Wpis z mikrobloga

@Berkel_88: też mam amice i najpierw rozgrzewam piekarnik (razem z blachą) na pełną #!$%@?ę góra+dół, a później przełączam na samą górę i wrzucam pizze na drugi poziom od góry
@Pr3z3s87 wybrałem opcję góra i dół, 200 stopni, najnizszy poziom, i wyszedł prawie kamien, ale to przez cienkie ciasto pewnie.


@Berkel_88: wyszedł kamień bo miałeś suche ciasto ( za malo wody) a w niskiej temperaturze piecze się dość długo i woda odparowała
Domową pizze to sie piecze na środku i dogląda. Termoobieg by była max temp.
opcja dół z termoobiegiem,


@Berkel_88: nie. Niech sie piecze rownomiernie. Jak dasz dol mocniej to bedziesz mial wiór na dole zanim góra dojdzie.

krótki czas pieczenia.


@Berkel_88: Pieczesz tyle ile trzeba ale nie czekaj az ciasto bedzie brązowe bo to juz wiór sięrobi.
Domowa pizza na 240 z termo potrafi sie piec 10-15 min. Przy 10 minucie sprawdzasz czy juz, jak nie to doglądasz co 2 minutki dosłownie
@wuwuzela1: Dziś będzie kolejna próba upieczenia domowej pizzy. Słuchaj masz sprawdzony przepis na ciasto, tak aby było nietwarde po upieczeniu? A dwa, to przypomnij mi raz jeszcze, piekarnik nagrzany na max. i w tedy wkładam ciasto do piekarnika z funkcja grzania góra i dół, na środkowym poziomie blachy?
@wuwuzela1 tym razem wyszło super. Nie wyszedł zakalec, ani kamień. Piekło się 10 minut i fakt frzrba tego pilnowac bo jak posiedzialo 2 minuty dłużej to zrobił się prawie kamień
2 minuty dłużej to zrobił się prawie kamień


@Berkel_88: no bo wody za duzo odparowało a im dłużej sie piecze tym mocniej paruje.
ser na spód żeby skłądniki parowały do góry a nie w ciasto to nie ma zakalca

poza tym gdzie fota? ( ͡° ͜ʖ ͡°)