#informatyka #it #programowanie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@takisobiesmieszek: Ja po dwóch mc wysyłania cv (max 40 sztuk na oko) dostałam dwie oferty pracy, bo tylko dwie rozmowy techniczne przeszłam. Z reszty, albo ja rezygnowałam, albo nawet rekruterzy nie dzwonili. To najdłużej, jak zmieniałam pracę, a mam 11 lat expa we frontendzie. Mam wrażenie, że dużo ofert jest sztucznych, bo wiszą po kilka mc, a nawet rekruterzy się nie odzywali.
- 1
@cyk21 panie ja próbuję 8-9k brutto na uop
Siemka, kupiłem sobie adapter bluetooth i chciałbym móc przenieść się na słuchawki bezprzewodowe, tylko problem jest taki, że mam strasznie opóźniony dźwięk, borykał się ktoś z tym?
#informatyka #problemtechniczny
#informatyka #problemtechniczny
@revoolution: @cichytoprzekat Chodzi mu pewnie o desynchronizację dźwięki z obrazem.
Z tego co wiem, to na jakichś tanich adapterach nie da się tego wyeliminować. Trzeba liczyć na to, że gra ma możliwość regulacji input delay albo zainwestuj w droższy adapter.
Z tego co wiem, to na jakichś tanich adapterach nie da się tego wyeliminować. Trzeba liczyć na to, że gra ma możliwość regulacji input delay albo zainwestuj w droższy adapter.
@cichytoprzekat: ja używam wbudowanego w płytę główną, w laptopie tak samo, nigdy z nimi nie miałem problemu.
A mobo specjalnie szukałem z bt, żeby uniknąć komplikacji.
A mobo specjalnie szukałem z bt, żeby uniknąć komplikacji.
Siemanko, kupiłem 2x8gb 2666mhz, pod. Płytę główną. Z tego co przeczytam nwm czy to ma jakieś znaczenie, procesor obsługuje niby tylko 2400 i taka prędkość mam i nie mogę. Zmienić jej w biosie. Czy to znaczy, że muszę kupić nowszy profesor? W Biosie nic nie mogę zmienić, żeby ustawić 2666 mhz. Będę mega wdzięczny za pomoc dla laika #komputery #bios #ram #informatyka
źródło: temp_file7180311147911039945
Pobierz- 0
@Foxlifejenkins podaj discorda albo. Coś to będzie jaśniej mi wyjaśnić, bo przez komentarze to. Możemy sobie dukać
@krystekize: wysłałem priv na wykopie
0
Sposób na równanie kwadratowe

- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Zobaczcie jaki relikt internetu się ostał jeszcze... ;)
https://sponsor.com.pl/
#internet #stronywww #informatyka #hosting
https://sponsor.com.pl/
#internet #stronywww #informatyka #hosting
konto usunięte via Wykop
- 1
źródło: temp_file3446396602969869902
Pobierz- 2
Myślicie że mój pierwszy laptop skitrany w kurniku na którego przez poprzednie 15 lat z wierzchu srały gęsi a spod spodu szczury gryźli technicznie jest do uratowania i ożywienia jako układ scalony #elektronika #pytaniedoeksperta #komputery #informatyka
źródło: IMG_20240503_095200
PobierzMam takiego laptopa, na którym jakoś tak śmiesznie mały, wolny dysk D znajduje się w zarządzaniu dyskami przed dużym dyskiem C, tym z różnymi plikami systemowymi. Chciałbym rozszerzyć partycję D o trochę gigabajtów ujętych z dysku C. O ile mi wiadomo z poziomu zrządzania dyskami nie idzie poszerzyć partycji znajdującej się po lewej stronie w przypadku jeśli chce się to zrobić na dysku, na którym znajduje się system. A może jednak są
konto usunięte via Wykop
- 1
@niecodziennyszczon: Jeśli na tym kompie nie ma nic istotnego to możesz przecież bez problemu spróbować jakimkolwiek programem to zarządzania dyskami - poznasz nową sztuczkę i może pójdzie sprawniej.
Jeśli przenosisz wolne miejsce nic nie powinno się stać moim zdaniem. W najgorszym razie format do zera poleci i tyle
Jeśli przenosisz wolne miejsce nic nie powinno się stać moim zdaniem. W najgorszym razie format do zera poleci i tyle
@niecodziennyszczon: aomei partition manager powinien umiec przesunac partycje 'w prawo' a potem ja powiekszyc tak jak chcesz (alternatywnie paragon, easeus)
#informatyka #pytaniedoeksperta #windows10
Nie mogę usunąć dwóch plików z dysku, resetowałem komputer, ale nic to nie dało. Ostatnio okazało się, że nie mam nawet uprawnień żeby wejść do biosu, bo go Windows blokuje i musiałem uszkodzić UEFI żeby wejść do biosu, w końcu się udało i zmieniłem ustawienia, bo nie mogłem odpalić nawet żadnego zewnętrznego systemu. Jakieś pomysły?!
Nie mogę usunąć dwóch plików z dysku, resetowałem komputer, ale nic to nie dało. Ostatnio okazało się, że nie mam nawet uprawnień żeby wejść do biosu, bo go Windows blokuje i musiałem uszkodzić UEFI żeby wejść do biosu, w końcu się udało i zmieniłem ustawienia, bo nie mogłem odpalić nawet żadnego zewnętrznego systemu. Jakieś pomysły?!
źródło: Untitled
Pobierz- 0
nie. to strata czasu jedynie. Jwszcze nie wynaleziono narzędzia pracującego na woluminach będąch w użyciu , czyli jak w przypadku windows widocznych z np. nadaną literą dysku. To tak jakbyś chciał wymienić tłoki na odpalonym silniku:) Przetłumasz sobie widoczny na screen opis składnika photorec wchodzącego wskład testdisk
@wojciet: Właśnie o to chodzi, że tych plików nic nie powinno używać, bo nie są to pliki systemowe, nie znajdują się też na
@tojestmultikonto kolego dostałeś już odpowiedź co zrobić a miałem na myśli dyski w użyciu a nie pliki. Oczywiście nie przetłumaczyłes sobie opisu ze screena. Jak będzie ci faktycznie zależalo to na pw poproszę. 10 minut i po temacie
- 1
źródło: temp_file105209590175684308
PobierzTo nie podsłuch , ktoś zwyczajnie się pomylił
@Anonim5: nie traktuj tego poważnie
Największym błędem programistów było chwalenie się innym ile zarabiają.
#programista15k #informatyka #it #programowanie #pracait #pracbaza
#programista15k #informatyka #it #programowanie #pracait #pracbaza
@szermierczyk: Nie, to akurat uzdrawia rynek pracy. Największym błędem było zadufanie w sobie niektórych osób i otwarte prezentowanie pogardy do gorzej zarabiających.
Szczególnie często dotyczy to osób, które wywodzą się raczej z mniej zamożnej części społeczeństwa i udało im się dobić do poziomy zarobków nieosiągalnego dla większości ludzi.
Szczególnie często dotyczy to osób, które wywodzą się raczej z mniej zamożnej części społeczeństwa i udało im się dobić do poziomy zarobków nieosiągalnego dla większości ludzi.
@szermierczyk @Pasterz30 @Michal_Spira @WaveCreator @depish
Nie, nie i nie.
Ludzie szukaja lepszej przystani i lepszej kasy. Robiac zwykly riserch w internecie od groma bylo od lat artykulow ze pracujac w IT ma sie regularne podwyzki, zarobki 5-7k na start albo i wiecej lub
Nie, nie i nie.
Ludzie szukaja lepszej przystani i lepszej kasy. Robiac zwykly riserch w internecie od groma bylo od lat artykulow ze pracujac w IT ma sie regularne podwyzki, zarobki 5-7k na start albo i wiecej lub
450
30 lat temu umarło Commodore; Polacy je kochali

Już 30 lat minęło od upadku Commodore. To na sprzęcie tej firmy wiele osób zaczynało swoją przygodę z gamingiem oraz pro
z- 171
- #
- #
- #
- #
- 0
Dzisiaj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego chciała ode mnie skupić karty SIM.
#abw #policja #telefony #informatyka #skandal
#abw #policja #telefony #informatyka #skandal
źródło: temp_file101658021316294496
Pobierz- 0
Jaką aplikacją pozbyć się telefonów od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego?
#pytanie #pytaniedoeksperta #policja #abw #informatyka
#pytanie #pytaniedoeksperta #policja #abw #informatyka
źródło: temp_file1564510358396251365
Pobierz@MetalowyBieg To może nie zadziałać.
konto usunięte via Wykop
- 1
@MetalowyBieg: W tym oknie przeklikujesz do lokacji z tym folderem i trzymasz lewy przycisk na folderze i przeciagasz na dół tam gdzie mam Audacity a potem NAGRAj i zrobi obraz ISO.
źródło: sssa
Pobierz6
Równanie kwadratowe krok po kroku.

Przeprowadź podobne rozumowanie dla postaci ogólnej ax^2+bx+c=0
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Ranking laptopów maj 2024

Kolejny ranking laptopów jest już dostępny. Sprawdź jaki laptop warto kupić. Najnowszy ranking to modele do zadań ...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#informatyka #nas #komputery Szukam dla siebie jakiegoś w miarę prostego rozwiązania typu dysk + dostęp zdalny przez Internet. Poczytałem trochę o WD Cloud Home, ale tam opinie są tak fatalne, że nawet szkoda gadać. Koszt jaki mogę na to przeznaczyć to 700 zł. Chciałbym żeby to było rozwiązanie out-of-box, zero druciarstwa i większego zaangażowania z mojej strony. Dysk ma służyć do backupu danych z komputera, ale
@RitmoXL: jak chce Ci się chwile pogrzebać to ogarnij jakiś tani sprzęt + ubuntu server + nextcloud. Łatwe i wyjdzie dużo taniej
@RitmoXL: Koledzy wyżej proponują najlepsze rozwiązanie z możliwych. Jakiś sprzęcik jak taki lenovo, np. ubuntu serwer i to co ci potrzebe. Do wymiany plików może być albo ftp albo nfs czy może samba. Jak kto lubi. Do mediów jak wspomniane pliki audio obowiązkowo uPnp/Dlna (zgodnie ze standardem google chromecast najlepiej żeby klient odtworzył na dowlnym użądzeniu bez specjalnych apk). Do tego obowiązkowo jakiś vpn żeby niezależnie od rutera, operatora itd....adresy
Można jakoś odpalić gre która wymaga płyty, mam ją zainstalowaną na komputerze (posiadam orginalną płytke) ale niestety nie mam napędu cd
#gry #grypc #informatyka
#gry #grypc #informatyka
@MetalowyBieg: chyba musiałbyś mieć obraz płyty na dysku twardym i zamontować ją w wirtuanym napędzie
- 2
Hej wykopki.
Jest tu może mistrz #powerpoint?
Nie mogę znaleźć jednej funkcji, a chciałabym coś zrobić, żeby moje slajdy działały dobrze.
Mianowicie:
Mam slajdy z animacjami. Slajdy nie idą po kolei, tylko przez hiperłącza, w zależności co się kliknie. Kilka slajdów będzie wyświetlane po kilka razy. Na tych slajdach są animacje, które działają automatycznie. I teraz mam problem z tym, że jak za pierwszym razem wyświetla się określony slajd, to wszystko działa tak
Jest tu może mistrz #powerpoint?
Nie mogę znaleźć jednej funkcji, a chciałabym coś zrobić, żeby moje slajdy działały dobrze.
Mianowicie:
Mam slajdy z animacjami. Slajdy nie idą po kolei, tylko przez hiperłącza, w zależności co się kliknie. Kilka slajdów będzie wyświetlane po kilka razy. Na tych slajdach są animacje, które działają automatycznie. I teraz mam problem z tym, że jak za pierwszym razem wyświetla się określony slajd, to wszystko działa tak
źródło: st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8
Pobierz- 0
@luk21asz: Nieee. I niestety funkcja powrotu do stanu początkowego nie działa. Mam slajd taki, że z opóźnieniem 2 sekund wyświetla mi się animacją napis. Za pierwszym razem działa dobrze, ale jak się wejdzie na ten slajd po raz drugi, to wyświetla się już z ukończoną animacją (stan z jakim zakończył się za pierwszym razem), a zależy mi, żeby znowu napis się wyświetlił z 2 sekundowym opóźnieniem.
@Tyrande: Rzeczywiście. Co najgorsze nie mam na tą chwilę pomysłu jak to obejść...




























Po uruchomieniu lub uruchomieniu ponownym systemu Windows 10 na ekranie startowym/logowania mysz zaczyna działać z kilkusekundowym opóźnieniem (kursor też widoczny jest dopiero po chwili). Na komputerze został zainstalowany sterownik do tabletu graficznego Huion Kamvas 12, przez który na ekranie logowania pojawiała się klawiatura ekranowa/dotykowa, ale po odinstalowaniu go klawiatura zniknęła. Natomiast mysz nadal nie działa poprawnie, co pewnie jest związane z wcześniejszą instalacją wspomnianego sterownika. Poza tym zawsze kiedy