego
  • Odpowiedz
@zzapalniczek: najpierw w bloku 3h w temperaturze otoczenia, potem jakieś 45h w lodwóce. 3h przed wypiekiem wyjąłem, zamieniłem na kulki i zostawiłem w kuchni. Reszta trafiła ponownie do lodówki i do jutra sobie poleży, ale trochę się tego boję bo to Mąka Szymanowska. Nie wiem czy sobie da radę tyle czasu.
  • Odpowiedz