Kurde miałem dostać dzisiaj decyzję czy nowa firma mnie bierze, a w poniedziałek mam jechać na kontrakt do aktualnego #januszex . Nie chcę żeby doszło do sytuacji że w piątek im zadzwonię i powiem że w poniedziałek mnie nie będzie.
#pracbaza
Jestem na wypowiedzeniu. Janusz szukał na mnie haków, ludzi wypytywał i starał się coś na mnie znaleźć żeby mnie dyscyplinarnie zwolnić.
To odbiłem piłeczkę i kazałem sobie zapłacić za 3 dni darmowych szkolen (co prawda po jednej godzinie, glupi byłem) przed podpisaniem umowy tlumacząc to znamionami pracy i umowy o prace przed jej podpisaniem XD. A także szkoleniem BHP tydzień po rozpoczęciu pracy.
Jutro mam rozmowę z Januszem ( ͡° ʖ
@sneznykockodan: ja #!$%@? do roku pracy i będę szukał czegoś nowego ale na pewno jak zmiana to tylko do firmy gdzie mam kontakty, znajomych, polecenie, w innym przypadku jest 50 procent szans że trafię na kolejne gówno, uwierz mi że czasem Januszex jest lepszy niż korpo
czy dostawca pizzy to fajna praca? nie wiem ile placa ale sa tez napiwki a takto jezdzisz tylko samochodem i dostarczasz pizze (wiem ze wysoko do blokow) ale nie zawsze sa zamowienia wiec czesto sie siedzi i nic nie robi i je sie darmowa pizze... chyba #pracbaza #januszex
Mam miesięczny okres wypowiedzenia, kończy mi sie 31 stycznia.
Stwierdziłem, że się zachowam normalnie. Będę swoje obowiązki wykonywać jak wcześniej aż do końca i ułatwiać proces wdrozenia nowej osoby.
Tematów coraz mniej bo nikt mi nowych nie przekazuje więc i roboty mniej.
I wchodzi Janusz cały na biało każąc mi pisać raporty każdego dnia. Raporty co dziś zrobiłem z rozbiciem na minuty XD.
Nie chciałem iść na l4, ale chyba w plecach
Mirki, jest sobie w umowie zlecenie taki #!$%@? zapis:

"Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z 30 dniowym terminem wypowiedzenia. Jednakże jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, wypowiadający zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 30% całkowitego wynagrodzenia.
Za ważny powód wypowiedzenia umowy przez Zleceniobiorcę strony przyjmują okoliczności, które są niezależne od Zleceniobiorcy, w szczególności takie jak:
*udokumentowana niezdolność do wykonywania przedmiotu umowy będąca następstwem choroby trwającej nieprzerwanie dłużej niż 30
@Knurzec9k: jutro o czwartej w soich ciuchach pod zakladem no i wiesz, dwa tygodnie za darmo bo nie wiem czy pracowac umisz no a pozniej zlecenie co miesiac minimalna i jak nic nie #!$%@? to reszta w kopercie no wiesz, teraz mlodym sie pracowac nie chce juz dwa lata dokladam do interesu nie moge dac wiecej no i jest zwyczaj u nas pracuje sie jedna sobote w miesiacu za darmo to
Pojechałem sobie kiedyś dorobić przez agencję do holandii. Przydzielili mnie do remontowania starych palet.
Blaszana hala, w lato ukrop, w zimę zimno. W tym czasie jak ja byłem wystarczyła czapka i bluza więc było ok.
Ludzie tam pracowali na czarno bez ubezpieczenia za 10 euro za godzine a wcześniej za 8 przez długie lata, wcześniej za jeszcze mniej, gdzie ja ubezpieczony z dodatkami wakacyjnymi miałem ponad 11 na czysto. Agencja za mnie
@gracjan-rozenek: Znaczy wiesz agencja dostaje np 20 euro za pracownika, a pracownik ma np 10euro, ale to nie znaczy, że jakbyś był stricte przez firmę to miałbyś 20euro. Też tak myślałem, ale to kwestia, że firma woli mieć iluś pracowników na śmieciówce żeby móc łatwo w każdej chwili ich #!$%@?ć jak będzie mniej pracy itp, więc płacą za taki luksus więcej.
Bo takiego gościa na vast contract to good luck #!$%@?ć.