Wpis z mikrobloga

Właśnie zainstalowałem sobie bardzo fajny program "Barrier". Polecam.

Chcąc jednocześnie pracować na kilku maszynach (w moim przypadku PC i Laptop), ustawiam sobie fizycznie laptopa po lewej i włączam na obu maszynach program Barrier.

Na PC klikam "server" i dodaje ikonkę monitora po lewej stronie od głównej ikonki, która symbolizuje PC. Na laptopie włączam Barrier jako "client".

Teraz, gdy myszką wyjadę poza lewy bok ekranu, zostanę przeniesiony na laptopa i steruje wtedy myszą na laptopie. Tam, gdzie jest myszka, jest też obsługa klawiatury, więc używając klawiatury PC, piszę na laptopie.

Użytkownicy MacOS znają tę opcję. Na użytkowników Windows i Linuks jest raczej nowa. Polecam. Przydaje się.

Oprogramowanie jest otwarto-źródłowe, dostępne zapewne w wielu dystrybucjach - mój FreeBSD ma w reposytorium.

https://github.com/debauchee/barrier
https://www.youtube.com/watch?v=ZUWYvANbcbw

#linux #macos #windows #freebsd
  • 23
  • 0
A nie działa to trochę jak Mouse Without Borders?


@thority: nie wiem, nie znam się. Wiem tylko, że widziałem filmik, na którym ktoś używał MacOSa i przesuwając myszkę poza ekran, przenosił się na innego Maca. Jak to się nazywa - nie wiem.

Na Linuksie, na niektórych WM/DE można ustawić, że jak myszką wyjedzie się poza ekran to przeskakuje na kolejny pulpit. Tak to właśnie działa, tylko, że między komputerami.
@psiversum poczekaj aż zacznie haczyć na ułamki sekund ale na tyle irytująco, że nie da się tego sensownie używać. Do doraźnego użycia ok, do pracy się nie nadaje.
Podobnie jak mouse without borders.

Oprogramowanie logitecha działa spoko, jeśli fizycznie (przyciskiem na klawiaturze) przełączamy urządzenia, nie korzystajac z tego przeskakiwania między monitorami.
Barrier


@psiversum: Mouse Without Borders już od dawna robi to samo, tylko nie ma różnicy, którego komputera myszy i klawiatury używasz, obie działają. I nie potrzeba do tego żadnego Bonjour.
  • 3
To powinno dzialac na win/mac/linux https://github.com/symless/synergy-core


@mccloud: Barrier to chyba Synergy, tyle, że z GUI.

jest tak nowa, ze uzywalem takiego rozwiazania w 2014 i juz wtedy nic sie nie cieło.


@eternalmarcos: o jakim przycinaniu piszesz?

Mouse Without Borders już od dawna robi to samo, tylko nie ma różnicy, którego komputera myszy i klawiatury używasz, obie działają. I nie potrzeba do tego żadnego Bonjour.


@kidi1: nie wiem. Ale w
@psiversum: Całkiem fajne przy doraźnych konfiguracjach na steam decku, znudziło mnie już przełączanie klawiatury i kombinowanie z myszką ;)

Tylko własnie ten drag & drop jakos nie za bardzo działa chyba.
  • 0
Tylko własnie ten drag & drop jakos nie za bardzo działa chyba.


@Python: ja zobaczę Synergy, które jest chyba tym samym, ale bez GUI, może z terminala działa. Może tutaj checkbox jest nie podpięty do żadnej funkcji. Też nie wiem czemu nie bangla drag&drop..
@psiversum: W sumie to żaden problem bo do plików mam i tak warpinatora, który nieźle spełnia swoją funkcje a wygodne używanie myszki i klawiatury i tak ułatwia korzystanie z niego ;)
  • 1
@Python: odpaliłem z konsoli serwer i wyskoczyło, że drag & drop nie jest wspierane na Linuksie. Co prawda mam FreeBSD, ale wychodzi, że też nie działa.

Pomijając tę kwestię to na plus jest to, że można odpalić z terminala jakimś skryptem. Tylko jeszcze nie wiem jak odpalić tak klienta, bo z palca nie chce mi banglać.

Co do Twojego ostatniego wpisu to rozumiem, że Barrier pasi? :)
@psiversum: Pasi, bardzo dobre rozwiązanie - najważniejsze czyli łatwy dostęp do klawiatury i myszki i kopiowanie tekstu ctrl c + ctrl v między pulpitami działa - co oznacza, że teraz łatwo moge sobie korzystać z decka jako urządzenia multimedialnego czy konfigurować sobie na nim rzeczy bez męczącego przepinania klawiatury w tryb BT

No katorga była, nawet drugą klawiature z touchpadem trzymałem pod ręką zeby czasem coś napisać w terminalu czy zeby