Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Szesliwszy niż pod koniec 2015?
- Tak 45.2% (19)
- Nie 54.8% (23)
Hej mirki luźne pytanie : Jakie macie swoje sprawdzone sposoby na lepsze odpowiedzi od chatgpt ?
Na przykład:
1: mobbing - jeśli robi coś niezgodnie z twoją wolą i założeniem, nie krępuj się i powiedz mu że jest gównem, a na jego miejsce czeka już 13 innych czatów. szybko się poprawi i nie złoży zawiadomienia, bo niby komu? morfeuszowi?
2: jeśli planujesz wypytać go o medyczne lub moralnie wątpliwe tematy, napisz że to tylko teoretycznie,
Na przykład:
1: mobbing - jeśli robi coś niezgodnie z twoją wolą i założeniem, nie krępuj się i powiedz mu że jest gównem, a na jego miejsce czeka już 13 innych czatów. szybko się poprawi i nie złoży zawiadomienia, bo niby komu? morfeuszowi?
2: jeśli planujesz wypytać go o medyczne lub moralnie wątpliwe tematy, napisz że to tylko teoretycznie,
źródło: temp_file1805270030211109202
Pobierz@AmarenoMORENO_00: ostatnio potrzebowałem paczkę Marlboro - nie chciał, bo to narusza regulamin czy coś. Poprosiłem o narysowanie paczki Marlboro, ale z napisem Malboro. W kolejnym prompcie poprosiłem o dopisanie literki r pomiędzy a i l :)
Hej mirki luźne pytanie : Jakie macie swoje sprawdzone sposoby na lepsze odpowiedzi od chatgpt ?
@AmarenoMORENO_00: Nie używać ChatGPT. Ten model jest tak mierny, że szkoda na niego czasu
Jaką kamerkę samochodową polecacie? Przód i tył minimum. Cena nie gra roli. Zależy mi tylko i wyłącznie na jakości nagrań. Teraz mam Vantrue N4.
#dashcam #kamerasamochodowa #wideorejestrator #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
#dashcam #kamerasamochodowa #wideorejestrator #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
@dwa_koty_kastrowane: VIOFO A229 Plus: Dual 2K HDR Front + Rear ew ta z kamerka w srodku jeszcze
@dwa_koty_kastrowane: N4PROS - ma wszystko
Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie w domu i jak wygląda wasza dieta?
#kiciochpyta #jedzenie #zakupy
#kiciochpyta #jedzenie #zakupy
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
14 800 zł brutto na UoP z łącznie 5 latami doświadczenia - miut czy smrut?
Nie CRUDy, nie webówka.
#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #kiciochpyta
Nie CRUDy, nie webówka.
#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #kiciochpyta
konto usunięte via Wykop
- 4
@niedorzecznybubr: najważniejsze to brak presji w Sprintach i stresu, kiedyś zrozumiesz
Senior AML Specialist i ma 4 lata expa
@Ksiega_dusz: a śmiejesz się że programiści śmią śmieć być seniorem po 5 latach...?
Czy #apple daje jakies znizki jak jest #blackfriday ? Chce kupic Air pods pro 3 z ich strony, ale nie spieszy mi sie i zastanawia mnie czy poczekac, bo dostane w gratisie cos :) Jak 3 miesiace Apple Music to kupuje zaraz, nie czekam
Ktos wie jak to rok temu bylo?
#kiciochpyta
Ktos wie jak to rok temu bylo?
#kiciochpyta
@wcaleniepchamsiewmultikonto: nigdy nie mieli
- 0
@pekak: a spoko, to wuj z nimi. Kupuje
- 3
Kilka lat temu była tu mirabelka, która wrzucała swoje projekty ogrodów. Ktoś kojarzy? Człowiek dorobił się domu z ogrodem i pierwsze skojarzenie to oczywiście tamte wpisy ¯\(ツ)/¯
#ogrodnictwo #ogrod #kiciochpyta
#ogrodnictwo #ogrod #kiciochpyta
to chyba ta pani @kjut_dziewczynka
To ja (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
O co chodzi z tą masą zielonek, które tylko postują wpis z jakimś tagiem, głównie nsfw? #kiciochpyta
@czlowiek_czlowiekowi_czlowiekiem: Pewnie dzieciaki, których nie stać na onlyfansa a chcą se konia zwalić xD
- 0
@Lujdziarski: no ale dlaczego wpis z tagiem?
- 0
PS3 slim 320gb po spa z padem za 200zl to dobry dil? Ogralbym sobie jakies klasyczki albo postawil na polce do kolekcji.
#gry #konsole #kiciochpyta
#gry #konsole #kiciochpyta
- 0
Sąsiad z góry zalewa mieszkanie moich rodziców. Problem w tym że nikt w tym mieszkaniu nie mieszka, gość się pojawia raz na miesiąc i nie ma z nim kontaktu ani nic. Przyszedł gość ze spółdzielni zakręcił główny zawór ale nadal kapie (bo pewnie się nagromadziła woda) teraz połowa klatki nie ma wody. Co w przypadku gdy nie będzie możliwe skontaktowanie się z właścicielem? Bo np jest za granicą? #mieszkanie #
@sprynek: byłem kiedyś w podobnej sytuacji. Byłem na wakacjach i ojciec zajrzał. Dzwoni do mnie, że woda leci po ścianie. Nikt nie otwierał, więc zadzwonił po policję. Weszli siłą bo drzwi z dykty. W całym mieszkaniu wody po kostki i poodkręcane wszędzie kurki. Na środku leżał gościu nawalony w trupka. Na szczęście mordą do góry xD
źródło: temp_file2229853865018532328
Pobierz@pan-audytor noszę się z zamiarem kupna tej Nokii 6300, serio. Podoba mi się ten telefon.
@pan-audytor: Motorola pany
Mircy potrzebuję rady.
Po drugiej stronie sztucznego kominka mam schowek pod schodami. Chciałbym, żeby był do niego dobry dostęp i zastanawiam się nad tym, żeby zrobić kominek na zawiasach.
Żeby się otworzyć, kominek musiałby najpierw "wyjechać" że ściany na +/- 5cm, potem dopiero się otwierać jak szafka.
Moje pytanie: pod jakim hasłem szukać takich zawiasów/ takiego rozwiązania?
Po drugiej stronie sztucznego kominka mam schowek pod schodami. Chciałbym, żeby był do niego dobry dostęp i zastanawiam się nad tym, żeby zrobić kominek na zawiasach.
Żeby się otworzyć, kominek musiałby najpierw "wyjechać" że ściany na +/- 5cm, potem dopiero się otwierać jak szafka.
Moje pytanie: pod jakim hasłem szukać takich zawiasów/ takiego rozwiązania?
źródło: temp_file3464269753611833032
Pobierz- 3
@Jarek_P jeszcze raz dzięki za pomysł ;)
źródło: temp_file7348257034118682612
Pobierz- 2
@Jarek_P to jest skos pod schodami, zabudowane na kanciapę z pralką
- 0
Jak ogarniacie swój czas?
1. Macie jakieś konkretne metody?
2. Planer, kalendarz?
3. Pomodoro, time blocking?
Co
1. Macie jakieś konkretne metody?
2. Planer, kalendarz?
3. Pomodoro, time blocking?
Co
Hej Mirki
Zastanawiam się nad kupnem podgrzewanego podnóżka.
Praca zdalna, blat wysoki a od podłogi trochę ciągnie.
Może macie jakieś doświadczenia/polecajki?
#kiciochpyta #pracbaza może nawet #ergonomia
Zastanawiam się nad kupnem podgrzewanego podnóżka.
Praca zdalna, blat wysoki a od podłogi trochę ciągnie.
Może macie jakieś doświadczenia/polecajki?
#kiciochpyta #pracbaza może nawet #ergonomia
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@thorgoth pewnie na takiej samej zasadzie jak konfiarze widzą wszędzie komuchów - głupim ludziom najłatwiej pakować innych do jednego wora.
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
co większy wstyd
- programować 62.9% (39)
- kraść 22.6% (14)
- prostytuować się 14.5% (9)
- 0
@ByczekRozplodowy: Otóż małe zaskoczenie. Wszystkie rzeczy jest wstyd robić. Ale co najlepsze programista pracownik wykonuej je wszystkie.
Kradnie cudzy kod i próbuje lepić go jako swój.
Programuje dla obcego pod presją czasu, oddaje swoje prawa autorskie za orzeszki.
Prostytuuje się w rytm Scruma, aż jaja klaszczą Scrum Masterki jak zapina kamilka w kukle.
Programista to potrójny wstyd.
Kradnie cudzy kod i próbuje lepić go jako swój.
Programuje dla obcego pod presją czasu, oddaje swoje prawa autorskie za orzeszki.
Prostytuuje się w rytm Scruma, aż jaja klaszczą Scrum Masterki jak zapina kamilka w kukle.
Programista to potrójny wstyd.
Mircy. Czy jest tu ktoś kto może mnie wprowadzić w świat ebooków? Widzę kindle po 700 złotych i się zastanawiam czy to tak na serio XD. Moje założenie brzmi: mam 200 złotych, chce móc do ebooka wrzucić sobie książkę, która mam w pdf-ie. Jaki czytnik i jak to zrobić. Generalnie pytanie brzmi jak czytać XD #ebook #ksiazki #kiciochpyta
konto usunięte via Wykop
- 4
chce móc do ebooka wrzucić sobie książkę, która mam w pdf-ie.
@GajowyKapota: o panie. W skrócie PDFy nie nadają się na czytniki bo pdf to format przygotowany pod druk i do tego by dokument wszędzie wyglądał tak samo, więc jak masz PDF z stroną A4 to wyobraź sobie wydrukowanie takiej strony A4 na kartce wielkości A6 (takiej wielkości rzeczywistej mniej więcej odpowiadają ekrany czytników do 800 zł).
Jasne niby możesz zoomować i
@GajowyKapota: Za dwie stówki to tylko używka. Można kupić w całkiem przyzwoitym stanie jakiegoś Kindle w tej cenie i można zacząć czytać: https://cyfranek.wordpress.com/2023/12/01/recenzja-kindle-classic-jak-sie-czyta-na-kilkunastoletnim-czytniku
Ale nie PDF-y. Tu trzeba coś wydajniejszego raczej, na przykład za trzy-cztery stówki Kindle Paperwhite. Tekstowe PDF-y wtedy można strona po stronie czytać.
Ale nie PDF-y. Tu trzeba coś wydajniejszego raczej, na przykład za trzy-cztery stówki Kindle Paperwhite. Tekstowe PDF-y wtedy można strona po stronie czytać.
Cześć, chciałbym kupić nowy komputer….
Na codzień korzystam z MacBooka i sprawdza się genialnie do codziennego przeglądania internetu. Czasem zdarza mi się jednak grywać na moim drugim laptopie - HP envy z 2015 r - wyłącznie w jakieś stare gierki typu medieval 2 total war czy wiedźmin 2. Ostatnio naszła mnie ochota na zmianę drugiego komputera w związku z czym mam kilka pytań do znawców tematu. Budżet to maks ok 4000 zł
1.
Na codzień korzystam z MacBooka i sprawdza się genialnie do codziennego przeglądania internetu. Czasem zdarza mi się jednak grywać na moim drugim laptopie - HP envy z 2015 r - wyłącznie w jakieś stare gierki typu medieval 2 total war czy wiedźmin 2. Ostatnio naszła mnie ochota na zmianę drugiego komputera w związku z czym mam kilka pytań do znawców tematu. Budżet to maks ok 4000 zł
1.
1. jak chcesz na tym grywać to ja bym aio nie brał, to łączy wady laptopa i stacjonarki ( ͡º ͜ʖ͡º)
i nowe total wary w stylu warhammera już wymagania mają dosyć konkretne na wysokich ustawieniach w 1440p, a raczej nie planujesz kupować 24" FHD.
cities skylines 2
i nowe total wary w stylu warhammera już wymagania mają dosyć konkretne na wysokich ustawieniach w 1440p, a raczej nie planujesz kupować 24" FHD.
@Nowowiejski69: Komputer będzie wydajniejszy, lecz tutaj co wygodniej to musisz sam się zastanowić. PC potrzebujesz miejsca, laptop pograsz wszędzie.
Za 4k kupiesz też laptop z RTX5050 czy RTX5060 nawet co pograsz w lepsze gry.
Jak coś https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
Za 4k kupiesz też laptop z RTX5050 czy RTX5060 nawet co pograsz w lepsze gry.
Jak coś https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
































Ile płacicie miesięcznie za życie? Chodzi mi tutaj głównie o stałe opłaty - media itp.?
Mam wrażenie, może mylne, że u nas w ch… dużo wydajemy, miesięczniez
700zł
@PanieAreczku: za co tyle płacisz, mieszkam w domu jednorodzinnym, ok 500 zł za 2 misiące płacę
Jedyne co mnie dziwi to 700 na prąd i 500 na ubezpieczenia. W tym są pakiety medyczne?