@Peter_Mountain: ja to się boję, że jak juz wlecimy na >30% inflacji to nasze asy wpadną na pomysł, że wszystkie oszczędności w innych walutach mają być wymienione na zł.
Albo jakiś inny poroniony pomysł w stylu podatki od oszczędności w obcej walucie
  • Odpowiedz
Na inflacji tracą ludzie którzy coś mają, podczas gdy za wysokie bezrobocie czy za zastój gospodarczy zapłacilibyśmy wszyscy i to na dużo dłużej.


Takie coś mi się rzuciło w oczy na tagu. Nie jestem ekspertem, ale na chłopski rozum - bogate kraje żyją z eksportu, nie jesteśmy zaawansowanym technologicznie krajem, więc funkcjonujemy głównie jako poddostawcy dla bardziej rozwiniętych gospodarek. Co się stanie gdy przestaniemy być atrakcyjni cenowo? I tak nie mamy gotowego produktu,
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@perfumowyswir:
Historycznie zawsze tak było: na inflacji zawsze najbardziej tracą Ci, którzy są na dole drabiny gospodarczej czyli najbiedniejsi.
Czy weźmiesz obecne USA czy Republikę Weimarską, bogaty czy biedny kraj.

Po prostu z kapitałem zawsze uciekniesz (teraz to jest łatwiejsze niż kiedykolwiek), dysponujesz zasobami produkcyjnymi - obecnie firmom inflacja jest na rękę można podnosić marże
  • Odpowiedz
Dzisiaj jaszczomp wyjdzie i powie, że nie nie podoba mu się luźna polityka fiskalna rządu, to psuje monetę, RPP ma misję utrzymania stabilności cen i będzie się jej trzymać, bezrobocie to problem rządu, stopy w górę o 75 pb i to nie koniec, a poza tym Pani Profesor Tyrowicz ma od teraz swobodny dostęp do analityków NBP. Mówię Wam.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #gielda
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Różowe paski dostają setki plusów za roznegliżowane zdjęcia w brudnym lustrze. Ile dostanie mój brudny rozpalony i gorący kominek?

Pamiętajcie tylko oponami palić nie wolno. Na olx pełno paliwa do palenia za darmo (czasem nawet z dowozem). Od drzwi, drewnianych framug, kompletnych segmentów typu Kopernik,dewocjonalii #2137 , palet, nawet jak ktoś potrzebuje to ubrania po dzieciach i worki na rozpałkę są super też oddają za darmo! Wystarczy siekiera i zapałki
Dumle007 - Różowe paski dostają setki plusów za roznegliżowane zdjęcia w brudnym lust...

źródło: comment_16679405475ArKREvnpCt7yasdff0tDP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pożyczylibyście lasce (a właściwie osobie z jej rodziny) z którą się spotykacie pół roku i nadal nie wiecie czy coś z tego będzie kasę na kwotę powiedzmy 2 miesięcznych zarobków?

Jeśli tak, to jak się zabezpieczyć? O co pytać, co wiedzieć?
Notariusz wiadomo.

Na razie wiem tylko na słowo, że będzie spłacać regularnie przez 1,5 roku. :)))))))

Pakować się w to?

  • Tak 1.2% (3)
  • Nie 98.8% (239)

Oddanych głosów: 242

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach