@Canova: że masz zminifikowany JS, który jest zapisany w pamięci podręcznej przeglądarki. Przeglądarka pamięta, że ta strona uzywała takiego i takiego JS-a i ładuję go z pamięci, a nie ściąga na nowo
  • Odpowiedz
@Canova: Przy przeglądaniu stron przeglądarka zapisuje niektóre pliki do pamięci cache. Gdy następnym razem odwiedzisz stronę nie musi już tych plików pobierać z serwera tylko wykorzystuje te które już ma, a często są to duże pliki których pobranie trwa długo. Oczywiście cache nie jest na zawsze, jak chcesz wrzucić nową wersję pliku musisz zmienić jego nazwę, przeglądarka wtedy będzie wiedzieć, że coś się zmieniło i musi pobrać jeszcze raz (webpack
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jezyk nie ma wlasciwie zadnego znaczenia.


@labla: aha. Czyli uważasz że w takim C gdzie jest undefined behavior, implementation-defined behavior, unspecified behavior, ręczne zarządzanie pamięcią, pointery, mała biblioteka standardowa, wszystkie elementy struktur są zawsze publiczne, pisze się tak samo jak dajmy na to w takim Pythonie? I że to dlatego na Raspberry Pi jest położony taki nacisk na Pythona a nie na C które dobrze użyte może być szybsze i
  • Odpowiedz
RAMu nigdy za mało ja mam w domowym 16GB i mi wystarcza ale w pracy 32GB to podstawa jak się ma otwarte InteliJ, Android Studio, Emulator androida, instancje tomcata, chroma z milionem zakładek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mija już prawie pół roku jak zacząłem prace jako junior, pracuje w projekcie który ma już kilka lat i jedyne rzeczy jakie robie to skopiowanie starego kodu plus małe zmiany żeby wprowadzić jakąś niby nową funkcjonalość. Teraz już nie wiem czy jestem programistą czy copypasterem. #naukaprogramowania #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Polsce gorąco (i to niekoniecznie ze względu na pogodę), ale i w księgarniach starają się jak najwięcej sprzedawać. Teraz w kilku z ich możemy książki kupić w zestawach: wybierając 2 z listy, zapłacimy za 1! A są to:
Helion, Onepress, Sensus, Ebookpoint i Editio.

Podobna promocja, ale dotycząca kursów video jest na platformie Videopoint

warto przypomnieć, że w księgarniach ciągle wysyłka na określonych
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m00n: Bo kupowałeś w promocji, która się skończyła, czyli 40% taniej. Teraz masz 2 za 1, tu czasem się opłaci, czasem nie, jeśli masz 2 książki w tej samej cenie możesz mieć 50% taniej, jeśli dobierzesz mniej korzystnie, rabat będzie mniejszy.
  • Odpowiedz
Mam funkcję, do której jako argument podaję liczbę, następnie nią manipuluję i zwracam. Lepiej tak robić, czy przekazać jej adres i na nim operować zamiast zwracania? Funkcji i tak nie zmienię na void, bo muszę zwracać czy wystąpił błąd
#jezykc #programowanie #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crocodiler: dla dużych struktur lepiej przekazać wskaźnik - żeby uniknąć kopiowania. dla liczb lepiej przez wartość - wzięcie wartości a adresu to taka sama praca dla cpu, ale przy odczytywaniu wartości funkcja ma wartość argumentu zwykle w rejestrze, albo blisko na stosie, a przy wskaźniku musi jeszcze się odwołać pod ten adres
  • Odpowiedz
Której z tylko tych dwóch technologii do pisania backendu lepiej się nauczyć? Która jest bardziej przyszłościowa, będą w niej lepsze zarobki, łatwiej znaleźć prace i jest dość łatwa do nauki?

#programowanie #naukaprogramowania #php #nodejs #javascript #backend #programista15k #java
maciorqa - Której z tylko tych dwóch technologii do pisania backendu lepiej się naucz...

źródło: comment_1589814094cDRa8PGJFpargdLFyD13lq.jpg

Pobierz

Której technologii do backendu lepiej się uczyć?

  • PHP 39.7% (52)
  • Node.js 60.3% (79)

Oddanych głosów: 131

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yras8

Taki sam efekt osiągniesz jak przerobisz USER GUIDE z dokumentacji PANDAS albo z książki Python for Data Analysis autorstwa Wes McKinney współtwórcy biblioteki Pandas.
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #gamedev #jezykc #cpp
w grach są wykorzystywane pakiety UDP, taki basic przykład, to nie są one nwm "raw"? bo mam pewien program w C i chce do niego dodać funkcjonalność multiplayer jako klienta. Znalazłem tą libkę: https://github.com/zpl-c/librg

i jako serwer chce mieć appkę w innej technologii, tzn. node.js. Po wyprintowanie Buffer.toString mi się pojawiają chińskie znaczki, czyli muszę ogarnąć jak w tej libce
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szatantomojziomal_: UDP to standard transmisji, zwyczajnie wysyła dane, nic nie gwarantuje, a to o czym apki będą rozmawiać musisz ubrać w jakiś standard.
Programowo zazwyczaj dane otrzymujesz w hexach więc na poziomie Node strzel coś aka: pakiet.toString('hex') i powinno wyjść coś bardziej sensownego.
Poza tym najlepiej skorzystać z czegoś co już jest i działa i są zrobione standardy w wielu różnych językach (np websocket (ale to TCP)). O ile to
  • Odpowiedz
Siema mirasy.
Polecicie mi jakąś książkę o strukturze podziału aplikacji na kod? Przykładowo taki MVC- jak podzielić kontroller, jak podzielić view.
Mam ksiażkę o wzorcach, jednak tam jest tylko wspomniane za co odpowiada kontroller itd... mi chodzi o praktyczne przykłady wraz z opisem.
#programowanie #naukaprogramowania #java
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach