@hot_topic: u mnie w pracy złość i frustracja, przy ekspresie do kawy w kuchni sporo historii o tym jak to lekarze kogoś z rodziny źle zdiagnozowali i ten ktoś umarł albo trzeba było poprawiać prywatnie za gruby hajs, zdenerwowanie na absurdalną wysokość zarobków i niską jakość opieki, raczej bez wątków politycznych typu KO złe, PiS dobry albo odwrotnie
  • Odpowiedz
@hot_topic: mam jeden hit, niestety z rodziny. Zamiast wysłać na badania diagnostyczne, rodzinny kazał rozmasowywać dziwne zgrubienie na nodze. A to był guz, nowotwór złośliwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Może dla jednych to będzie zaskoczeniem a dla innych nie ale wiecie, że w każdym polskim szpitalu od wielu lat istnieje taki proceder, że są kilkuletnie kolejki do zabiegów więc taki doktorek, posiadający swój prywatny gabinet, zaprasza pacjentów ze szpitala do swojego prywatnego gabinetu na prywatny zabieg bez kolejki, który odbywa się w państwowym szpitalu z użyciem szpitalnego sprzętu oraz personelu i dodatkowo za ten zabieg szpital wyciąga kasę z NFZ.
#
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli lekarze w wywiadach i na sm opowiadają, że nie da się zwiększyć ilości miejsc na specjalizację, bo nie ma dość sprzętu / pacjentów / specjalistów, to przypominam, że mamy w kraju więcej miejsc w trybie pozarezydenckim niż rezydenckim. Ale ważniejsze od zdrowia pacjenta albo pozwolenia ginekologowi na dorzucenie sobie endokrynologii jest upewnienie się, że tylko i wyłącznie syn / córka / kochanka (tą ostatnią nawet znam) dostanie się na plastyczną.
Różnica
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Agrestowa_owca: a co to jest za różnica w kontekście infrastruktury czy miejsce jest rezydenckie czy pozarezydenckie? Bo z tego co ja wiem, to jedyna różnica jest taka, że w trybie pozarezydenckim można płacić mniej kasy niż w rezydenckim
  • Odpowiedz
Z okazji wtorku chcę tylko przypomnieć, że RZĄD NIE MA ŻADNYCH WŁASNYCH PIENIĘDZY.
Każda złotówka przytulona przez osoby takie jak Dawid Kacprzyk lub bilokujących konowałów Schrödingera pochodzi z mojego i Twojego portfela.

Miłego dnia!

#konowalposting #polska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xfin: still, jak idziesz zrobic sobie przeszczep włosów albo silikonowe c---i, to nie idą na to pieniądze publiczne tylko twoje prywatne.

Lekarz nie jest jedynym regulowanym zawodem
  • Odpowiedz
@baal80: z tego co pamiętam, to 1/3 wydatków budżetu, co roku jest z kredytów i tak to sie kręci, a dzien wolności podatkowej wypada w polowie roku. Te gnidy politycy, nie maja szacunku do nie swoich pieniędzy.
  • Odpowiedz
Po fali oburzenia opinii publicznej NFZ postanowił sprawdzić, czy lekarze rzeczywiście zarabiają aż tyle. Wysłał więc kontrolę do szpitali.

Kontrolerzy trafili do małego szpitala w niewielkiej miejscowości i zaczęli od gabinetów lekarskich.

Wchodzą do pediatry i pytają:
- Panie doktorze, ile musi pan pracować, żeby kupić BMW?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach