E=mc2 - prosty wzór, mamy dwie wielkości. Energia "E" równa się masie "m", połączone współczynikiem prędkości światła "c".

#nauka
bolorollo - E=mc2 - prosty wzór, mamy dwie wielkości. Energia "E" równa się masie "m"...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślę, że matura z j. polskiego to dla większości społeczeństwa ostatni dłuższy samodzielnie pisany tekst. W dodatku odręcznie.
Prace dyplomowe to przepisywanie, parafrazowanie i cytowanie innych tekstów. Egzaminy na studiach to też max dwa trzy zdania.
#studia #nauka #ksiazki #przemyslenia #matura
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawostka szachowa: Szachy grane przez najlepsze AI to zupełnie inna gra niż ta, którą znamy. To jakby wziąć nasze wyobrażenie szachów, wyrzucić je przez okno i zbudować od zera coś obcego, nieludzkiego.

LeelaZero (spadkobierczyni legendarnego AlphaZero) gra ruchy, których żaden człowiek by nie wymyślił – i nawet gdy arcymistrzowie widzą, co zrobiła, nie potrafią przełożyć tej logiki na własną grę. To inny wymiar szachów, gdzie strategia przypomina bardziej kosmiczną inżynierię niż znaną nam
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fizyka #fizykakwantowa #kosmologia #astronomia #nauka #pytaniedoeksperta

Wydaje mi się, że wiem w jaki sposób powstaje przestrzeń, nie wiem natomiast dlaczego i w jaki sposób mogło się to stać jeszcze przed powstaniem czasu. Nie wiem dokładnie czy powinienem mówić tu bardziej o prędkości czy może o energii, która przemieszcza się z taką prędkością. Nie jestem w stanie się w tym połapać, więc
tojestmultikonto - #fizyka #fizykakwantowa #kosmologia #astronomia #nauka #pytaniedoe...

źródło: BigBang

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tojestmultikonto: Brian Cox nie raz mowil o rozkminie, czy wielki wybuch mial dzien wczorajszy - zasadniczo nie wiemy, ze poki co rozkmina bardziej dla filozofow niz astrofizykow, bo jeszcze za duzo pytan jest. A co do predkosci swiatla, to jest cos co porusza sie szybciej niz swiatlo - granica wszechswiata ;) bo musi. Zasadniczo granicy nie dogonimy nigdy, ale kazdy obiekt we wszechswiecie jak najbardziej, oczywisice w teorii, bo moze
  • Odpowiedz
Jeżeli Wszechświat rozszerza się z prędkością większą niż światło to nie ma szans nawet na zbliżenie się do tej granicy.


@tojestmultikonto: no to przeciez wszystko wiadomo i to napisalem ;) Wszechświat nie może być "wolniejszy" od światła. Zreszta technnicznie rzecz biorąc, on sie nie powieksza, a rozciąga.

czy kosmiczna inflacja zwalnia, nabiera rozpędu czy przebiega z w miarę stałą
  • Odpowiedz
@Nied: Gitary elektryczne zawsze mają węższy gryf od akustycznej czy tym bardziej klasycznej, która ma najszerszy gryf. Ogólnie nie ma czegoś takiego jak za grube palce, jest wyłącznie brak techniki :D Powodzenia na gitarowej drodze!
  • Odpowiedz