Mirki, mam problem.

Po uruchomieniu lub uruchomieniu ponownym systemu Windows 10 na ekranie startowym/logowania mysz zaczyna działać z kilkusekundowym opóźnieniem (kursor też widoczny jest dopiero po chwili). Na komputerze został zainstalowany sterownik do tabletu graficznego Huion Kamvas 12, przez który na ekranie logowania pojawiała się klawiatura ekranowa/dotykowa, ale po odinstalowaniu go klawiatura zniknęła. Natomiast mysz nadal nie działa poprawnie, co pewnie jest związane z wcześniejszą instalacją wspomnianego sterownika. Poza tym zawsze kiedy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takisobiesmieszek: Ja po dwóch mc wysyłania cv (max 40 sztuk na oko) dostałam dwie oferty pracy, bo tylko dwie rozmowy techniczne przeszłam. Z reszty, albo ja rezygnowałam, albo nawet rekruterzy nie dzwonili. To najdłużej, jak zmieniałam pracę, a mam 11 lat expa we frontendzie. Mam wrażenie, że dużo ofert jest sztucznych, bo wiszą po kilka mc, a nawet rekruterzy się nie odzywali.
  • Odpowiedz
Siemanko, kupiłem 2x8gb 2666mhz, pod. Płytę główną. Z tego co przeczytam nwm czy to ma jakieś znaczenie, procesor obsługuje niby tylko 2400 i taka prędkość mam i nie mogę. Zmienić jej w biosie. Czy to znaczy, że muszę kupić nowszy profesor? W Biosie nic nie mogę zmienić, żeby ustawić 2666 mhz. Będę mega wdzięczny za pomoc dla laika #komputery #bios #ram #informatyka
krystekize - Siemanko, kupiłem 2x8gb 2666mhz, pod. Płytę główną. Z tego co przeczytam...

źródło: temp_file7180311147911039945

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam takiego laptopa, na którym jakoś tak śmiesznie mały, wolny dysk D znajduje się w zarządzaniu dyskami przed dużym dyskiem C, tym z różnymi plikami systemowymi. Chciałbym rozszerzyć partycję D o trochę gigabajtów ujętych z dysku C. O ile mi wiadomo z poziomu zrządzania dyskami nie idzie poszerzyć partycji znajdującej się po lewej stronie w przypadku jeśli chce się to zrobić na dysku, na którym znajduje się system. A może jednak są
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niecodziennyszczon: Jeśli na tym kompie nie ma nic istotnego to możesz przecież bez problemu spróbować jakimkolwiek programem to zarządzania dyskami - poznasz nową sztuczkę i może pójdzie sprawniej.
Jeśli przenosisz wolne miejsce nic nie powinno się stać moim zdaniem. W najgorszym razie format do zera poleci i tyle
  • Odpowiedz
#informatyka #pytaniedoeksperta #windows10

Nie mogę usunąć dwóch plików z dysku, resetowałem komputer, ale nic to nie dało. Ostatnio okazało się, że nie mam nawet uprawnień żeby wejść do biosu, bo go Windows blokuje i musiałem uszkodzić UEFI żeby wejść do biosu, w końcu się udało i zmieniłem ustawienia, bo nie mogłem odpalić nawet żadnego zewnętrznego systemu. Jakieś pomysły?!
tojestmultikonto - #informatyka #pytaniedoeksperta #windows10

Nie mogę usunąć dwóch ...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie. to strata czasu jedynie. Jwszcze nie wynaleziono narzędzia pracującego na woluminach będąch w użyciu , czyli jak w przypadku windows widocznych z np. nadaną literą dysku. To tak jakbyś chciał wymienić tłoki na odpalonym silniku:) Przetłumasz sobie widoczny na screen opis składnika photorec wchodzącego wskład testdisk


@wojciet: Właśnie o to chodzi, że tych plików nic nie powinno używać, bo nie są to pliki systemowe, nie znajdują się też na
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto kolego dostałeś już odpowiedź co zrobić a miałem na myśli dyski w użyciu a nie pliki. Oczywiście nie przetłumaczyłes sobie opisu ze screena. Jak będzie ci faktycznie zależalo to na pw poproszę. 10 minut i po temacie
  • Odpowiedz
@szermierczyk: Nie, to akurat uzdrawia rynek pracy. Największym błędem było zadufanie w sobie niektórych osób i otwarte prezentowanie pogardy do gorzej zarabiających.

Szczególnie często dotyczy to osób, które wywodzą się raczej z mniej zamożnej części społeczeństwa i udało im się dobić do poziomy zarobków nieosiągalnego dla większości ludzi.
  • Odpowiedz
#informatyka #nas #komputery Szukam dla siebie jakiegoś w miarę prostego rozwiązania typu dysk + dostęp zdalny przez Internet. Poczytałem trochę o WD Cloud Home, ale tam opinie są tak fatalne, że nawet szkoda gadać. Koszt jaki mogę na to przeznaczyć to 700 zł. Chciałbym żeby to było rozwiązanie out-of-box, zero druciarstwa i większego zaangażowania z mojej strony. Dysk ma służyć do backupu danych z komputera, ale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RitmoXL: Koledzy wyżej proponują najlepsze rozwiązanie z możliwych. Jakiś sprzęcik jak taki lenovo, np. ubuntu serwer i to co ci potrzebe. Do wymiany plików może być albo ftp albo nfs czy może samba. Jak kto lubi. Do mediów jak wspomniane pliki audio obowiązkowo uPnp/Dlna (zgodnie ze standardem google chromecast najlepiej żeby klient odtworzył na dowlnym użądzeniu bez specjalnych apk). Do tego obowiązkowo jakiś vpn żeby niezależnie od rutera, operatora itd....adresy
  • Odpowiedz
Hej wykopki.
Jest tu może mistrz #powerpoint?
Nie mogę znaleźć jednej funkcji, a chciałabym coś zrobić, żeby moje slajdy działały dobrze.

Mianowicie:
Mam slajdy z animacjami. Slajdy nie idą po kolei, tylko przez hiperłącza, w zależności co się kliknie. Kilka slajdów będzie wyświetlane po kilka razy. Na tych slajdach są animacje, które działają automatycznie. I teraz mam problem z tym, że jak za pierwszym razem wyświetla się określony slajd, to wszystko działa tak
Tyrande - Hej wykopki.
Jest tu może mistrz #powerpoint?
Nie mogę znaleźć jednej funkc...

źródło: st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@luk21asz: Nieee. I niestety funkcja powrotu do stanu początkowego nie działa. Mam slajd taki, że z opóźnieniem 2 sekund wyświetla mi się animacją napis. Za pierwszym razem działa dobrze, ale jak się wejdzie na ten slajd po raz drugi, to wyświetla się już z ukończoną animacją (stan z jakim zakończył się za pierwszym razem), a zależy mi, żeby znowu napis się wyświetlił z 2 sekundowym opóźnieniem.
  • Odpowiedz