Drodzy wykopowicze. Powiedzcie mi co z tym fantem zrobić? Pływałem sobie na desce Sup nieopodal brzegu zbiornika wodnego - zapory wodnej Łąka. Był dość silny wiatr więc znosiło mnie w stronę brzegu i trochę musiałem się spiąć aby od tegoż brzegu odpłynąć trochę dalej. Niestety w okół tego zbiornika jest zawsze pełno wędkarzy rozstawionych na dziko/kamperowców robiących sobie pato miasteczko. Zaraz jeden doczepił się, że pływam zbyt blisko brzegu, że powinienem co
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
źródło: 1000016597
Pobierz@Vergory: wydaje mi się, że w żaden sposób nie jest to uregulowane prawnie. #!$%@? mnie jak ktoś mi wpływa w łowisko, ale kamieniami w niego nie rzucam. Ostatnio jeden kajakarz władował mi się w sumowy spinning, dobrze że nie nadział się na kotwicę. Posmialem się, on podniósł rękę na znak przeprosin i tyle. Wędkarze to patologia, sami nawzajem rzucają sobie zestawy w łowiska. Skoro nie wedkujesz to raczej nie potrafisz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@nie-jestem-robotem Zdjęcie robione iPhone 15pro max, czas naświetlania 30s. Namiot od wewnątrz podświetlany był czerwoną latarką.
@Vel_Makarena: niezła ostrość jak na tak długi czas naświetlanie. A namiot sztosik
@monalisssa: https://www.decathlon.pl/search?Ntt=prze%C5%9Bcierad%C5%82o%20do%20%C5%9Bpiwora
Mam Jedwabne używam do śpiwora jako chcę żeby było mi cieplej
Mam Jedwabne używam do śpiwora jako chcę żeby było mi cieplej
@monalisssa:
1. Sleeping Bag Liner
2. Za dobry materiał uznaje się jedwabne ("silk sleeping bag liner") i można dostać takie ważące ~100g i praktycznie nie zajmujące miejsca w plecaku
1. Sleeping Bag Liner
2. Za dobry materiał uznaje się jedwabne ("silk sleeping bag liner") i można dostać takie ważące ~100g i praktycznie nie zajmujące miejsca w plecaku
9
Trzeba wysłać na kemping i będzie trochę spokój

Trzeba wysłać na kemping i będzie trochę spokój
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
A gdyby zamiast #mieszkania kupić Teslę X/Y z coraz lepszym Full Self Driving i dwuosobowy kamper, w którym miałbym sypialnię, biuro, kuchnię, łazienkę, i mini-salon - i żyłbym, przemieszczając się po Europie? #tesla #camper #kamper #mieszkanie #samochod #samochody #camping #kemping
────────
A gdyby zamiast #mieszkania kupić Teslę X/Y z coraz lepszym Full Self Driving i dwuosobowy kamper, w którym miałbym sypialnię, biuro, kuchnię, łazienkę, i mini-salon - i żyłbym, przemieszczając się po Europie? #tesla #camper #kamper #mieszkanie #samochod #samochody #camping #kemping
────────
źródło: electric-airstream-tesla
Pobierz@mirko_anonim:
1) Jaki jest zasięg Tesli ciągnącej 2 tonową przyczepę?
2) Czy Full Self Driving działa z taką przyczepą?
3) Wstawaj zesrałeś się
1) Jaki jest zasięg Tesli ciągnącej 2 tonową przyczepę?
2) Czy Full Self Driving działa z taką przyczepą?
3) Wstawaj zesrałeś się
@mirko_anonim: FSD póki co nie działa w Europie. Dwa, nie widziałem nikogo kto by testował z przyczepą, więc pewnie się nie da.
Cześć, szukam materaca do namiotu - wymóg to 140 cm szerokości. Mam na oku 2 modele i może macie jakieś doświadczenia, który lepszy?
1. https://www.decathlon.pl/p/materac-quechua-air-basic-140-cm-2-osobowy/_/R-p-310021
2. https://allegro.pl/oferta/dwuosobowy-materac-dmuchany-welurowy-lozko-137x191-intex-64758-15281102972
Quechua - ma sporo negatywnych opinii, że nie trzyma powietrza
1. https://www.decathlon.pl/p/materac-quechua-air-basic-140-cm-2-osobowy/_/R-p-310021
2. https://allegro.pl/oferta/dwuosobowy-materac-dmuchany-welurowy-lozko-137x191-intex-64758-15281102972
Quechua - ma sporo negatywnych opinii, że nie trzyma powietrza
@kaziuwichura ja bym szukał czegoś innego niż materac, chyba że masz wysoki namiot. W 3 osobowym 2seconds z Decathlonu przy materacu z intexu jest za nisko i sufit się robi wilgotny :/
- 0
@euklides: namiot 160 cm wysokości, więc powinno starczyć na materac
- 0
Niby uważam się za sachistę 5d, ale nie zawsze wszystko przebiegnie tak jak to sobie wyobrażę. Kupując 2 lata temu nowe auto (Skoda Fabia Kombi 1.0 60 KM 95 Nm), dokupiłem opcję - przygotowanie do montażu haka za 450 zł (510 zł na dzisiejsze) z myślą, że za jakiś czas będę mieć dwie przyczepki - jedną średniej wielkości kempingową (co to by oszczędzać na hotelach), oraz w przyszłości jedną towarową ok. 800
(Skoda Fabia Kombi 1.0 60 KM 95 Nm), dokupiłem opcję - przygotowanie do montażu haka za 450 zł
@Adamfabiarz: to może jako szachista 6d następnym razem kup coś mocniejszego niż 60KM kiedy myślisz o przyczepie xD ?
Przy 60 KM to ryzykuje się życiem jak samemu się jedzie nie mówiąc już o pełnym aucie czy podczepionej przyczepce. Przecież to tak zamula, że trudno wjechać na rondo przy większym ruchu. XD
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam państwa, przychodzę z następującyn problemem, wlasciwie to nawet pytaniem:
Noszę się z zakupem używanej przyczepy kempingowej - z tym, że chciałbym aby jej koszt zamknął się w 3-4 tys PLN XD
Wiem, że to niewiele, ale przeglądajac olx doszedłem do wniosku, że jest to wykonalne. Wiem, że większość z tych ogłoszeń dotyczy trupów bez możliwości rejestracji, ale zdążają się wyjątki i takiego wyjątku właśnie będę szukał.
Oczywiście w tych pieniądzach
Witam państwa, przychodzę z następującyn problemem, wlasciwie to nawet pytaniem:
Noszę się z zakupem używanej przyczepy kempingowej - z tym, że chciałbym aby jej koszt zamknął się w 3-4 tys PLN XD
Wiem, że to niewiele, ale przeglądajac olx doszedłem do wniosku, że jest to wykonalne. Wiem, że większość z tych ogłoszeń dotyczy trupów bez możliwości rejestracji, ale zdążają się wyjątki i takiego wyjątku właśnie będę szukał.
Oczywiście w tych pieniądzach
@mirko_anonim: Nie znam się, ale się wypowiem. Nie myślałeś nad wynajmem?
@mirko_anonim skoro masz jakiś znajomych w branży to może lepiej podejść do tego odwrotnie - czyli inwestycyjnie zamiast oszczędnościowo. Kupujesz coś w dobrym stanie technicznym i przeciętnej cenie, używasz dwa lata, następnie szykujesz na tip top i sprzedajesz za więcej niż kupiłeś
- 0
mircy jezdzacy z przyczepami kempingowymi, jak jezdzicie autem+przyczepa w sumia powyzej 3.5t DMC to placicie wszystkie e-tolle itd? Trzeba sie wtedy rozliczac na tych samych odcinkach jak tiry, gdzie obowiazuje e-toll. Jak to ogarniacie?
#pytanie #caravaning #kemping #przyczepakempingowa
#pytanie #caravaning #kemping #przyczepakempingowa
Mordeczki, na majówkę bede probował swoj pierwszy powazny #bikepacking. Chce zrobic R10 nad Baltykiem (Swinoujscie- granica z ruskimi na mierzeji). Celuje w 3-4 dni.
Planuje spac w namioce na kampingach, omijam legendarne Kluki , tym bardziej ze ten tydzien padalo. Jakies dobre rady?
#kiciochpyta #gravel #rower #kemping
Planuje spac w namioce na kampingach, omijam legendarne Kluki , tym bardziej ze ten tydzien padalo. Jakies dobre rady?
#kiciochpyta #gravel #rower #kemping
@miodeksmrodek: Wysłać sobie paczkę z rzeczami na zmianę do paczkomatu gdzieś po drodze i odesłać brudne, zamiast wszystko targać
@miodeksmrodek: kluki bez problemu przejedziesz, tylko nie jedź skrótem a jak na mapce
za skansenem masz kilka drewnianych kładek, i na rozjeździe jedź prosto, nie w lewo (jadąc w kierunku Gdańsk). Piękne dzikie tereny, naprawdę warto jechać.
