Po 4 latach zakończyłem prace w #januszex (pierwsza praca po studiach). Jutro zaczynam pierwszy dzień w #korpo Jakieś porady od Was drogie mireczki? Z góry serdecznie dziękuje ( ͡°͜ʖ͡°) #korposwiat #pracbaza
@kirby: jak jest cos dla chętnych (projekt, szkolenie itp) - ty jesteś chętny no i najwięcej ludzi poznaje się na papierosie albo przy ekspresie do kawy
Człowiek pracował w kołchozie cały tydzień i jeszcze w sobotę przyszedł żeby trochę więcej zarobić grosza aby do ostatniego starczyło. Dziś jedyny dzień wolny, chłop dopiero wstaje z łóżka, zaraz pół niedzieli minie i już powoli będzie myślał o poniedziałku i kolejnym sześciodniowym maratonie... #przegryw #pracbaza #januszex #depresja
#januszex Skończyła mi się umowa i teraz chcą mi dać 1/4 etatu, max 1/2, a reszta na czarno. Warto wspomnieć, że na pełnym też wszystko ponad minimalną było pod stołem. Od razu odechciewa się starać.
Dziś pojawił się tu wpis, że pracodawca nie chce przyjąć wypowiedzenia. Niestety został usunięty Wykopki wyśmiały bezradnego gościa i pisały mu, że nie ma czegoś takiego. OTÓŻ JEST. I moja historia to potwierdzi.
W wakacje na II roku studiów pracowałem w pewnym call center firmy krzak, która zajmowała się sprzedażą prądu jako rzekomy partner dużej państwowej spółki energetycznej. Przez 6h obsługiwałem jakąś infolinię i umawiałem spotkania dla handlowców (rzeczywiście akwizytorów) w obrębie
@DRSZOP: Brzmi jak pasta. Jakoś nie wierzę, że op przez te 3 miesiące mogąc po pracy iść do domu itd., nie wyjechał gdzieś indziej, nie poszedł na policję itd.
Mój kierownik dobry jest, sapał do mnie, że śmiałem przyjść 10 minut przed początkiem zmiany, żeby posłuchać ciszy na zakładzie, papierosów nie palę ale mam swoje małe przyjemności. Najlepsze jest to, że gnoi ludzi, że wychodzą równo o czasie lub wykazują inicjatywę. Wychodzi z założenia że jak jest czas na komórkę to pracownik dobrze wykonuje swoją pracę.Nie wspomnę o tym, że cała firma ma monitoring ale nigdy nie jest sprawdzany bo ma
Czy u was w #pracbaza ludzie dalej nie chcą podawać sobie rąk na powitanie? Przyłazi do człowieka gość z którym współpracujesz od lat, sam nie nosi maski w zamkniętych pomieszczeniach, ale na wyciągniętą na powitanie dłoń robi dziwną minę i wyskakuje z jakimś żółwikiem jak murzyni w teledyskach. Tak jakby w ten sposób nie miał kontaktu xD
Dla mnie to przejaw chamstwa i zdziczenia, ale przynajmniej wiadomo z jakim mędrcem ma się
@Jegwan: a ić pan w ch z tym podawaniem ręki, ludzie często łap nie myją. Najpierw targa jaszczura potem przychodzi się witać. Albo jeden u mnie daje ci takiego śledzia. Inny typ #!$%@? łapę ci ściska jak imadło. P... takie witanie się.
Mój kierownik dobry jest, sapał do mnie, że śmiałem wyjść 10 minut przed końcem zmiany na papierosa jak swoją robotę dawno skończyłem, a najlepsze jest to, że gnoi ludzi, że za 5 minut przed końcem zmiany idą do szatni. Nie wspomnę o tym, że linia ma monitoring i siedzi na chacie i obserwuje i jak ktoś zerknie w telefon to na drugi dzień się pyta czemu się w telefonie bawiłeś. A jak
Mój kierownik dobry jest, sapał do mnie, że śmiałem wyjść 10 minut przed końcem zmiany na papierosa jak swoją robotę dawno skończyłem, a najlepsze jest to, że gnoi ludzi, że za 5 minut przed końcem zmiany idą do szatni. Nie wspomnę o tym, że linia ma monitoring i siedzi na chacie i obserwuje i jak ktoś zerknie w telefon to na drugi dzień się pyta czemu się w telefonie bawiłeś. A jak
Jak znosicie nocne zmiany? Ja właśnie gnije na już 4 nocce w tym tygodniu, eh system 3 zmianowy to porażka, jeszcze w dodatku na odlewni amelinium #januszex
@Afgan90: Jak się nie boisz przeprowadzki na drugi koniec Polski i chcesz pracować w branży to próbuj. Masz doświadczenie z ciekłym metalem, to jest już jest plus, a ostatnio biorą nawet trochę starszych pracowników, bo młodzi głupi i #!$%@?ą.
Bo 3k za pracę na odlewni to jest kpina, zimą to jeszcze, ale latem #!$%@? xD
Chciałbym, żeby jednodniowe prace-zlecenia się rozpowszechniły, coś typu "Potrzebujemy kogoś na jeden dzień, żeby rozłożył towar w sklepie" i żeby można było przebierać w tego typu ofertach.
Wtedy wszystko jest jasne, ludzie dla których w tym czasie pracujesz, wiedzą doskonale, że jesteś tutaj tylko, żeby zarobić. Nie ma mobbingu, a nawet jeśli, to jutro już cię tam przecież nie będzie. Nie ma żadnego #!$%@?, że "oferujemy młody, dynamiczny zespół". Tylko po prostu,
Jak ktoś potrzebuje więcej od życia, to może sobie zasuwać 7 dni w tygodniu w takim systemie pracy.
Jak ktoś nie potrzebuje wiele, to popracuje tylko trochę, byleby starczyło na wyżywienie czy coś i też jest git.
Nie tak jak dzisiaj, że jak chcesz pracować, to w większości przypadków, musisz się zgodzić na to, że będziesz pracował przynajmniej 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. I to nieważne, czy wystarczy ci minimalna
#!$%@? u mnie w robocie gościa dlatego że się pochorował przed nowym rokiem i poszedł na l4 więc stwierdzili że nie wierzą w to że był chory tylko że chciał mieć wolne w sylwestra i nowy rok, może faktycznie tak zrobił, nie wiem ale zwalnianie na podstawie samych domysłów wydaje mi się lekkim przegięciem #pracbaza #januszex