Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiele osób wybiera styl życia cyfrowego nomada - mieszka po kilka tygodni/miesięcy w różnych miastach całej Europy/świata. Z jednej strony to ciekawe, z drugiej dość kosztowne, nie ma się swojego kąta, a jakość mieszkań/hosteli potrafi się znacząco różnić.

Co sądzicie o alternatywnym podejściu dla "ciekawego świata domatora" - to jest kupieniu sobie małej kawalerki np. w mniejszym (tańszym) polskim mieście (by mieć swój własny kąt w państwie, którego jest się obywatelem), a do tego kupić sobie przyczepę/kampera, by podróżować nim z całym swoim sprzętem? Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, więc zastanawiam się, czy da się w ten sposób komfortowo, bezpiecznie, i ekonomicznie zwiedzać np. stolice całej Europy czy duże miasta USA, zachowując zdolność do zdalnej pracy. Jak to wygląda w praktyce?

Marzy mi się taki duży, bezpieczny camper Tesli z full self driving, stworzony i dopuszczony do ruchu za 5-10 lat, którym mógłbym przemierzyć cały świat, czując się jak w domu...

#pytanie #podroz #podroze #podrozowanie #podrozujzwykopem #camper #camping #kemping #przyczepa #samochod #samochody #motoryzacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiele osób wybiera styl życia cyfrowego nomad...

źródło: Tesla%20camper%20van%2C%20inspired%20on%20the%20tesla%20cybertruck

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim mam taki kąt w jednym miejscu, bo mieszkam w innym, finał taki że od 10 lat tam nikt nie sprzątał, więc nawet mi się tam jeździć nie chce, ekipy sprzątającej nie wpuszczę bo mam tam za dużo osobistych rzeczy żeby ktoś mi bez nadzoru się kręcił
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeżeli podróżuje we dwójkę, to koszt wynajęcia hotelu/hostelu/airbnb na miesiąc z siłownią/basenem/sprzątaniem potrafi być tańszy niż mieszkania w Polsce, do tego dochodzą tańsze usługi (fryzjer, kosmetyczki), transport (ubery), jedzienie / zakupy w sklepach
mówie to z autopsji po spędzeniu pół roku w ten sposób podróżując (Malezja, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Kambodża)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Głupota, kampera możesz stracić w sekundę bo będzie jakiś wypadek i ktoś w Ciebie wjedzie, albo się zepsuje, czy jakiś pożar. albo jeszcze ktoś Cię napadnie i Ci ukradną, wystarczy że masz uchylone okno i wpuszczą gaz usypiający jak śpisz. Jak się zepsuje wstawiaj do obcego mechanika w jakimś niewiadomo jakim kraju i ci go obrobią albo przyjdziesz odebrać auto to jeszcze #!$%@? dostaniesz i cię pogonią. Pójdziesz na
  • Odpowiedz
@r5678 to zależy gdzie się jeździ itp ale jak się jeździ po krajach 3 świata to się tak skończy jak piszesz. Nadal się dziwię że przy dzisiejszych cenach nieruchomości nie powstają „miasteczka” z domków holenderskich, przyczep kempingowych jak w stanach…. Kawał ziemii ktoś dzierżawi gdzie przyjeżdżasz z swoim domkiem łączysz się do wody, prądu szamba i płacisz czynsz…..
  • Odpowiedz