Co do porad nie musisz jechać załadowany jedzeniem, wszędzie są sklepy. Warto zabrać dobrą kurtę przeciwwiatrową, z dwa kominy i długie rękawiczki. Czasami potrafi w maju mocno i chłodno wiać. Jak Ci czas
za skansenem masz kilka drewnianych kładek, i na rozjeździe jedź prosto, nie w lewo (jadąc w kierunku Gdańsk). Piękne dzikie tereny, naprawdę warto jechać.
Co do porad nie musisz jechać załadowany jedzeniem, wszędzie są sklepy. Warto zabrać dobrą kurtę przeciwwiatrową, z dwa kominy i długie rękawiczki. Czasami potrafi w maju mocno i chłodno wiać. Jak Ci czas
źródło: kluki
Pobierz- 1
#kemping #kamper
@marcin-van-staar Jak twoje plany z zakupem elektryka? Podziel się info na temat kampera ;)
@marcin-van-staar Jak twoje plany z zakupem elektryka? Podziel się info na temat kampera ;)
- 0
@marcin-van-staar Czy ja nie widziałem waszego kampera gdzieś na youtubie? Podrozovanie?
- 1
Wszystkich zainteresowanych podróżami samochodowymi zapraszam na nasz kanał który mam zamiar systematycznie rozwijać dlatego namawiam do subskrybcji. W najnowszym odcinku coś dla miłośników zwierzątek ;) czyli pare ciekawostek o wydrach morskich i nie tylko na wybrzeżu Kalifornii. ZAPRASZAMY ;)
#podroze #podrozujzwykopem #roadtrip #youtube #suzuki #kemping #camping #vanlife #slowlife #slowtravel #slowtrip
#podroze #podrozujzwykopem #roadtrip #youtube #suzuki #kemping #camping #vanlife #slowlife #slowtravel #slowtrip

- 1
Zapraszam wszystkich zainteresowanych podróżą samochodem wzdłuż zachodniego wybrzeża USA. Seria trwa, już jutro odcinek 11 z Kaliforni a nowe odcinki będą minimum raz w tygodniu. Poniżej zajawka a w niej linki do filmów i playlisty.
Wielbiciele kempingu, podróży samochodowych, roadtripów i budżetowych opcji powinni znaleźć tu coś dla siebie. Zachęcam do subskrypcji bo na kanale tematów podróżniczych będzie przybywać!
#podroze #podrozujzwykopem #roadtrip #youtube #
Wielbiciele kempingu, podróży samochodowych, roadtripów i budżetowych opcji powinni znaleźć tu coś dla siebie. Zachęcam do subskrypcji bo na kanale tematów podróżniczych będzie przybywać!
#podroze #podrozujzwykopem #roadtrip #youtube #

Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć na haku za malutkim japończykiem ale teraz mam większe rozterki - czy w ogóle będę miał co ciągnąć za tym japończykiem.
Panowie Caravanisci (to ok określenie? ) jak już wspominałem orzyczepe zakupiłem. Z defektem - ot myślałem że cyk fuch sylikonek i na spaxie się to skręci i będzie ale jednak chciałbym zrobić to bardziej po bożemu. A czytając coraz więcej sytuacja zaczyna
Panowie Caravanisci (to ok określenie? ) jak już wspominałem orzyczepe zakupiłem. Z defektem - ot myślałem że cyk fuch sylikonek i na spaxie się to skręci i będzie ale jednak chciałbym zrobić to bardziej po bożemu. A czytając coraz więcej sytuacja zaczyna
źródło: temp_file2792416927682569236
Pobierz- 1
@Szkodnik1 o kurde ale tam klimacik masz, jak z filmów! :D ale z tymi oczami to samo, popołudniu to zasypiałem gdzie tylko usaidlem xD
A no i kaczki, muszą być! Do mnie się taka pospolita przystawiała
A no i kaczki, muszą być! Do mnie się taka pospolita przystawiała
źródło: temp_file6533107830156986439
Pobierz- 0
planuje pojechać na nordkapp w tym roku, musze kupić dwa śpiwory na te okazje, ktoś coś? byle zajmowały jak najmniej miejsca po skompresowaniu, cena też najlepiej jak najtaniej, nie gra roli czy puch czy syntetyk dopóki robi się mały po ściśnięciu, waga nie ma zbytnio znaczenia bo kufry i tak nie zmieszczą dużo więcej niż je xD do 0 stopni będzie git czy lepiej brać coś do nawet -5? Lubię jak jest
konto usunięte via Wykop
- 2
@oreze: nie doradzę który, ale doradzę tyle: bierz cieplejszy. Możesz trafić tak jak ja i w środku lata będzie 4C w nocy i zamiast spać będziesz kombinował co jeszcze na siebie założyć. A w takiej trasie sen jest zajebiscie ważny.
@oreze: z moich wieloletnich wyjazdów motocyklowych i spania w różnych miejscach i w różnych warunkach wynika:
-jeśli na śpiworze jest napisane do -10C to znaczy że jak będzie +5C to zmarzniesz szczegulnie jak lubisz ciepło.
Gdy jechałem na nordkapp parę lat temu to ogulnie padało codziennie i od połowy kraju było od +15 do +8 początek lipca a na wysokości 1000m n.p.m. leżał śnieg. Gdy byłem w zeszłym roku w Szwecji
-jeśli na śpiworze jest napisane do -10C to znaczy że jak będzie +5C to zmarzniesz szczegulnie jak lubisz ciepło.
Gdy jechałem na nordkapp parę lat temu to ogulnie padało codziennie i od połowy kraju było od +15 do +8 początek lipca a na wysokości 1000m n.p.m. leżał śnieg. Gdy byłem w zeszłym roku w Szwecji
źródło: materac_1
Pobierz✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na wiosnę planuję samotny pobyt w lesie wraz z rozbijaniem namiotu i chcę tak przeżyć ok. tygodnia. Czy powinien się obawiać wilków lub niedźwiedzi? Czy jak wezmę ze sobą trzy psy - wilczura, pitbula, rotweilera, to mnie obronią lub odstraszą drapieżniki? #las #lasy #kemping #bieszczady #psy #kiciochpyta
────────
Na wiosnę planuję samotny pobyt w lesie wraz z rozbijaniem namiotu i chcę tak przeżyć ok. tygodnia. Czy powinien się obawiać wilków lub niedźwiedzi? Czy jak wezmę ze sobą trzy psy - wilczura, pitbula, rotweilera, to mnie obronią lub odstraszą drapieżniki? #las #lasy #kemping #bieszczady #psy #kiciochpyta
────────
@mirko_anonim: trzy psy to za mało, muszą być cztery, brakuje Ci jamnika
@mirko_anonim: Zdecydowanie odradzam. Co roku podczas inwentaryzacji lasów (liczenie zwierzyny przez PZŁ i LP) znajduję zagryzione sarny, jelenie. Parę razy byłem świadkiem, siedząc na ambonie, że pod spodem biegały wilki. Jednego wieczoru słyszałem kwik warchlaka. Warchlak ten był niesiony w pysku wilka. Co stało się dalej dopowiedzcie sobie sami. Sam zastanawiam się czy oprócz chodzenia z bronią długą na nocne polowanie nie zacznę chodzić z bronią krótką w celu szybszej
- 0
wybieram się w połowie października na zwiedzanie Islandii vanem. Z tego co czytam to sporo kempingów będzie już zamknięta. Czy mimo wszystko można na takim terenie nocować jeśli powiedzmy zastanie nas noc i już nie będę w stanie dojechać do najbliższego otwartego kempingu? Jak to wyglada w praktyce?
#vanlife #kemping #islandia
#vanlife #kemping #islandia
konto usunięte via Android
- 1
@h00jd00pakamienik00pa możesz ale wtedy przybiegają wilki i cię zjadają
@h00jd00pakamienik00pa jak staniesz poza widokiem to okej. Czasem jakiś miejscowy Islandur się p----------i.
























Wiele osób wybiera styl życia cyfrowego nomada - mieszka po kilka tygodni/miesięcy w różnych miastach całej Europy/świata. Z jednej strony to ciekawe, z drugiej dość kosztowne, nie ma się swojego kąta, a jakość mieszkań/hosteli potrafi się znacząco różnić.
Co sądzicie o alternatywnym podejściu dla "ciekawego świata domatora" - to jest kupieniu sobie małej kawalerki np. w mniejszym (tańszym) polskim mieście (by mieć swój własny kąt w państwie, którego jest
źródło: Tesla%20camper%20van%2C%20inspired%20on%20the%20tesla%20cybertruck
Pobierzmówie to z autopsji po spędzeniu pół roku w ten sposób podróżując (Malezja, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Kambodża)