Wpis z mikrobloga

Mirki, rozwiejmy raz na zawsze wątpliwości w zakresie ofert pekało pod kątem BK2. W poprzedniej ankiecie był pełny zestaw ofert ze wszystkich banków, teraz starcie top 2 na podstawie poprzednich wyników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uzasadnienia w komentarzach mile widziane!

W którym banku oferta na BK2 lepsza

  • PKO - 0.5% prowizji + ubezpieczenie na życie 28.4% (44)
  • PEKAO - bez prowizji + wyższa marża po 10 latach 71.6% (111)

Oddanych głosów: 155

  • 32
  • 0
@ksiezycoweNieruchy a nie ma innych kruczków w umowie Pekao? Gdzieś tu czytałem na wykopku o wpływie dwukrotności raty na konto, ale to chyba dotyczyło obu banków - tylko jeden z nich jakoś podchodził bardziej rygorystycznie zmieniając w przypadku braku takich wpływów ofertę kredytu?
Mi w PKO w pierwszym roku wychodzi 4763,80zł kosztu + 16 punktów które w razie niewywiązania podnoszą marże o 0,50 p.p. ()

Z PEKAO dostałem formularz informacyjny, który wygląda jakby ktoś go napisał na kolanie w Wordzie () Nie wiem, czy wszyscy coś takiego dostali ? Czy mój doradca wali mnie w #!$%@?, bo tam jest napisane o dokładnie to co na screenie i
GOHAN - Mi w PKO w pierwszym roku wychodzi 4763,80zł kosztu + 16 punktów które w razi...

źródło: wniosek_pekao

Pobierz
@ms92: z plusów PKO natomiast największy to liczenie wynagrodzenia z 6 MSC, Pekao jest pod tym względem jednym z najbardziej konserwatywnych banków na rynku z tymi 12 msc. Jak ktoś dostał w tym roku podwyżkę/i, to lepiej wyjdzie to w PKO.
  • 0
@GOHAN tylko ten koszt można zmniejszyć - z ubezpieczenia które opłacasz na rok, możesz od razy zrezygnować i zwracają Ci $ za niewykorzystane 11 miesięcy. Marża jeśli skoczy z niespełnienia któregoś z tych 16 punktów też „CHYBA” będzie miała realny wpływ po okresie dopłat

-edit

A w velo tez chyba masz prowizje i to na poziomie ok. 2%?
@opewnieJerzy: To jest wszystko co moj doradca mi dała i powiedziała, że tak wygląda FI w pekao i #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ms92: No dobra, to powiedzmy, że jak zrezygnuje z tego ubezpieczenia po miesiącu to 3238,65zł - niby niedużo ale nadal więcej niż w Velo i co najważniejsze dla mnie - nie musze mieć jakiegoś #!$%@? konta, karty #!$%@? i z niego w ogóle
  • 0
@opewnieJerzy a, to o tej opcji nie słyszałem i nie widziałem u nich, dzięki za info :) w PKO przy 500k koszt miesięczny ubezpieczenia to ok. 138 ziko wiec podobnie, ale możesz zrezygnować. Nie wiem jak z rezygnacja w velo i z czym to się wiąże skoro znoszą Ci na rzecz tego koszt prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ms92: Nie, nie mam ? Skąd Ci się wzieła prowizja ? Jak weźmiesz u nich ubezpieczenie i otworzysz konto to masz prowizje 0% - z konta nie musisz korzystać, musisz jedynie przelewać na nie 3k miesięcznie a z ubezpieczenia też możesz zrezygnować po miesiącu i jest potrzebne tylko do tego żeby prowizji nie zapłacic.
@ms92: Ja to jestem gotowy zapłacić nawet 1000zł więcej na start abym nie musiał się #!$%@?ć z nowymi kontami, kartami i jeszcze moze na nich jakis obrót sztuczny robić....