Od dziś publikujemy na YT filmy jak trenować AWS DeepRacer, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z darmowego treningu w maju.
AWS DeepRacer to auto-zabawka, które samo podejmuje decyzje na torze z wykorzystaniem uczenia maszynowego.
Aby zacząć zabawę, warto znać elementy pythona (a nawet mniej), mieć konto w Amazon Web Services i 15 minut czasu. Resztę, w tym uczenie maszynowe, możesz poznać jeśli Ci się spodoba.

Filmy: https://www.youtube.com/playlist?list=PLZyTuNF-n97a3kXB5kjVUD01oqfFJvOp2
Mamy też stronę i grupę na FB: https://www.facebook.com/deepracerpl/
tptak - Od dziś publikujemy na YT filmy jak trenować AWS DeepRacer, aby jak najwięcej...

źródło: comment_1589552501X42vR7qwiH2NTXuaqgEs0M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JWT jest często stosowaną metodą wymiany informacji między dwiema stronami. By mechanizm ten był możliwie bezpieczny trzeba go jednak odpowiednio zaimplementować. Dowiedz się, jak to zrobić w Twojej aplikacji C#.

https://bulldogjob.pl/news/1096-bezpieczna-implementacja-json-web-tokens-w-c

#csharp #programowanie #naukaprogramowania
Bulldogjob - JWT jest często stosowaną metodą wymiany informacji między dwiema strona...

źródło: comment_15895330672YrcX3pTcJ7EmOq5e87VaS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakis mireczek ogarnia #elasticsearch? Bo mam do napisania kilka zapytan i jakos mi nie wychodzi :/

Generalnie mam mapping nastepujacy:

"location": {
"properties":
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ckczm: To widzialem w docsach elasticsearcha, pierwotnie chodzilo mi o to jak to ubrac w dwa floaty. Bo to query ktore podales nie zadzialalaloby dla mojego mappingu float, float. Zmienilem mapping na geo_point i uzylem dokladnie takie zapytanie jakie podales wiec problem w sumie rozwiazany. Dzieki :)
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: oszczędzę wam czytania bo dużo tekstu a mało treści.
„Polimorficzne klasy bazowe powinny zadeklarować wirtualne destruktory. Jeśli dana klasa ma jakieś funkcje wirtualne, powinna ona też mieć wirtualny destruktor. Klasy niezaprojektowane jako bazowe lub do użycia polimorficznego nie powinny deklarować wirtualnych destruktorów.”
  • Odpowiedz
Mam dwie klasy, League (liga sportowa) i Match. Jak zrobić żeby nie mieć problemu ze wyjątkiem StackOverflow wywołanym przez niekończąca się rekurencję? Liga ma listę meczów, a każdy mecz ma pole league - do której ligi należy. Wywołają endpoint /leagues/id chce mieć informacje o lidze w tym liście meczów, a gdy wywołam np /matches/id chce mieć info o meczu w tym informacje o lidze do której należy?
Jak poradzić sobie z tym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Potrzebuje pomocy w #vba bo jestem totalnie zielony a mam zadanie do zrobienia. Powrzucałem sobie różne textboxy i comboboxy do framów w #excel. I nie mogę osiągnąć żeby eventy działały dobrze w czasie rzeczywistym. Działało mi to zanim wrzuciłem je w framy. Framy nie są konieczne ale ułatwiłyby mi zrobienie zadania. I mam jeszcze problem, żeby ustawić dobrze visibility drugiego frama. Jak wpisze np. PL to
TheRickestRick - Hej. Potrzebuje pomocy w #vba bo jestem totalnie zielony a mam zadan...

źródło: comment_158944607357gGqQWVPML4lXlJLIr1RH.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheRickestRick: controlledTransactionFrame musi mieć przypisany obiekt Frame2 z arkusza o nazwie Sheet2, tylko na screenie nie wiadomo po co masz już w klasie podeklarowane zmienne Frame1, Frame2, Sheet2 i już za moment będzie problem z zasięgiem zmiennych. Jeśli z tego ma powstać jakieś większe narzędzie to proponuję już teraz to dobrze przemyśleć i zaprojektować, bo z czasem trudno będzie to uporządkować
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #pracait #testowanieoprogramowania #pracbaza

Chciałem coś napisać w nawiązaniu do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/49391991/anonimowemirkowyznania-tl-dr-od-programisty-z-15-l/ z anonimowych mirko wyznań.

Na wstępie napiszę: jestem programistą z 7-letnim doświadczeniem po studiach informatycznych na polskiej uczelni. Obecnie jeszcze pracuję w Polsce, wyciągam od 15 do 20k miesięcznie na rękę (po odliczeniu podatków). Za jakiś czas planuję dorwać zagraniczny kontrakt za lepszą stawkę, ale
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na kanał wjechał nowy film ⬇️ którego gwiazdą jest Swagger
https://youtu.be/ywtFuXYFxo4

Swagger pozwala na sprawne budowanie, weryfikowanie i dokumentowanie naszego API. W wideo na praktycznym przykładzie pokazuję, jak go używać, aby wszystko grało jak należy

Komentarze pod filmem wskazują, część osób jest zaskoczona tym co potrafi zrobić Swagger - dlatego też zapraszam po nową dawkę wiedzy :)
SoftBull - Na kanał wjechał nowy film ⬇️ którego gwiazdą jest Swagger 
https://youtu...

źródło: comment_1589393646QZwjZVikmiGWUNLHaWzKH2.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#frontend #naukaprogramowania
Podzieliłem sobie header na grid. Później użyłem w nawigacji flex, później w ul znowu flex aby ułożyć znaczniki a. Teraz jak zrobić aby znacznik był do samej góry??? Jak daję padding na znacznik to robi się jak na scrennie. A chciałbym aby to było równe z tym ciemniejszym.
N.....N - #frontend #naukaprogramowania
Podzieliłem sobie header na grid. Później uż...

źródło: comment_1589384642grrHoPaYyevkOIPuE7kxi5.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
tl;dr Od programisty z 15 letnim stażem do ludzi którzy chcą sie przebranżowić (bez hejtu)

Bawi mnie, zwłaszcza tu na wykopie i na niektórych grupkach facebookowych wyniosłość programistów. Nie jestem w stanie tak naprawdę wskazać drugiej tak zakompleksionej grupy zawodowej, no może kierowcy TIRów są blisko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam wrażenie, że żyjecie w strasznie odrealnionym świecie. Większość z Was robi ciągle to samo: CRUDy, interfejsy pod web
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Taka prawda. Cała masa pryszczatych, otyłych dzbaniaków po politechnikach ma ogromny ból dupska, bo ktoś w pół roku zdołał się nauczyć podstaw i załapać do branży. Oni od późnego gimnazjum z----------i jak dzikie osły, ślęcząc godzinami nad pożółkłą klawiaturą, żeby w efekcie mając te 20-kilka lat dostać się na staż do Comarchu. Stąd to pieczenie z tyłu i chęć zamknięcia branży dla młodych.
Żeby nie było - ogromna ilość
  • Odpowiedz
Siemson.
Uczę się spring boota i mam problem. A mianowicie piszę sobie stronke takiej prostej pizzeri. I mam controller home, który służy do łapania żądania pod adres /home i zwraca widok strony głównej. Mam także controller innej klasy, który służy do dodania dania do koszyka. I chciałbym aby, po dodaniu do koszyka odsyłało mnie znowu do podstrony home z adresem /home, ale nie działa w żaden sposób w jaki próbuje. Czy jest
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć!
Ostatnio działo się sporo ciekawych rzeczy, a mamy już zaplanowanych kilka kolejnych.

Dla każdego coś ciekawego, zapraszam. :)

Agenda znajduje się na stronie, dlatego tutaj wrzucam tylko link.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach