Wpis z mikrobloga

Jak patrzę dla ilu ludzi ten „kredyt 2%” to wybawienie i zachowują się jakby złapali pana Boga za nogi. A oni jedyne co robią to wiążą się na 30-40 lat spłacając jakiś kurnik na obrzeżach miasta, przy tym banki zacierają rączki i liczą hajs na podwyższonej prowizji XD A potem patrzę na sondaże i widzę, ile ludzi chce głosować na socjalistów to mnie zupełnie nie dziwi. Śmiechu warte to wasze życie xdddd #kredythipoteczny #kredyt2procent #bekazpodludzi
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fanmarcinamillera:
a teraz fakty:
1) kredyt, dla tych którzy go dostali, jest bardzo atrakcyjny, bo przez 10 lat (okres dopłat) faktycznie oprocentowanie wynosi właśnie ok. 2%. biorąc pod uwagę obecną inflację i stopy procentowe są to więc praktycznie darmowe pieniądze. jeżeli ktoś może z tego skorzystać, a tego nie robi, jest idiotą.
2) kredyty w Polsce spłaca się średnio w 13 lat

zagadka - w ile lat spłacą kredyty kredytobiorcy bk2%? bo coś czuję, że 1 dnia po upływie 10 lat dopłat kredytu pozbędzie się przytłaczająca większość
  • Odpowiedz
@Balactatun: choćby dlatego że nie założysz np. klimatyzacji, będziesz się prosił właściciela o pozwolenie. Nie zrobisz żadnych bardziej inwazyjnych zmian w mieszkaniu, będziesz na łasce właściciela jak "córunia" pójdzie na studia i będzie chciała mieszkanie. Fajne rozwiązanie dla singla, czy bardzo młodego małżeństwa/pary <26 lat.

Mieszkanie własnościowe też można wynająć i mieszkać w wynajmowanym, nikt Cię przy nim nie trzyma. Nie każdy ma też pętle na szyki w postaci wysokich
  • Odpowiedz
@SilveredArrows: a tak szczerze - usiadłeś i policzyłeś to kiedyś czy tylko tak gadasz?
Miałem możliwość kupna mieszkania i bardzo podobnego w podobnej lokalizacji do wynajmu.
Usiadłem i policzyłem że bardziej opłaca mi się wynająć.
  • Odpowiedz
@Balactatun: lepiej niż płacąc komuś "ratę" za wynajem, która i tal jest większa niż rata za kredyt. Wynajem w okolicach Warszawy to około 3k+ za 2 pokoje. Z kredytem mam niecałe 3k. Pcham kieszeń banku i swoją. Lepsze to niż pchać komuś w kieszeń a on za to co Ty płacisz spłaci swoją ratę

A mieszkanie zyska na wartości. Znudzi mi się to wynajmę albo sprzedam i kupię gdzie indziej
  • Odpowiedz