#pytanie #poczta #dhl #kurierzy #kiciochpyta #niemcy #dojczeszprache Jeżeli zamówię paczke z Niemiec zamowiona pocztą, a dowiedziałem się,ze tam funkcję poczty takiej zwykłej prowadzi DHL(?), To tutaj w PL dostarczy mi ją tez DHL czy zostanie przekazana do #pocztapolska ?? 2. Czy mogę w takim razie zaadresowac sobie ją do paczkomatu DHL?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
al0al0
- 0
wkto
via Wykop- 1
@al0al0: najlepiej sprawdzić regulamin konkretnej usługi, powinno być napisane gdzie można adresować. Ale skoro zamawiane to nie wiadomo jak nadadzą, więc lepiej nie ryzykować. Jak będzie kurier to możliwe, że w śledzeniu będzie opcja przekierowania, więc najlepiej poczekać jak dotrze do kraju i wtedy najwyżej zmienić adres.
- 0
Co to znaczy "podwójna kwota przewoźnego" w ramach odszkodowania za opóźnienie w dostarczeniu przesyłki przez kuriera?
#kurier #kurierzy #prawo #kiciochpyta
#kurier #kurierzy #prawo #kiciochpyta
@zielon: jak kurier dostaje np. 2,4 za paczkę to kara jest 2x2,4
@zielon
Dwukrotność opłaty za nadanie przesyłki, ale bez dopłat za usługi dodatkowe (np. dodatkowe ubezpieczenie, powiadomienia SMS, pre-awizacja).
Czyli jak np. zapłaciłeś za przesyłkę 15 zł, to odszkodowanie wyniesie maks 30 zł.
Dwukrotność opłaty za nadanie przesyłki, ale bez dopłat za usługi dodatkowe (np. dodatkowe ubezpieczenie, powiadomienia SMS, pre-awizacja).
Czyli jak np. zapłaciłeś za przesyłkę 15 zł, to odszkodowanie wyniesie maks 30 zł.
@BLOODLINE: ja wysyłałem furgonetką
@BLOODLINE
Coś mi się zdaje że jedna cena to DHL Expres, a druga to DHL Parcel. To dwie różne firmy kurierskie.
Za te ok 1000 zł, to paczka jest na drugi dzień u adresata.
Na stronie DHL Parcel paczka o wymiarach 120x60x60 i masie do 30 kg (to maks co przyjmują) kosztuje 276 zł.
Coś mi się zdaje że jedna cena to DHL Expres, a druga to DHL Parcel. To dwie różne firmy kurierskie.
Za te ok 1000 zł, to paczka jest na drugi dzień u adresata.
Na stronie DHL Parcel paczka o wymiarach 120x60x60 i masie do 30 kg (to maks co przyjmują) kosztuje 276 zł.
@SmartCheetah: Dlaczego? Zdarza się w święta nawet dość często, że na magazyn przychodzą paczki na inny region.
@SmartCheetah
Takie pomyłki się zdarzają. Poza tym UPS ma trzy dni robocze na doręczenie przesyłki (w usłudze standard).
A co do usługi UPS Choice, to trzeba się w niej zarejestrować i zweryfikować adres (przychodzi list z kodem).
Takie pomyłki się zdarzają. Poza tym UPS ma trzy dni robocze na doręczenie przesyłki (w usłudze standard).
A co do usługi UPS Choice, to trzeba się w niej zarejestrować i zweryfikować adres (przychodzi list z kodem).
3
Dron zamiast kuriera? Amazon testuje nowy sposób dostawy

Zgodnie z brytyjskim prawem drony mogą być wykorzystywane wyłącznie w zasięgu wzroku osoby sterującej. Obecnie tamtejszy...
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, na wstępie przepraszam, że z anonima, ale nie posiadam tutaj konta. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem już co z tym robić. Mój tata dostał wczoraj SMS z DHL, że jakaś paczka od "marketing investment group b2c kraj" zostanie doręczona. Kłopot w tym, że on nic nie zamawiał. Kontaktowałem się z DHLem i potwierdzili, że oni wysyłają takie SMSy z "DHL" w tytule. Sprawdzili i stwierdzili,
Cześć, na wstępie przepraszam, że z anonima, ale nie posiadam tutaj konta. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem już co z tym robić. Mój tata dostał wczoraj SMS z DHL, że jakaś paczka od "marketing investment group b2c kraj" zostanie doręczona. Kłopot w tym, że on nic nie zamawiał. Kontaktowałem się z DHLem i potwierdzili, że oni wysyłają takie SMSy z "DHL" w tytule. Sprawdzili i stwierdzili,
@mirko_anonim: A czym tu się martwić? Nie zamawiałeś, nie wiesz co to = nic nie klikasz, niczego nie odbierasz i masz w------e. Może scam, może zwykła pomyłka. Chyba trochę jesteście rodziną nerwusków co? Zaparz tacie melisy, wszystko będzie dobrze.
- 0
Anonim (nie OP): legitne powiadomienia o paczce mają jej numer. Na oficjalnej stronie go przepisujesz do śledzenia i jest aktualne info.
Szukając po nazwie mają kilka biznesów, więc może jednak z jakiegoś sklepu o innej nazwie coś zamówione, ale jeśli na pewno nie, to zwyczajnie można odmówić odebrania.
─────────────────────
· Akcje:
Szukając po nazwie mają kilka biznesów, więc może jednak z jakiegoś sklepu o innej nazwie coś zamówione, ale jeśli na pewno nie, to zwyczajnie można odmówić odebrania.
─────────────────────
· Akcje:
Zamawiałem przesyłkę xkom - telefon. Nie było mnie w domu a kurier zadzwonił i stwierdził, że przywiezie ktoś jutro bo on tą paczkę ma w domu. Status paczki (ubezpieczonej) ustawił jako doręczona. Zgłosiłem to do xkom mają się skontaktować z FedEx. A co jeżeli gość mi przywiezie jutro rozwaloną paczkę, ja nie przyjmę, zgłoszę do xkom a oni stwierdzą, że przecież jest odbierana?
#xkom #kurier #przesylki
#xkom #kurier #przesylki
Bądźmy w stałym kontakcie. Jeżeli coś złego się wydarzy, daj nam znać
- 1
@ItsyBitsyPajonk: nie dodzwonisz się na infolinię FedExu
258
Lubuskie: Fentanyl w paczce kurierskiej

13 gramów fentanylu w trzech woreczkach strunowych znaleźli w paczce kurierskiej funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Paczka została nadana w Holandii. Miała trafić do mieszkańca Zaboru koło Zielonej Góry w Lubuskiem.
z- 85
- #
- #
- #
- #
- #
Czy ktoś ma możliwość zrobienia lepszych cen na wysyłkę paczek poprzez inpost paczkomat i kurier? Jakiś opiekun na furgonetka lub apaka?
#kurierzy #sklepyinternetowe #paczki #inpost
#kurierzy #sklepyinternetowe #paczki #inpost
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Damianowski
Jak zrobiłeś przekierowanie, to zrezygnowałeś z doręczenia pod adres.
A paczkę dotyczą do Żabki w poniedziałek, w soboty nie doręczają.
Jak zrobiłeś przekierowanie, to zrezygnowałeś z doręczenia pod adres.
A paczkę dotyczą do Żabki w poniedziałek, w soboty nie doręczają.
@Damianowski: bez jaj, zamówiłem w militraria.pl w weekend paczkę i dumnie reklamowali że w poniedziałek będzie do odbioru. Paczka wysłana DHL, jest wtorek wieczór i paczka nadal w doręczeniu od dwóch dni :)))
- 0
@Remus00: to nie pracujesz już w Glovo?
- 0
@ziomus0812: 1 dzień pracowałem, ale na benzynie się nie opłaci więc stwierdziłem że zamontuje gaz w aucie. Wczoraj odebrałem go z serwisu i wszystko cacy.
Ale... kalendarz otwiera mi się o 17 i w sumie wszystkie bloki zajęte XD zobaczę jak będzie dalej, na pewno jest to opcja żeby dorabiać po godzinach
Ale... kalendarz otwiera mi się o 17 i w sumie wszystkie bloki zajęte XD zobaczę jak będzie dalej, na pewno jest to opcja żeby dorabiać po godzinach
- 0
#kurier #pracazagranica #kurierzy
Ktoś tu pracuje u niemca lub gdzieś za granicą w kurierce? Widzę dużo ogłoszeń że nie trzeba języka, tylko prawko, ale jak by to miało niby wyglądać skoro jest dużo kontaktu z klientem? xd
Ktoś tu pracuje u niemca lub gdzieś za granicą w kurierce? Widzę dużo ogłoszeń że nie trzeba języka, tylko prawko, ale jak by to miało niby wyglądać skoro jest dużo kontaktu z klientem? xd
Kurde, a gdyby tak #kurierzy mieli wgraną apkę, która pokazuje ich pozycję na mapie? Chyba już mają coś takiego, bo centrala wie, gdzie są kurierzy, co nie?
Wpisujesz na stronie numer przesyłki i wiesz, czy jest na drugim końcu miasta, czy kręci się po osiedlu...
Jak jakiś #programista15k zarobi na tym pomyśle milion, to zadowolę się skromnym procentem od zarobku za wykorzystanie pomysłu.
Taki #kurierradar byłby bardziej oblegany niż
Wpisujesz na stronie numer przesyłki i wiesz, czy jest na drugim końcu miasta, czy kręci się po osiedlu...
Jak jakiś #programista15k zarobi na tym pomyśle milion, to zadowolę się skromnym procentem od zarobku za wykorzystanie pomysłu.
Taki #kurierradar byłby bardziej oblegany niż
@krytyk__wartosciujacy: dpd miało coś takiego kiedyś, dawno nie widziałem - apka prosta do zrobienia ale z jakiegoś powodu nikt tego nie wprowadził. może kwestie bezpieczeństwa, np. dhl albo ups zawsze dostarczają rzeczy appla w dzień premiery i jest spora szansa że kurier wiozący twojego nowego laptopa ma też inne = zamawiam parę rzeczy i napadam na paru kurierów - oczywiście to tylko hipotetycznie, nie mam nic takiego w planach
2
UPS obniża prognozy przychodów, bo klienci wolą tańszą konkurencję

United Parcel Service (UPS) zaskoczył inwestorów, obniżając prognozy przychodów na 2024 rok z powodu słabego popytu i niższych cen w sektorze przewozowym.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
@pcela jakieś 20x10x10cm do 1kg. Na te chwile znalazłem za 43zl.
@masiej:
Absolutnie najtańszą opcją będzie list zwykły. Do 1 kg to koszt 33 zł, ale jest to przesyłka nierejestrowana i nie ma możliwości jej śledzenia.
Trochę droższą opcją jest list polecony, jej koszt to 38 zł.
Taniej nie znajdziesz.
Absolutnie najtańszą opcją będzie list zwykły. Do 1 kg to koszt 33 zł, ale jest to przesyłka nierejestrowana i nie ma możliwości jej śledzenia.
Trochę droższą opcją jest list polecony, jej koszt to 38 zł.
Taniej nie znajdziesz.
Gdzie jest właściwie moja paczka DHL Express?
Przy okazji opłat celnych/vatu kontaktowałem się z infolinią i mówili, że 7:23 wyjechała z Katowic do docelowego Krakowa, więc załapie się na dzisiejsze doręczenie, tymczasem aktualizacja statusu:
#dhl #kurier #kurierzy #dhlexpress #zakupyzchin
Przy okazji opłat celnych/vatu kontaktowałem się z infolinią i mówili, że 7:23 wyjechała z Katowic do docelowego Krakowa, więc załapie się na dzisiejsze doręczenie, tymczasem aktualizacja statusu:
#dhl #kurier #kurierzy #dhlexpress #zakupyzchin
źródło: Przechwytywanie
Pobierz@SmartCheetah: a co to za różnica gdzie jest?
Czy "zmień datę doręczenia" w #dpd oznacza "wywal paczkę do magazynu i o niej zapomnij"?
Mieli mi dostarczyć we czwartek, a wiedziałem że nie będzie mnie w domu więc w środę wieczorem kliknąłem, że chce zmienić na piątek. W piątek paczka nie dojechała. Dzisiaj również nic się nie zmieniło w apce - jest info, że magazynują ją w oddziale.
W ubiegłym roku też miałem z tym cyrk. Przesunąłem datę doręczenia
Mieli mi dostarczyć we czwartek, a wiedziałem że nie będzie mnie w domu więc w środę wieczorem kliknąłem, że chce zmienić na piątek. W piątek paczka nie dojechała. Dzisiaj również nic się nie zmieniło w apce - jest info, że magazynują ją w oddziale.
W ubiegłym roku też miałem z tym cyrk. Przesunąłem datę doręczenia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy "zmień datę doręczenia" w #dpd oznacza "wywal paczkę do magazynu i o niej zapomnij"?
@vateras131: tak.
konto usunięte via Wykop
- 0
@Moh1kanin: musisz znaleźć taką na kółkach
- 0
źródło: temp_file6033031575571258517
Pobierz@runnerrunner: Paczki z Japonii dochodziły do mnie w 8 dni, z aliexpress 10, a najszybciej w 4 dni, poczta polska chyba prowadzi jakiś konkurs wewnętrzny na jak najwolniejsze dostawy
@runnerrunner
Nie ma to znaczenia. W przypadku PP jest to najtańsza i najwolniejsza przesyłka jaką mają w ofercie (to specjalna oferta, ultra tania).
Co do porównania z Inpostem czy DPD, to tam masz paczki a nie listy. W przypadku Poczty odpowiednikiem jest Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX), gdzie masz gwarancję doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych pod warunkiem nadania do godziny granicznej (za wyjątkiem przesyłek niestandardowych i gabarytu 2XL).
Nie ma to znaczenia. W przypadku PP jest to najtańsza i najwolniejsza przesyłka jaką mają w ofercie (to specjalna oferta, ultra tania).
Co do porównania z Inpostem czy DPD, to tam masz paczki a nie listy. W przypadku Poczty odpowiednikiem jest Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX), gdzie masz gwarancję doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych pod warunkiem nadania do godziny granicznej (za wyjątkiem przesyłek niestandardowych i gabarytu 2XL).

























