Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
PAST

PAST

Dołączył 8 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3884
  • Znaleziska 1500
  • Mikroblog 2384
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 10
PAST
PAST 15.06.2026, 00:06:50
  • 7
Wyszła wam migracja, droga ekipo #velobank i #citibank.
PAST - Wyszła wam migracja, droga ekipo #velobank i #citibank.

źródło: IMG_4171

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:07:07 via iOS
  • 0
PAST

źródło: IMG_4172

Pobierz
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:14:32 via iOS
  • 0
Dobrze opisane płatności kartą, nie ma co.
PAST - Dobrze opisane płatności kartą, nie ma co.

źródło: IMG_4173

Pobierz
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:17:30 via iOS
  • 0
Dobra, widzę że wywaliliście polecenie zapłaty SDD, mam nadzieję, że chociaż wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku da się prosto załatwić.
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:22:47 via iOS
  • 6
@zenon_z_chorzowa1: Wiesz, Zenonie z Chorzowa, bank to nie Wykop 2.0 gdzie coś może być skopane. Tutaj mieli kawał czasu i testy na produkcji trochę nie przystoją. 3 kwiatki już znalazłem takie wesołe.
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:25:44 via iOS
  • 0
ePIN nie jest ustawiony, ale ustawić go nie można. Też dobrze.
PAST - ePIN nie jest ustawiony, ale ustawić go nie można. Też dobrze.

źródło: IMG_4174

Pobierz
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 00:39:07 via iOS
  • 3
@zenon_z_chorzowa1: Zenon, jestem do 12 czerwca klientem CitiBanku, którego startupem nazwać nie można. Velo kupilo ich dział bankowości detalicznej i dzisiaj skończyli migracje na system banku kupującego. Stąd się denerwuje. Stary system Citi był siermiężny i mało przyjazny, ale był prosty i działało wszystko perfekcyjnie. Tutaj? No nie wygląda to dobrze.
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 08:43:41 via iOS
  • 0
@wypok_user_321: mnie na przykład nie.
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 08:44:27 via iOS
  • 0
@PAST: Also, dalej leżymy.
PAST - @PAST: Also, dalej leżymy.

źródło: IMG_4178

Pobierz
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 08:53:24 via iOS
  • 10
@wypok_user_321: powiem tak, po połączeniu Citi i Velo wyszło im CVelo
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
15.06.2026, 19:27:51 via Wykop
  • 0
Zgodnie z moim sumieniem – złożyłem wypowiedzenie umowę prowadzenia rachunków oraz kart i bankowości elektronicznej. Może czas na Erste? Albo na kogoś innego?
  • Odpowiedz

261

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W tym tygodniu repozytorium użytkowników Arch Linuxa AUR padło ofiarą zakrojonej na szeroką skalę kampanii złośliwego oprogramowania, w wyniku której zainfekowano ponad 400 pakietów dostarczonych przez użytkowników.

Pawcio_cukierek
z
phoronix.com
dodany: 12.06.2026, 15:24:19
  • 90
  • #
    linux
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    prywatnosc
  • #
    archlinux
  • #
    ciekawostki
PAST
PAST 14.06.2026, 10:41:33 via iOS
  • 1
@blargotron: Największa zaletą SELinuxa jest to że można go wyłączyć.
BlackpillMonster
BlackpillMonster
11.06.2026, 08:34:07
  • 217
Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarobił pieniądze i co robi? To, co każdy biedak, któremu pierwszy raz w życiu coś zostało na koncie: natychmiast to p----------a. Bo pieniądze biedaka parzą w ręce. Muszą być wydane, pokazane, obfotografowane w garażu podziemnym i rozesłane znajomym w DMach razem ze specyfikacją odmawianą jak różaniec: skóry nappa, noktowizor, harman kardon, grzanie przód tył. Amen.

A teraz popatrzcie na lekarza i prawnika. Zawody, w których pieniądz
BlackpillMonster - Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarob...

źródło: cea72c167f408801527742e4f7985153564fb2818b1ef55660bfe8b04cc50183

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST 11.06.2026, 13:01:59 via iOS
  • 0
Pieniądze lubią ciszę – mogę sobie kupić jakiś wypas, ale po co? Lepiej mieć starego pojazda, niż ultrawypas. I to jeszcze w LPG! Wozi z punktu A do B? Tak. Tanio? Tak. Polecam ten styl życia.
  • Odpowiedz

382

Donald Tusk rozwiązał struktury KO w Małopolsce. Miszalski odwołany

Donald Tusk rozwiązał struktury KO w Małopolsce. Miszalski odwołany

Trzęsienie ziemi w małopolskie Koalicji Obywatelskiej! Donald Tusk rozwiązał struktury partii w regionie. Stało się to tydzień po referendum, w którym Aleksander Miszalski został odwołany ze stanowiska prezydenta Krakowa! Miszalski tym samym przestał być szefem Koalicji w Małopolsce.

byferdo
z
radiokrakow.pl
dodany: 01.06.2026, 13:52:18
  • 168
  • #
    malopolska
  • #
    polityka
  • #
    krakow
  • #
    platformaobywatelska
  • #
    tusk
  • #
    polska
PAST
PAST 02.06.2026, 08:23:28 via iOS
  • 3
@PepikPL: Zapominasz jeszcze o mieście, którym rządzi karana alkoholiczka :-)
PAST
PAST 02.06.2026, 10:21:55 via iOS
  • 0
@PepikPL: miasto Łódź, rzecz jasna.
splinter96
splinter96
29.05.2026, 05:23:27
  • 2347
#heheszki
splinter96 - #heheszki

źródło: 1000028843

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST 29.05.2026, 09:26:36 via iOS
  • 21
@splinter96: w mojej szkole średniej w ramach zemsty na dyrektorze uczniowie zabawili się w małych hydraulików i wynieśli całą armaturę łazienkową w liczbie dwóch umywalek, dwóch klozetów oraz jednego pisuaru. Zaginionej porcelany nie udało się odnaleźć.
  • Odpowiedz

414

Kalifornia wycofuje weryfikację wieku na Linuksie. Open surce wygrało

Kalifornia wycofuje weryfikację wieku na Linuksie. Open surce wygrało

Kalifornia wycofała się z wymogu weryfikacji wieku użytkowników Linuksa. Systemy open source są wyłączone z obowiązku zbierania informacji o użytkownikach, bo nie posiadają centralnej infrastruktury kont użytkowników, systemów telemetrycznych ani jednej firmy kontrolującej cały projekt.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 26.05.2026, 10:35:34
  • 95
  • #
    komputery
  • #
    linux
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
PAST
PAST 26.05.2026, 13:58:00 via iOS
  • 2
@Hooch180: ta sama kombinacja u mnie od wielu lat, nigdy nie było lepiej ;-)
PAST
PAST 22.05.2026, 20:54:58
  • 1
Ech, ale mnie nostalgia wzięła. Sprzątałem dzisiaj przedmioty i elektronikę przeróżną, a wśród gruzu znalazłem nBoxa BSKA z jedyną słuszną Enigmą2 oraz przełożonym z wersji PVR wyświetlaczem VFD i czarną obudową. A potem znalazłem jeszcze Pioneera 1430 i było tylko smutniej. Nawet nie mogę się tym pobawić bo antenę SAT zdjąłem parę lat temu. To byli czasy.

#dvhk #laki #nbox #tvsat #piractwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST
Autor
22.05.2026, 22:41:22 via Wykop
  • 0
@pansamolocik: Ja się domyślam, że zabawa dalej działa, ale pewnie przez IPTV czy inne protokoły, bo pewnie w wieszanie talerzy nikomu się już nie chce bawić. Dlaczego bardziej nastawiona na zysk?
  • Odpowiedz

361

Warszawa jedną z najbardziej czerwonych stolic Europy Środkowej

Warszawa jedną z najbardziej czerwonych stolic Europy Środkowej

Dekomunizacja w Warszawie całkowicie zablokowana przez sądy. Oto pełna lista 50 ulic, które nadal noszą imiona komunistów. Sprawdź czy mieszkasz na ulicy hołubiącej komunę....

dowgird
z
antykomunistyczni.pl
dodany: 19.05.2026, 11:13:55
  • 166
  • #
    antykomunizm
  • #
    antysocjalizm
  • #
    prawica
  • #
    4konserwy
  • #
    prl
  • #
    polityka
PAST
PAST 19.05.2026, 22:04:49 via iOS
  • 8
Wstydzić się powinniśmy, że dekomunizujemy ulice i płace w taki sposób, jakbyśmy chcieli udawać, że PPS, PPR i PZPR mieli samych zbrodniarzy. Warto pamiętać o historii, a nie udawać, że komunizm nigdy nie miał w Polsce miejsca. Zamiast pomnik czy rzeźbę opatrzyć odpowiednią tablicą czy komentarzem to burzymy jak leci i zostawiamy puste postumenty. Albo tworzymy potworki, takie jak aleja Armii, ulica Reformy… Żyłem w tym systemie, nie wspominam go dobrze. Ale
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LadySandra
LadySandra
17.05.2026, 15:14:19
  • 0
#linuxmint #linux #debian #fedora

Co byś zainstalował z ponizszych distro na swoim kompie (unikając ubuntu based distro)

Co byś?

  • Fedora 44 33.3% (45)
  • Nobara 6.7% (9)
  • Debian 13 28.9% (39)
  • Linux Mint Debian Edition 31.1% (42)

Oddanych głosów: 135

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST 18.05.2026, 22:24:13 via iOS
  • 1
@LadySandra: jak widzę to wielkie poparcie dla Fedory, to tracę wiarę w społeczeństwo. Debian plus niewolne repozytoria i jazda. Chociaż i tak – mimo tego, że pamiętam czasy wczesnych Linuxów a potem erę darmowych płytek z dystrybucjami Ubuntu – na daily używam Ubuntu. Ofkors Ubuntu ma sens tylko na desktopie, na produkcję bym się nie odważył wrzucić.
  • Odpowiedz

421

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

O szpitalnym jedzeniu krążą już legendy, bo wielu pacjentów skarży się na monotonię, skromne porcje i "smutną" wędlinę. Ostatnio zrobił się szum wokół zdjęcia śniadania z łódzkiej lecznicy.

VoxClamantisInDeserto
z
fakt.pl
dodany: 15.05.2026, 04:39:30
  • 87
  • #
    polska
  • #
    lodz
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    sniadanie
PAST
PAST 15.05.2026, 19:31:08 via iOS
  • 6
@Spioszeq: leżałem w 2014 roku na Neurologii, też w Łodzi, inny szpital. Dostałem na obiad – zgodnie z jadłospisem: ziemniaki – 300 gramów, marchew z selerem tarta gotowana – 300 gramów oraz marchew gotowana – 100 gramów. Był też kompot w kolorze różowym. Według jadłospisu wiśniowy, aczkolwiek gdyby nie napisali, to nie wpadłbym na to, że ma smak. Oczywiście do warzywek soli i pieprzu niet. Na śniadanie było coś, co

343

Nowy genialny pomysł pracowników allegro na polepszenie zadowolenia z zakupów

Nowy genialny pomysł pracowników allegro na polepszenie zadowolenia z zakupów

Dodałeś sobie wannę do obserwowanych? Allegro zaproponuje Ci łatwy zakup dwóch różnych wanien prosto do koszyka... Potrzebujesz łóżka do sypialni? Jedno to za mało, dodaj dwa łóżka do koszyka. Nawet AI nie byłoby takie głupie. Teraz nawet ulubione na alledrogo zasrane spamem.

chlopiec_kucyk
z
wykop.pl
dodany: 20.04.2026, 20:48:35
  • 91
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    januszebiznesu
  • #
    rozrywka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    grafika
PAST
PAST 21.04.2026, 21:25:34 via iOS
  • 2
@poteznyprogramista: wołaj

369

Żołnierze Wyklęci: prawda, którą pogrzebało NKWD

Żołnierze Wyklęci: prawda, którą pogrzebało NKWD

200 tys. polskich podziemnych bohaterów. NKWD, UB, pokazowe egzekucje i bezimienne mogiły. Przez dekady nazywano ich "bandytami". A w międzyczasie Jedwabne. Niemieckie łuski, świadkowie, czystki przyfrontowe i obywatele polscy wyznania mojżeszowego. Nie prosta historia "Polak Niemiec Żyd".

robert-i
z
airpres.pl
dodany: 08.04.2026, 06:59:25
  • 83
  • #
    zolnierzewykleci
  • #
    ipn
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    ciekawostkihistoryczne
PAST
PAST 08.04.2026, 23:35:30 via iOS
  • -2
Żołnierze Wyklęci robili to samo, co UPA/OUN. Ja się nasłuchałem za dzieciaka od dziadków o tych „bohaterach”. Gospodarkę mu spalili, bo nazwisko jakieś takie niepolskie. I brwi jakieś takie grube. Nienawidził ich tak samo jak komunistów, przez których siedział dwa lata w więzieniu, bo na wsi dwóch samochodów się dorobił! Co prawda jeden prywatny, a drugi służbowy, ale na podwórku są dwa!
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PAST
PAST 20.04.2026, 22:02:39 via iOS
  • -1
@Pomorski_Wilk: w ZSL.

379

Koniec darmowego archiwum sieci. Zamykają drzwi wspaniałemu narzędziu

Koniec darmowego archiwum sieci. Zamykają drzwi wspaniałemu narzędziu

Spór o trenowanie AI wchodzi na nowy poziom i uderza w fundamenty otwartego internetu. Tym razem oberwało się jednemu z

KolorowyWielkiSwiatPolski
z
spidersweb.pl
dodany: 20.04.2026, 16:30:24
  • 43
  • #
    internet
  • #
    archiwum
  • #
    technologie
  • #
    technologia
PAST
PAST 20.04.2026, 21:02:37 via iOS
  • 34
Super strona, k---o.
PAST - Super strona, k---o.

źródło: IMG_2698

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZodYakk
ZodYakk
ZodYakk
07.04.2026, 06:05:01
  • 13
Atencionatee

Wizowie..ważna nimfomacja

#bonzo #patostreamy
ZodYakk - Atencionatee

Wizowie..ważna nimfomacja 

#bonzo #patostreamy

źródło: IMG_7093

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST 07.04.2026, 21:48:41 via Wykop
  • 3
@ZodYakk: BARO KANA
  • Odpowiedz

451

Ukraińcy chcieli wjechać autokarem do Polski. W środku roiło się od Rosjan

Ukraińcy chcieli wjechać autokarem do Polski. W środku roiło się od Rosjan

Dwaj Ukraińcy próbowali wbrew prawu wwieźć do Polski 12 obywateli Rosji. Ukraińcy wpadli na granicy polsko-słowackiej, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej postanowili skontrolować autokar, którym podróżowali niedoszli nielegalni migranci.

VoxClamantisInDeserto
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 02.04.2026, 19:39:19
  • 77
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    imigranci
  • #
    spoleczenstwo
PAST
PAST 03.04.2026, 10:55:25 via iOS
  • 3
@winsxspl: Ci na wschód od Kijowa mówią po rusku jak Rosjanie, też nie do odróżnienia. Połowa Ukrainy nie zna ukraińskiego.

17

Jak utrudnić sztucznej inteligencji życie?

Jak utrudnić sztucznej inteligencji życie?

Pan Benn Jordan dzieli się sztuczkami i metodami walki z AI trenującym się na jego muzyce. Pokazuje też w jaki sposób można utrudnić AI identyfikację muzyki i innych treści audio. Ciekawy materiał.

PAST
z
youtube.com
dodany: 11.03.2026, 12:04:46
  • 3
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    muzyka
PAST
PAST 01.03.2026, 01:43:02
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST
Autor
01.03.2026, 01:53:40 via iOS
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
PAST
PAST
Autor
01.03.2026, 01:54:05 via iOS
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Plotkova99
Plotkova99
20.01.2026, 04:15:40
  • 893
Podzielę się z Wami historią, ponieważ niestety mam niewiele osób którym mogę to opowiedzieć- mam po latach tylko jednego przyjaciela któremu ufam, rodzinie nie powiem bo się będą martwili, znajomym nie powiem bo nie całkiem im ufam i nie całkiem wierzę że to przeczytają.

Od 2 miesięcy jestem kierowcą #bolt. W moim mieście wszystkim na Bolcie i nie tylko znana jest jedna osoba. Nadajmy jej Imię. Magda z ulicy
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAST
PAST 20.01.2026, 10:14:35 via iOS
  • 0
@Plotkova99: wołaj
  • Odpowiedz

566

Kraków tworzy szeroką administrację do prac nad metrem

Kraków tworzy szeroką administrację do prac nad metrem

Czyli jak pozatrudniać jeszcze większą liczbę ludzi.

obszarnik
z
wrzuc.info
dodany: 17.01.2026, 19:48:03
  • 88
  • #
    krakow
  • #
    transport
  • #
    komunikacjamiejska
  • #
    transportpubliczny
  • #
    zbiorkom
PAST
PAST 18.01.2026, 11:24:48 via iOS
  • 8
Super strona kur… Więcej reklam niż treści.
PAST - Super strona kur… Więcej reklam niż treści.

źródło: IMG_1429

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

496

UK nowa "gra edukacyjna" o ekstremizmie

Pokaż treści 18+

UK nowa "gra edukacyjna" o ekstremizmie

Darmowa interaktywna symulacja o ekstremizmie, gdzie klikasz i widzisz, jak prawicowe poglądy prowadzą do terroryzmu. Ludzie w necie wściekli. Oficjalnie chwali za pre-bunking dezinformacji, ale na X i Reddit hejt: propaganda, ignoruje prawdziwe zagrożenia.

awres
z
shoutoutuk.org
dodany: 15.01.2026, 19:12:32
  • 189
  • #
    edukacja
  • #
    extremizm
  • #
    uk
  • #
    opinie
  • #
    dzieci
  • #
    gry
PAST
PAST 16.01.2026, 11:40:11 via iOS
  • -5
@przemyslaw-maczka: ej aj czy prawdziwa baba?
PAST
PAST 16.01.2026, 16:16:10 via iOS
  • -3
@GaldCC: nie składałem, ale tutaj nie mogę powiększyć obrazka a mam mały ekranik.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Polska Akcyjna Spółka Telefoniczna

  • Co tu pisać. 15 lat do emerytury, której i tak nie dostanę za dużo, bo pół życia na śmieciówkach.
  • Łódź

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 19.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.04.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 11.10.2019

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 07.03.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking