#it #komputery

Mam AMD Athlon 200GE zintegrowany z GPU Radeon Vega 3. Mam najnowszy bios do płyty ASUS mimo, że płyta jest już leciwa to dostała w tym roku aktualizacje. Chciałem włączyć UEFI i Secure boot bez CSM jednak po zapisaniu zmian w biosie po restarcie mam komunikat, ze karta nie obsluguje UEFI i z powrotem wraca mi ustawienia do CSM. Mozliwe to?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale się wk#$iłem. Resetowalem router i zapomniałem zapisać sobie hasło do PPPoE. W p---u, jeszcze jutro praca 9-17 czyli identycznie tak, jak pracuje mój dostawca internetu (lokalna firma światłowodowa). Jak coś pójdzie nie tak, jestem w kropce na kolejny dzień. Wysłałem już im maila żeby mi to hasło podali, ale Jezus - no jak głupim trzeba być żeby sobie takich rzeczy nie zapisać? (°°
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jestem pare miesiecy po przebranzowieniu sie z klepacza w korpo (kolorowanie tabelek w Excelu, przeklejanie plikow z folderu do folderu, pisanie sopów) na tez klepacza w korpo, ale w strone data analysta. #programista15k tylko by splunal, zwlaszcza ze zarobki ponizej 2x sredniej krajowej (Warszawa here), ale na razie jest ok, zwlaszcza, ze w koncu dorzucam do CV konkretne skille i jak kiedys przyjdzie mi zmieniac robote, to nie bede
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie czytałem o zarobkach w Europie Zachodniej i taki Berlin, albo Sztokholm nie wychodzi jakoś dużo lepiej od tego co mam w Polsce na b2b jako Junior/Mid. W Europie dobrze wypada chyba tylko #szwajcaria, a po studiach za granicą chciałbym jeszcze trochę pożyć poza Polską zanim się ustatkuje, a fajnie byłby więcej zarabiać przy większych kosztach życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie jakieś destynacje
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kijanu_riws: to porównaj b2b tu z b2b tam

B2B w polskim IT to B2B tylko z nazwy


Taa, to zachoruj albo miej wypadek z niezdolnością do pracy to będziesz w kolejce w mopsie stał.
Nie mówiąc o emeryturze
  • Odpowiedz
Programista z Certyfikatem. Czy Posiadanie Certyfikatu Zwiększy Moje Szanse Na Zostanie Programistą?

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule przedstawię Ci moją opinię na temat certyfikatów w kontekście programowania. Odpowiem na pytanie czy warto posiadać różne certyfikaty, co dzięki nim zyskujesz, jakie certyfikaty są najbardziej cenione oraz jakich nie warto robić. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/programista-z-certyfikatem-czy-posiadanie-certyfikatu-zwiekszy-moje-szanse-na-zostanie-programista

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania
kazik- - Programista z Certyfikatem. Czy Posiadanie Certyfikatu Zwiększy Moje Szanse ...

źródło: comment_1651559066Qa6sIzcxvMrdMesQ9u6y6a.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest w szkole jeszcze informatyka? Jeśli jest to co się na niej robi? I jaki jest sens jej istnienia skoro przeciętny 14 latek lepiej obsługuje komputer niż zakładam zdecydowana większość nauczycieli?
#szkola #gimbaza #it
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
skoro przeciętny 14 latek lepiej obsługuje komputer niż zakładam zdecydowana większość nauczycieli?


@Camuflash: otóż nie. Obecne dzieciaki są całkowicie nietechniczne. To że siedzą 16h na dobę w smartfonach nie znaczy, że cokolwiek potrafią, poza oglądaniem tiktoków i udzielaniem się w innych mediach społecznościowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie, posiadam router Huawei B525s-23a i dwie karty SIM od Orange. Żadna nie ma abonamentu, ale mam tam wykupione pakiety GB. Gdy jedną kartę włożę i puszczę speedtest to wyciągam 30MB/s. Gdy zamienię karty to na innej mam średnio 2-3MB/s. Od czego to jest zależne? Ustawień routera nie zmieniałem pomiędzy zmianą kart
#internet #orange #router #it
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka trochę rozkmina przy tej pięknej, majowej niedzieli odnośnie pracy i relacji z ludźmi z pracy. Generalnie bardzo często, szczególnie dział HR organizuje jakieś tam wycieczki integracyjne, spotkania etc. Jest to spowodowane chęcią zatrzymania w firmie pracownika na dłużej przez takię trochę zmanipulowanie go i sprawienie, że 2 razy się zastanowi nad zmianą pracy, bo wiadomo dobra atmosfera itd. W efekcie pracownik zamiast pracę zmienić jednak zostanie mimo np. mniejszego wynagrodzenia czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wysunę nawet taką tezę - "Nie ma czegoś takiego jak przyjaciele, koledzy czy nawet znajomi w pracy. Są po prostu "znajome twarze".


@Pawemol12: Ludzie, z którymi spędzasz 8h dziennie, 5 dni w tygodniu, to dla ciebie "znajome twarze"?
Moim zdaniem masz bardzo głupie podejście, szczególnie jeśli pracujesz w IT. Jeśli twoja kariera w IT poszła w miarę rozsądnie, to po paru latach raczej nie masz powodów, żeby narzekać na brak
  • Odpowiedz
Hejka! Podpowie mi ktoś gdzie najlepiej kupić w USA klawiaturę MX Keys (w układzie ANSI - z długim lewym klawiszem shift, niedostępną na rynku europejskim). Mam możliwość przez znajomego który przylatuje do Polski ściągnąć sobie co mi potrzeba. Problem w tym, że nie orientuję się w tamtejszym rynku i sklepach.
Zależy mi na wersji z odbiornikiem USB Logi Bolt. Generalnie najbardziej (o ile to możliwe) chciałbym kupić cały zestaw Logitech MX Keys Combo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #gpu #it #kiciochpyta
Może ktoś coś pomoże. W grach 3D wentylator od GPU zaczął działać na pełnej prędkości, myślałem ze komputer odleci.

RTX 2060,
Przykładowa Gra: Ghostwire Tokyo
Użycie procesora: 40%
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Riczard: Otwórz obudowę i sprawdź czy będzie jakaś znacząca różnica. Jeżeli nie, to wszystko w porządku. 72 stopnie to wartość w normie dla 2060 podczas obciążenia. Można też obniżyć temperaturę karty przez undervolting, ale tu by wypadało wiedzieć co robisz.
  • Odpowiedz
Mirki help
#it #internet

mam sobie usługę postawioną na Rpi na porcie 80 w sieci lokalnej pod jakimś tam lokalnym adresem np 192.168.10.20
ustawione przekierowanie na zewnątrz, tak że z usługa jest dostępna pod publicznym ip np 89.0.0.0.2:1080

jak skonfigurować router, żeby z domu móc korzystać z publicznego IP?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr__slim: wydaje mi się, że powinno działać bez dodatkowych ustawień. Rozumiem, że 89.0.0.0.2 to Twoje stałe, publiczne IP? i spoza sieci domowej przekierowuje na rpi, a wewnątrz sieci przekierowanie nie działa? Pewnie wina dns, zrób trace route żeby prześledzić co się dzieje z requestem
  • Odpowiedz
Drogi wykopie, może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć jak wygląda dzisiaj proces że tak to ujmę, opuszczenia lokalu z p0lski i przeprowadzka, zatrudnienie, wiza, w UK? Nic mnie tu specjalnie nie trzyma, inflacja szaleje, jako #it - QA w oprogramowaniu zarabiam takie pieniądze że niekiedy więcej wyciągałem w pierwszej pracy na magazynie przy nadgodzinkach. Mam też dużo znajomków w Anglii, wiem że w #usa coś takiego jak zaproszenie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #it

Wrocław ma (miał ()) Pietraszkę, obalającego jedynkę trygonometryczną. Poznań ma Kamosińskiego znajdującego buga w bitshifcie js #heheszki

Uwielbiam gościa, mój autyzm czuje dobrze.
CXLV - #programowanie #it 

Wrocław ma (miał (╥﹏╥)) Pietraszkę, obalającego jedynkę...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach