Wpis z mikrobloga

@masterix: @FreakingAwesome: hurtownia danych - snowflake.
Z pamięci najczęściej używane rzeczy to: DBT, flyway, pyton, astronomer.
Przenoszenie martów z onprema na snowflake, wdrażanie nowych rozwiązań i rozbudowa istniejących (czyli standard) - czyli że klepanie nowych lub modyfikacja starych logik do tabelek w zależności co sobie biznes zażyczy. Pisanie jakichś testów żeby pokazać że to co robię to w ogóle działa jak powinno. Ogólnie temat rzeka bo często różnie to może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FreakingAwesome:skrót pochodzi od Extract, Transform, Load więc umiejętności w zakresie łączenia się z dbmsami, pisanie kodu żeby wyciągnąć coś z danych i migracja danych, więc tak, kwalifikuje się xD
@FreakingAwesome: ETL czasem ELT to Extract transform and load. Mechanizm zasilania hurtowni danych, element Business Intelligence.
Jest to jeden z mechanizmow hurtowni danych, sluzy do jej zasilania sa narzedzia: SSIS, INformatica Power Center, Talend, Pentaho DI, ODI, i jeszcze kilka by sie znalazlo. Te sa najwazniejsze, posiadaja one GUI gdzie z elementow ukalda sie takie zasilanie danymi jako proces, od source przez transformacje do targetu. Sa tam predefiniowane "wtyczki" elementy do
Ogolnie fajny temat, duzo smaczkow, praca z ogromnymi setami danych, zasilania w nocy, maintetance rozwiazania i troubleshooting jest ciekawym zagadnieniem.


@technocratus: dla mnie największym smaczkiem to było DBT a zaraz potem sproce dla SFa w którym się używa javy lub javascript (ʘʘ)
@technocratus hm, dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Więc właściwie to ja chyba jestem po drugiej stronie barykady w takim razie. Mam już te dane ściągnięte do bazy danych i je przetwarzam, ale raczej pod data science się to jeszcze nie kwalifikuje, jestem chyba po prostu klepaczem sqla xD hm
modyfikacja starych logik do tabelek w zależności co sobie biznes zażyczy.


@Arogancky: a możesz dać jakiś use case z życia wzięty? Może być też na priv. Sam siedzę jako developer, ale raczej aplikacje fintech obecnie i jestem ciekawy jak to się różni
@masterix: hmm, ogólnie to logistyka więc rzeczy typu zamówienia: cel, gdzie przeładunek, kiedy załadunek, kiedy dostawa, jakieś dane klientów, typ ładunku ;) czasem czym wiezione. Ceny oczywiście i inny szajs. Na koniec wszystko łączone w marty / dimensional tables.
Ogólnie to w tej pracy produktem jest często widok lub tabelka, więc nie zawsze praca jest widoczna ;)