Prawda jest taka że wzrost cen mieszkań, kredytów itp. jest dla Polski dobry bo zatrzyma wyludnianie się małych wiosek na rzecz wojewódzkich miast które i tak są już przeludnione a powiaty i gminy świecą pustkami.

Rozumiem wasze rozgoryczenie ale tak musi być
#nieruchomosci #mieszkanie #kredyt
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wygryw_z_wyboru: jak wszyscy z powrotem wroca to zacznie sie chciec zyc bo zaczna byc otwierane biznesy przez mlodych i dla mlodych. U mnie na zadupiu jacys mlodzi ludzie otworzyli lody rzemieślnicze, cena wysoka, krakoska bym powiedziala, a ludzie i tak kupuja bo jedyny taki obiekt w okolicy. Takze takie miejsca tez maja swoje plusy.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #gielda #programista15k #programista20k #zalesie #nowylad #kredyt #inflacja

Od jakiegoś czasu rozglądam się za kupnem mieszkania i gdy tak patrzę na ceny, to odechciewa mi się żyć.

Mam 30 lat, pracuję jako programista. Długo zwlekałem z kupnem mieszkania, bo nie byłem pewien, czy kiedyś nie wyprowadzę się z Polski, ale upowszechnienie pracy zdalnej sprawiło, że
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Taki znawca finansowy, a nie wpadł jeszcze na pomysł, że może z aktywów wyciągnąć wkład własny, wziąć kredyt na długi okres i powoli go sobie spłacać albo robić wysokie nadpłaty, a jak stwierdzi, że nie chce mieszkać w Polsce to sprzedać z nawiązką, bo przecież ceny rosną.

Piszcie lepsze bajty.
  • Odpowiedz
życie zaskakuje....100k rocznie można odkładać - pewnie żyć za drugie tyle, albo i więcej i wciąż potrzebować porad od brata wykopka, który p------i coś o jakiś 400k odsetek do kredytu, w który można spłacić w 4-5 lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Silvestre_Cucumeris: Znam człowieka, który też od 4 lat odkłada po 100k rocznie na mieszkanie w dobrej lokalizacji w Krakowie, które wówczas kosztowało 600-700k. Teraz po 4 latach zbierania ma 400k i brakuje mu już tylko 600-700k przez wzrost cen.

Może ceny spadną, może nie, ale biorąc kredyt można go wcześniej spłacić i znacząco ograniczyć odsetki.
  • Odpowiedz
Ktoś tu zarzucał kredyciarzom, że zepsuli rynek nieruchomosci i niech teraz giną przez podwyzke stop procentowych.

Otoż nie jest tak do konca. Wystarczy spojrzec ile pieniedzy polacy wycofali z lokat, gdzie wyladowalo te 120 mld jak myslicie? Nędzna polityka glapcia w znacznej mierze przyczynila sie do takich cen na nieruchomosciach, a kredyciarze cóz dołozyli swoje do pieca, ale nieprawdą jest że tylko oni są tutaj winni, natomiast prawdą jest, że oni będa ponosić
xdrcftvgy - Ktoś tu zarzucał kredyciarzom, że zepsuli rynek nieruchomosci i niech ter...

źródło: comment_1639554636gXFgEf7ToyBCqkfwSnzWUf.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@SzitpostForReal: no i jest to prawda. Jeszcze latem tego roku wladza pocila sie i straszyla jak tu wyciagnac reszte srodkow z kont Polakow i przeznaczac na inwestycje. Bo wiadomo, ze kazda inwestycja to podatek vat, w tle obslugujacy pracownik itd. A chodzi o to, zeby byly dalsze pieniadze na transfery spoleczne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kawalerka w Warszawie to koszt ponad 300 tysięcy chyba, że jakaś klita poniżej 25 metrów do remontu. Serio, tu rynek jest bardzo nieprzyjazny. 50 tysięcy oszczędności to mało na 20 procentowy wkład, a przy 10 procentowym są wysokie marże. Poza tym atakując rynek wtórny musi zostawić koło dyszki u notariusza razem z podatkiem. Nie liczę już kosztów, które często są wymagane do uruchomienia kredytu (prowizje, ubezpieczenia jakieś na kiju,
  • Odpowiedz
Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom oszczędności topnieją 8% rocznie i chcecie utrzymać zerowe stopy. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi oszczędności zmalały o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi,
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@marcinpodlas8: a ja tylko dodam (zupelnie niezaleznie od tego, co wyzej), ze ten tag od kilku tygodni to jest zloto, mam nadzieje, ze RPP dalej bedzie podkrecac na nim atmosfere swoimi decyzjami
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Wreszcie mnie ktos zrozumie i nie szydzi...
Przez ta nagonke w artykulach sponsorowanych przez kryptodeweloperow i przede wszystkim ludzi, ktorzy wpadli w spirale nienawisci do oszczedzajacych, ktorzy nie zyja ponad stan jak oni, czulem sie codziennie atakowany do tego stopnia, ze dostalem jednej nocy paralizu sennego, w ktorym z TVNu 24 BIS wyszedl sam Bartosz Turek - Główny analityk w HRE Investments. Stanal przy moim lozku i zaczal mi
  • Odpowiedz
W życiu wszystko zdobywa się poprzez pracę i rozum opierając na tym wszelkie działania ludzkie. Bogactwa, sława, dobre imię, zaszczyty, pieniądze to wynik zazwyczaj charakteru danej jednostki chociaż nie zawsze zaradny, charakterny człowiek to koniecznie bogaty czy sławny człowiek, znacie takie przypadki. Zwykle małostkowość i niedowartościowanie danej jednostki rekompensuje w chorym zdobywaniu dóbr i zaszczytów, a jak wiadomo to co dobre samo się broni.
W każdym czasie lichwa to coś w ogóle
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W każdym czasie lichwa to coś w ogóle przeciw człowiekowi, a czym większy procent tym większe zło.


@adversarius:
Tak: "pożyczajcie, niczego w zamian się nie spodziewając".

Dodam, że jeżeli ludzie wpuszczani są w takie bez alternatywne rozwiązania (co swoją drogą nie jest prawdziwe) typu kredyt na 30 lat, na mieszkanie to wcale nie jest dla nich dobre. Przeciwnie.
  • Odpowiedz
I nie mówcie że takich osób nie ma bo wg GUS'u wartość kredytów zaciagnietych przez Polaków jest porównywalna z oszczędnościami.


@Forwarder: oczywiscie ze tak, jak stopy spadły podczas pandemii to wg. raportu było tyle oszczednosci na kontach u Polaków, że moznaby kupić wszystkie dostępne mieszkania w całej polsce za to.
  • Odpowiedz
@Forwarder: to nawet nie dotyczy osób 50+. Nasze społeczeństwo jest bardzo słabo wyedukowane jeżeli chodzi o finanse i oszczędności. Myślę, że mały procent ludzi tak naprawdę poważnie oszczędza (czyli inaczej niż tylko wpłacać kasę na konto).
  • Odpowiedz
Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi kredyt wzrósł o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi, którym teraz
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: To jest po prostu efekt uboczny (niewielkiego) uzdrawiania polityki monetarnej. Tzn. nie ma nic złego w tym, że ludzie się cieszą, że ceny w sklepach będą rosły wolniej i to, że ich uciułane oszczędności będą mniej traciły w czasie. A że jest to powiązane ze wzrostem raty niektórych kredytów, to tak już jest i nad tym akurat nie ma co płakać.
  • Odpowiedz
Witam wszystkich... Poszukuję osób które zostały oszukane przez prezesa NBP Adama Glapińskiego. Wierząc w jego przemowy, uwierzyłem że WBIOR3M będzie ciągle bez zmian za jego kadencji. Brałem kredyty na WIBOR3M na poziomie 0,21% ... Kupiłem za całą zdolność mieszkania na etapie dziury w ziemi, które po wybudowaniu miały iść na wynajem. Wydałem łącznie 230 tys zł na wkłady własne 10%... Jestem na ten moment ponad 91 tys w plecy... A teraz do
szcz33pan - Witam wszystkich... Poszukuję osób które zostały oszukane przez prezesa N...

źródło: comment_1639393389iQ56cNWm5y37fQ6YBoKeLT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@szcz33pan: Nie ma takiego dowodu, powtarzam jeszcze raz. Jest nagroda pół miliona starych złotych dla człowieka, który wskaże cień dowodu że Glapiński wiedział o podwyższeniu stóp. Po prostu nie wiedział, proszę sobie wyobrazić. Znaczy, wiedział, albo nie wiedział. Ja nie wiem, czy wiedział, ale istnieje ogromna możliwość, że nie wiedział. Jest nawet taka wypowiedź premiera Morawieckiego, który napisał te słynne maile, on powiedział taki zmęczony, powiedział do swojego Prezesa "Zrobiłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki pytanie o #kredyt a dokładniej #kredythipoteczny. Czy jest możliwość wzięcia kredytu na budowę domu w określonej kwocie ( powiedzmy 200k )? Słyszałem że można wziąć na stan deweloperski ale bank sam wylicza kwotę na podstawie m2 domu.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki pytanie o #kredyt a dokładniej #kredythipoteczny. Czy jest możliwość wzięcia kredytu na budowę domu w określonej kwocie ( powiedzmy 200k )? Słyszałem że można wziąć na stan deweloperski ale bank sam wylicza kwotę na podstawie m2 domu.


@mix3d: Kredyt na budowę domu jest specyficznym kredytem hipotecznym. Wkład własny stanowi działka i wszelkie rozpoczęte prace. Wymagane jest pozwolenie na budowę domu i przygotowanie kosztorysu. Kredyt
  • Odpowiedz
@mix3d: Nie, nie zacząłem, nadal się zbieram :) Rozważam też kupno gotowego.
Chyba @marcpol dał tobie fajną odpowiedź. A tak poza tym to zawsze lepiej brać kredyt na całość, nikt nie poleca inaczej, o ile nie ma zamiaru budować tego domu przez kolejne 15 lat.
  • Odpowiedz
chcę sprzedać maszynę na raty (wartość 10 000 zł) kupujący chce wpłacić 2000 zł i resztę w ratach równych co miesiąc

jaki procent mogę wpisać za nieuiszczenia raty w terminie aby było zgodne z prawem? i w przypadku zwłoki np. 20 dni jak to jest liczone?

#kredyt #prawo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki , słaba sprawa. Ojciec wziął raty 0 %w neonet na sprzęt. Do ceny telefonu naliczyli mu słynne ubezpieczenie 900 zł. Na umowie kredytowej są dwie pozycję cena sprzętu + usługa dodatkowa oraz druga pozycja Dodatkowa ochrona. Chociaż mówił wyraźnie że nie chce żadnych ubezpieczeń. Umowa z Santander dodatkowy koszt. Czy można zrezygnować teraz z tego ubezpieczenia ?? Słyszałem, że w przeciągu 30 dni można wypowiedzieć ubezpieczenie dodatkowe kredytu w siedzibie banku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach