Wpis z mikrobloga

Zmieniam wlasnie prace, od zawsze bylem korposzczurem w duzych firmach, bardzoo duzych. Bylem w nich numerkiem, ktory robil swoja malutka czesc, wracal do domu i mial wszystko w nosie. W sumie nie moglem narzekac bo 0 stresu zwiazanego z praca, byleby wytrzymac do 16 i do domu ale ze rozwoj na jakies stanowiska managerskie nigdy mnie nie interesowal (raz sprobowalem i zarzadzanie ludzmi jest totalnie nie dla mnie) to stalem w miejscu.

Dzis dostalem oferte pracy w malym rodzinnym biznesie. Jakies 30-40 pracownikow. Chce zaznaczyc ze to nie Januszex, to bardzo dochodowa firma z bardzo mala konkurencja na rynku. Tylko 3 firmy w kraju operuja na tym rynku, pewnie nie wiecej niz 30 w calej Europie.

Dostalem oferte prowadzenia calego dzialu, zajelo by mi to jakies 50/60% czau pracy. Reszte moglbym spedzic na ogladaniu filmow lub usprawnienia systemu. Jezeli zdecydowal bym sie robic wiecej to dostal bym okolo 20% podwyzke plus moglbym sie rozwijac. Bardzo naciskaja tam na dobra atmosfere w pracy. Interview mialo trwac 30 min, wyszedlem po prawie 2 godzinach rozmow o sobie, moich zainteresowaniach i co bym chcial robic co by mi odpowiadalo.

W sumie bardzo mi sie spodobalo i chcieli juz ze mna dzis podpisywac umowe, jednak powiedzialem ze chce sie z tym przespac. Po prostu sie boje, nie jestem dobry w relacje z ludzmi i dlatego pasowala mi praca w korpo, chociaz nie lubilem tej pracy to z nikim nie musialem rozmawiac wystarczylo zrobic swoje i odpisac na pare maili i do domu.

Nie wiem co robic, lepiej siedziec w korpo i klepac do emerytury to samo, czy wyjsc ze strefy komfortu i sprobowac czegos co moze na prawde bede lubil i byc w pracy gdzie kazdy wie jak masz na imie. Moze jakis madry Mirek doradzi.

#pracbaza #praca #januszex
  • 3
@FlameLand99: Ja bym już kwity podpisał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nauczyłem się ze zmiana jest dobra, bo nawet jak chwilowo będzie gorzej, nawet jak się rozczarujesz , to zbierzesz doświadczenia. Sam przyznałeś ze w korpo już nie awansujesz/ nie rozwiniesz się. Sam ocen co najgorszego może się stać jeśli to będzie niewypał? Jeśli znajdziesz taka prace w korpo jak masz teraz bez problemu, to po prostu wrócisz