Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: dawno działa dobrze, poza tym że oczywiście nigdy nie będzie tak wydajnie jak na linuxie czy windowsie bo docker w MacOS działa w VM


@bruuh: na windowsie linuksowe obrazy dockerów też działają w VM.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ale WSL2 na windowsie działa tak samo wydajnie jak natywna instalacja linuxa, sprawdzałem czasy budowania obrazów i często na WSL2 było szybciej niż na takim samym kompie z ubuntu
chyba że mówisz o docker for windows desktop bo tego nie używałem, jako devops nie mam potrzeby odpalania obrazów poza WSL2
  • Odpowiedz
sprawdzałem czasy budowania obrazów i często na WSL2 było szybciej niż na takim samym kompie z ubuntu


@bruuh: to nie jest możliwe, miałeś jakiś błąd w konfiguracji najpewniej
  • Odpowiedz
Ja tam wolę Snapdragona, przynajmniej kosztuje w normalnej cenie :P


@fervi: Snapdragon może i ma gównianą wydajność ale przynajmniej jest dostępny w 5 urządzeniach na krzyż. Qualcomm vs Apple to jak wybierać złe monopolistyczne korpo A zamiast złego monopolistycznego korpo B, dalej jesteś w dupie xD
  • Odpowiedz
Snapdragon może i ma gównianą wydajność ale przynajmniej jest dostępny w 5 urządzeniach na krzyż.


@L3gion: A po co ci duża wydajność?
No w 5 na krzyż - pół świata smartfonów.

A to tak, w Apple to trzeba mieć telefon Apple, komputer Apple, ściereczkę Apple i mapę papierową Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie aparat też nosisz oddzielny, by robić zdjęcia.

Sorry, wolę jedno dobre urządzenie
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: @FFFFUUUU @Kryspin013 @fervi ja jako świadomy użyszkodnik nie dalej niż w sobotę #!$%@?łem z MBP macos catalina i zainstalowałem na nim debiana z kde - działa szybciej, wygląda ładniej i działa na nim 32bitowy soft jeśli tylko będę tego chciał :) takiej wolności macos catalina niestety nie dawał :)


@keep_it_real: wiem, że działa szybciej. Widziałem wiele testów w necie. Po za tym macos jest dosyć prymitywny w porównaniu do
  • Odpowiedz
konteneryzowany desktop linuksa na androidzie w jakimś gównotabletoklawiaturodocku sprzed 5 la, a uważa tak bo wcześniej kupił gówniany gamingowy laptop pod linuksa przed czym go ostrzegałem xD


w sensie, że nie przed konkretnym gamingowym laptipem a przed wszystkimi gamingowymi laptopami, że to gówno jest


@Kryspin013: Żadnej konteneryzacji. Chociaż można.

Nie zmienia to faktu, iż jak odpalasz swojego Intela legendarnego to ci żarówki przygasają, bo tyle prądu bierze. Ni to mobilne, ni
  • Odpowiedz
działa na nim 32bitowy soft jeśli tylko będę tego chciał


@keep_it_real: Apple również jako pierwsze pozbywało się dyskietek, napędów DVD i portów nie-USB. Czyli to co cała branża tak czy siak zrobiła po paru latach.
Tzn też mnie czasem boli że starsze gry nie odpalą na współczesnym macOS... ale dalej uważam że pozbycie się stacku 32 bit to dobra decyzja.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ale WSL2 na windowsie działa tak samo wydajnie jak natywna instalacja linuxa, sprawdzałem czasy budowania obrazów i często na WSL2 było szybciej niż na takim samym kompie z ubuntu


@bruuh: Maszyna wirtualna ma zbliżoną wydajność do wydajności hosta, na którym działa ale c'mon, nigdy go nie przekroczy. Dopóki nie miałeś czegoś solidnie #!$%@? pod linuksem to nie ma opcji by wirtualizowany linux na tym samym sprzęcie działał szybciej niż
  • Odpowiedz
@rtp_diov: jedyna róznica to że na WSL mam archa a na bare metalu ubuntu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wnikałem w te wyniki na pewno było 59820342 róznic w configu po prostu sam fakt że mi WSL budował obrazy szybciej niż natywna instalacja mnie wystarczająco zadowolił
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Żadnej konteneryzacji. Chociaż można.


Nie zmienia to faktu, iż jak odpalasz swojego Intela legendarnego to ci żarówki przygasają, bo tyle prądu bierze. Ni to mobilne, ni energooszczędne, ale w zimę przynajmniej grzać nie trzeba.


@fervi: chyba u ciebie w chacie.

Nie ma na ten moment jeszcze ani sensownych pc'tów na arm ani sensownych lapków na arm (prócz macbooka ale c'mon). A pałowanie się z linuksem na telefonie dla szpanu
  • Odpowiedz
fervi się odkleił i uważa, że nie ma nic lepszego niż konteneryzowany desktop linuksa na androidzie w jakimś gównotabletoklawiaturodocku sprzed 5 la, a uważa tak bo wcześniej kupił gówniany gamingowy laptop pod linuksa przed czym go ostrzegałem xD


@Kryspin013: Przecież on jest odklejony od lat, lubię dyskutować i czasem przyznaję mu rację ale to piękny przykład turbo Linuksiarza. Duża wiedza połączona z dziwnym techno autyzmem w specyficznym kierunku.

A po co
  • Odpowiedz