via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#it #technologia #pytanie #komputery #internet moze #programowanie
Jesli polacze laptop do hot spotu udostepnionego z telefonu, to czy laptop jest do wysledzenia? Konkretnie chodzi mi o to ze z tego laptopa chce sie zalogowac na konto u bukmachera, wczesniej bylo logowane na inne konto tego samego buka, a bukmacherzy czesto blokuja konta jesli bylo logowanie z tego samego IP dwoch
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pracuję obecnie zdalnie na umowie o pracę. Generalnie jestem zadowolony, bo pracy nie mam dużo. Przyszło mi jednak na myśl, żeby znaleźć drugi etat na #b2b. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że zarówno dla jednego jak i drugiego pracodawcy taki układ raczej odpada. Zakładając jednak, że zrobiłbym coś takiego niejawnie, to czy istnieje jakaś formalna możliwość, żeby się o tym dowiedzieli? Oczywiście pierwsza rzecz, która
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam 25lvl, jezdze w zbiorkomie 4 lata i już wkurza mnie ta robota ze względu na zmianowość i rozpierdzielanie cykla dobowego. Zmieniłbym robote na #itsupport #it ale trochę się obawiam cięć związanych z kryzysem nadchodzącym i tego ze sobie nie dam rady z jakimiś problemami grubszymi.

Wypatrzylem jedna fajna ofertę z zarobkami podobnymi do aktualnych w dodatku na juniora tyle że nie wiem czego się douczyc xD

Komputer
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mireczki. Korzystam z programu FileZilla do polaczen FTP/SFTP. Mam problem, ze jeden serwer jako nazwe uzytkownika wykorzystuje caly adres email, w tym @. Problem taki, ze przez to nie da sie chyba, bo program konwertuje @ do heksa %40. W kazdym razie - pomysl jakis jak to mozna obejsc? Korzystal ktos moze z tego programu?
#informatyka #komputery #it #pytanie #kiciochpyta.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, przychodzę po radę. Rzuciłem swój pierwszy kierunek w trakcie, bo nie widziałem po nim perspektyw na pracę. Przeglądając oferty pracy na serwisach, widzę, że w IT stawki i zapotrzebowanie są największe. Jest to praca,w której bym się widział i mnie interesuje. Chcę poprawić za rok maturę i próbować uderzać na najlepsze informatyki w Polsce, np AGH. W międzyczasie przygotować się do matury i uczyć programować. Czy 22 lata, to nie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzawer_turpan: Nie słuchaj, że nie warto iść na studia, bo to nie zawsze prawda. Musisz mieć wiele samodyscypliny, żeby samemu ogarnąć programowanie i nie skończyć jak tysiące ludzi po bootcampach, których nikt nie chce zatrudnić, bo ich największe osiągnięcie to todo list i kalkulator. Jeśli szczerze się zastanowisz i dojdziesz do wniosku, że masz wystarczająco wiele samozaparcia to naprawdę gratuluję i zazdroszczę. Jeśli nie to studia są najlepszą opcją. Poza
  • Odpowiedz
#it #komputery

Mam AMD Athlon 200GE zintegrowany z GPU Radeon Vega 3. Mam najnowszy bios do płyty ASUS mimo, że płyta jest już leciwa to dostała w tym roku aktualizacje. Chciałem włączyć UEFI i Secure boot bez CSM jednak po zapisaniu zmian w biosie po restarcie mam komunikat, ze karta nie obsluguje UEFI i z powrotem wraca mi ustawienia do CSM. Mozliwe to?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale się wk#$iłem. Resetowalem router i zapomniałem zapisać sobie hasło do PPPoE. W p---u, jeszcze jutro praca 9-17 czyli identycznie tak, jak pracuje mój dostawca internetu (lokalna firma światłowodowa). Jak coś pójdzie nie tak, jestem w kropce na kolejny dzień. Wysłałem już im maila żeby mi to hasło podali, ale Jezus - no jak głupim trzeba być żeby sobie takich rzeczy nie zapisać? (°°
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jestem pare miesiecy po przebranzowieniu sie z klepacza w korpo (kolorowanie tabelek w Excelu, przeklejanie plikow z folderu do folderu, pisanie sopów) na tez klepacza w korpo, ale w strone data analysta. #programista15k tylko by splunal, zwlaszcza ze zarobki ponizej 2x sredniej krajowej (Warszawa here), ale na razie jest ok, zwlaszcza, ze w koncu dorzucam do CV konkretne skille i jak kiedys przyjdzie mi zmieniac robote, to nie bede
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie czytałem o zarobkach w Europie Zachodniej i taki Berlin, albo Sztokholm nie wychodzi jakoś dużo lepiej od tego co mam w Polsce na b2b jako Junior/Mid. W Europie dobrze wypada chyba tylko #szwajcaria, a po studiach za granicą chciałbym jeszcze trochę pożyć poza Polską zanim się ustatkuje, a fajnie byłby więcej zarabiać przy większych kosztach życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie jakieś destynacje
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kijanu_riws: to porównaj b2b tu z b2b tam

B2B w polskim IT to B2B tylko z nazwy


Taa, to zachoruj albo miej wypadek z niezdolnością do pracy to będziesz w kolejce w mopsie stał.
Nie mówiąc o emeryturze
  • Odpowiedz
Programista z Certyfikatem. Czy Posiadanie Certyfikatu Zwiększy Moje Szanse Na Zostanie Programistą?

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule przedstawię Ci moją opinię na temat certyfikatów w kontekście programowania. Odpowiem na pytanie czy warto posiadać różne certyfikaty, co dzięki nim zyskujesz, jakie certyfikaty są najbardziej cenione oraz jakich nie warto robić. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/programista-z-certyfikatem-czy-posiadanie-certyfikatu-zwiekszy-moje-szanse-na-zostanie-programista

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania
kazik- - Programista z Certyfikatem. Czy Posiadanie Certyfikatu Zwiększy Moje Szanse ...

źródło: comment_1651559066Qa6sIzcxvMrdMesQ9u6y6a.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest w szkole jeszcze informatyka? Jeśli jest to co się na niej robi? I jaki jest sens jej istnienia skoro przeciętny 14 latek lepiej obsługuje komputer niż zakładam zdecydowana większość nauczycieli?
#szkola #gimbaza #it
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
skoro przeciętny 14 latek lepiej obsługuje komputer niż zakładam zdecydowana większość nauczycieli?


@Camuflash: otóż nie. Obecne dzieciaki są całkowicie nietechniczne. To że siedzą 16h na dobę w smartfonach nie znaczy, że cokolwiek potrafią, poza oglądaniem tiktoków i udzielaniem się w innych mediach społecznościowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie, posiadam router Huawei B525s-23a i dwie karty SIM od Orange. Żadna nie ma abonamentu, ale mam tam wykupione pakiety GB. Gdy jedną kartę włożę i puszczę speedtest to wyciągam 30MB/s. Gdy zamienię karty to na innej mam średnio 2-3MB/s. Od czego to jest zależne? Ustawień routera nie zmieniałem pomiędzy zmianą kart
#internet #orange #router #it
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka trochę rozkmina przy tej pięknej, majowej niedzieli odnośnie pracy i relacji z ludźmi z pracy. Generalnie bardzo często, szczególnie dział HR organizuje jakieś tam wycieczki integracyjne, spotkania etc. Jest to spowodowane chęcią zatrzymania w firmie pracownika na dłużej przez takię trochę zmanipulowanie go i sprawienie, że 2 razy się zastanowi nad zmianą pracy, bo wiadomo dobra atmosfera itd. W efekcie pracownik zamiast pracę zmienić jednak zostanie mimo np. mniejszego wynagrodzenia czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wysunę nawet taką tezę - "Nie ma czegoś takiego jak przyjaciele, koledzy czy nawet znajomi w pracy. Są po prostu "znajome twarze".


@Pawemol12: Ludzie, z którymi spędzasz 8h dziennie, 5 dni w tygodniu, to dla ciebie "znajome twarze"?
Moim zdaniem masz bardzo głupie podejście, szczególnie jeśli pracujesz w IT. Jeśli twoja kariera w IT poszła w miarę rozsądnie, to po paru latach raczej nie masz powodów, żeby narzekać na brak
  • Odpowiedz