Wpis z mikrobloga

1. bądź mną
2. w 2018 udaje się się uzbierać 100k oszczędności
3. mieszkania 3-pokojowe, 4-pokojowe które ci się podobają np. na Olimpia Port chodzą po 500k, wydaje ci się to niesamowicie dużo
4. wstrzymaj się z zakupem, bo w sumie lepiej uzbierać więcej, a spadkowicze mówią że kryzys idzie i nieruchomości będą tanieć i ogólnie wszystko jebnie
5. w 2020/2021 miej następne 100k oszczędności ale na hajpie #!$%@? to wszystko w #kryptowaluty
6. we #wroclaw ogłasza się, że została sprzedana ostatnia działka pod zabudowę na Kępie Mieszczańskiej, która jest dla ciebie idealnym miejscem
7. czekaj na rozpoczęcie inwestycji jak pies z wywalonym językiem
9. inwestycja startuje, ale mieszkania które cie najbardziej interesują są po milion, po 700 tys., ale te trochę gorsze, które ewentualnie można by wziąć są w zasięgu ręki
10. w międzyczasie wirus, wojna
11. wstrzymaj się, bo spadkowicze mówią że teraz to już na pewno #!$%@?
12. ceny stoją lub idą lekko w dół
13. minister ogłasza BK2%, jesteś teoretycznym beneficjentem, więc znów czekasz na rozpoczęcie programu bo głupotą nie skorzystać
14. program startuje, mieszkania te gorsze które były brane pod uwagę są powyżej 700k, więc nie możesz ich kupić korzystając z BK2%
15. szukaj jakiegokolwiek mieszkania wybudowanego powyżej 2000 r.
16. nie ma mieszkań na rynku, jedyne na co cię teraz stać to babciny prl w bloku 1975 [picrel https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-do-remontu-w-dobrej-lokalizacji-ID4mHt0]
17. brak punktu 8
18 brak profitu, depresja

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredyt2procent
  • 61
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: W normalnych warunkach mieszkania nagle by nie poszły do góry. Niestety nie mamy normalnych warunków i rządzący zadbali o to, żeby te jeszcze bardziej zdrożały.
Do tego co innego brać mieszkanie na inwestycje, co innego dla siebie nie mając żadnego.
Jedyne co to nie jesteś jedynym który wierzył w spadki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pharos: a no sorry, to jeszcze punkt 20

20. jedyne mieszkania w nowym budownictwie są na Psim Polu, Jagodnie (Murapol tylko został xD), Lipie Piotrkowskiej i za autostradą, czyli po prostu wszystko poza Wrocławiem (oprócz Berrytown, niech już będzie)
  • Odpowiedz
jak tam burza, pisałeś kiedyś, że będziesz brać to mieszkanie w bk2, ale chyba wszystkie fajne mieszkania odjechały i stąd to upośledzenie?

@perfumowyswir a kto Ci powiedział, że w pierwszym miesiącu ruszę do banku po kredyt? Ludzie kupujący w "grudniowych dołkach" są tacy niecierpliwy #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: No to ciężko. Sam kupiłem właśnie na wygnajwie, bo do centrum jadę tylko na piwo z kumplami. Pracuję zdalnie. Resztę mam pod ręką na osiedlu. Osobiście nie chciałbym mieszkać na Kępie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pharos: ja też pracuje zdalnie, ale się szwędam trochę po mieście czy imprezach, już się nie raz tak złapałem że jak mieszkałem gdzieś dalej to mi się po prostu nie chciało wychodzić z domu i zalegałem na chacie w piękny wiosenny dzień, bo jazda autobusem 30 minut z żulami to wystarczająca wymówka, dlatego muszę mieć pod ręką sklepy, imprezy i przede wszystkim siłownie
  • Odpowiedz