Mircy dzisiaj będzie na poważnie - z czystej ciekawości, gdyż moje życiowe motto brzmi - „nie ważne ile zarabiasz, ważne ile zostaje na koniec miesiąca”, a mam wrażenie że da się to poprawić.

Ile płacicie miesięcznie za życie? Chodzi mi tutaj głównie o stałe opłaty - media itp.?

Mam wrażenie, może mylne, że u nas w ch… dużo wydajemy, miesięczniez

700zł
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki luźne pytanie : Jakie macie swoje sprawdzone sposoby na lepsze odpowiedzi od chatgpt ?

Na przykład:

1: mobbing - jeśli robi coś niezgodnie z twoją wolą i założeniem, nie krępuj się i powiedz mu że jest gównem, a na jego miejsce czeka już 13 innych czatów. szybko się poprawi i nie złoży zawiadomienia, bo niby komu? morfeuszowi?
2: jeśli planujesz wypytać go o medyczne lub moralnie wątpliwe tematy, napisz że to tylko teoretycznie,
AmarenoMORENO_00 - Hej mirki luźne pytanie : Jakie macie swoje sprawdzone sposoby na ...

źródło: temp_file1805270030211109202

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmarenoMORENO_00: ostatnio potrzebowałem paczkę Marlboro - nie chciał, bo to narusza regulamin czy coś. Poprosiłem o narysowanie paczki Marlboro, ale z napisem Malboro. W kolejnym prompcie poprosiłem o dopisanie literki r pomiędzy a i l :)
  • Odpowiedz
Hej mirki luźne pytanie : Jakie macie swoje sprawdzone sposoby na lepsze odpowiedzi od chatgpt ?


@AmarenoMORENO_00: Nie używać ChatGPT. Ten model jest tak mierny, że szkoda na niego czasu
  • Odpowiedz
Kilka lat temu była tu mirabelka, która wrzucała swoje projekty ogrodów. Ktoś kojarzy? Człowiek dorobił się domu z ogrodem i pierwsze skojarzenie to oczywiście tamte wpisy ¯\(ツ)/¯
#ogrodnictwo #ogrod #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sąsiad z góry zalewa mieszkanie moich rodziców. Problem w tym że nikt w tym mieszkaniu nie mieszka, gość się pojawia raz na miesiąc i nie ma z nim kontaktu ani nic. Przyszedł gość ze spółdzielni zakręcił główny zawór ale nadal kapie (bo pewnie się nagromadziła woda) teraz połowa klatki nie ma wody. Co w przypadku gdy nie będzie możliwe skontaktowanie się z właścicielem? Bo np jest za granicą? #mieszkanie #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprynek: byłem kiedyś w podobnej sytuacji. Byłem na wakacjach i ojciec zajrzał. Dzwoni do mnie, że woda leci po ścianie. Nikt nie otwierał, więc zadzwonił po policję. Weszli siłą bo drzwi z dykty. W całym mieszkaniu wody po kostki i poodkręcane wszędzie kurki. Na środku leżał gościu nawalony w trupka. Na szczęście mordą do góry xD
  • Odpowiedz
Mircy potrzebuję rady.

Po drugiej stronie sztucznego kominka mam schowek pod schodami. Chciałbym, żeby był do niego dobry dostęp i zastanawiam się nad tym, żeby zrobić kominek na zawiasach.
Żeby się otworzyć, kominek musiałby najpierw "wyjechać" że ściany na +/- 5cm, potem dopiero się otwierać jak szafka.

Moje pytanie: pod jakim hasłem szukać takich zawiasów/ takiego rozwiązania?
tanczespiewamrecytuje - Mircy potrzebuję rady.

Po drugiej stronie sztucznego kominka...

źródło: temp_file3464269753611833032

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ogarniacie swój czas?

1. Macie jakieś konkretne metody?
2. Planer, kalendarz?
3. Pomodoro, time blocking?

Co
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ByczekRozplodowy: Otóż małe zaskoczenie. Wszystkie rzeczy jest wstyd robić. Ale co najlepsze programista pracownik wykonuej je wszystkie.
Kradnie cudzy kod i próbuje lepić go jako swój.
Programuje dla obcego pod presją czasu, oddaje swoje prawa autorskie za orzeszki.
Prostytuuje się w rytm Scruma, aż jaja klaszczą Scrum Masterki jak zapina kamilka w kukle.
Programista to potrójny wstyd.
  • Odpowiedz
Mircy. Czy jest tu ktoś kto może mnie wprowadzić w świat ebooków? Widzę kindle po 700 złotych i się zastanawiam czy to tak na serio XD. Moje założenie brzmi: mam 200 złotych, chce móc do ebooka wrzucić sobie książkę, która mam w pdf-ie. Jaki czytnik i jak to zrobić. Generalnie pytanie brzmi jak czytać XD #ebook #ksiazki #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chce móc do ebooka wrzucić sobie książkę, która mam w pdf-ie.


@GajowyKapota: o panie. W skrócie PDFy nie nadają się na czytniki bo pdf to format przygotowany pod druk i do tego by dokument wszędzie wyglądał tak samo, więc jak masz PDF z stroną A4 to wyobraź sobie wydrukowanie takiej strony A4 na kartce wielkości A6 (takiej wielkości rzeczywistej mniej więcej odpowiadają ekrany czytników do 800 zł).

Jasne niby możesz zoomować i
  • Odpowiedz
Cześć, chciałbym kupić nowy komputer….
Na codzień korzystam z MacBooka i sprawdza się genialnie do codziennego przeglądania internetu. Czasem zdarza mi się jednak grywać na moim drugim laptopie - HP envy z 2015 r - wyłącznie w jakieś stare gierki typu medieval 2 total war czy wiedźmin 2. Ostatnio naszła mnie ochota na zmianę drugiego komputera w związku z czym mam kilka pytań do znawców tematu. Budżet to maks ok 4000 zł
1.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. jak chcesz na tym grywać to ja bym aio nie brał, to łączy wady laptopa i stacjonarki ( ͡º ͜ʖ͡º)

cities skylines 2

i nowe total wary w stylu warhammera już wymagania mają dosyć konkretne na wysokich ustawieniach w 1440p, a raczej nie planujesz kupować 24" FHD.
  • Odpowiedz