via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji tego, że NBP nie zamierza bronić waluty w obliczu wysokiej inflacji, a za niedługo będziemy mieć same podwyżki zarówno stóp procentowych innych banków centralnych, jak i energii i płacy minimalnej, nie pozostaję mi nic innego jak przenieść trochę kapitału z żetonów m.in. w spółki uranowe. Istnieje obawa, że żeton stanie się po prostu celem ataku spekulacyjnego.

Wygląda na to, że powoli dochodzi do ocieplania wizerunku uranu, Niemcy i Japonia chcą do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ajron_men: Mam UUUU i UEC od 2018 chyba. Potencjał jest spory. Tylko trzeba się liczyć z mega wahaniami. Pamiętam, że podczas COVID byłem chyba -70% na tym. Teraz też 70 tylko na +
  • Odpowiedz
Komunikat po posiedzeniu RPP:

"roczna dynamika cen znajdzie się z 50-procentowym prawdopodobieństwem w przedziale (...) 11,1 – 15,3% w 2023 r."

Oznacza to Moi Mili, że Glapa przyjmuje, że ceny nie tyle nie spadną, co jeszcze wzrosną w przyszłym roku o te 11-15% i jest git XD A jak wiemy co do tempa wzrostu od ok. 2 lat NBP się myli.

To
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: z 50% prawdopodobieństwem xD,
Czyli albo wzrosną o 11-15% albo wzrosną o inną wartość, której nie wiemy.

Trochę jak przewidywanie tego czy za miesiąc spadnie deszcz, będzie padało albo nie będzie xDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@mickpl: Oczywiście ceny nieruchomości w tym koszyku spadną I to tak o 20-30% najmniej, że nie opłaca się kupować i wynajem lepszy. Wystraczy poczekać. Masło będzie po 20 zł ale kawalerka pod Pałacem Kultury będzie po 120k. Tak będzie.
  • Odpowiedz
Z tą całą inflacją, to władze stosują bardzo podobny zabieg jaki obserwowaliśmy z covidem. Zwykła tresura i przyzwyczajanie obywateli do nowych realiów i testowanie granic, jakie obywatel jest w stanie znieść.

Warto zwrócić uwagę, że horyzont końca tej inflacji i jednocześnie powrotu do celu inflacyjnego (tzw. normalności) jest kroczek po kroczku przesuwany i oddalany z każdym dniem, tygodniem miesiącem. Gdy inflacja wynosiła rok temu jakieś 7-8% to politycy, ekonomiści mówili że szczyt zostanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mookie: co najśmieszniejsze powrót do celu inflacyjnego czyli np. 3,5% r-r oznacza że ceny będą i tak rosnąć szybciej niż przez inflacją bo znacznie zwiększyliśmy mianownik ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Zysk Puławy + Police + Azoty

Zysk netto za 3 kwartały 2022: 2 571 052 000 zł
Zysk netto za 3 kwartały 2021: 392 073 000 zł

Inflacja za rok wywali w kosmos, oczywiście przez wojnę, a nie przez kosmiczne marżę spółek, które są zarządzone przez skarb państwa xD
#inflacja #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Krupier Nic nie napisałem o stratach, ale oni robią interes na wojnie, a chyba powinni pomagać obywatelom.

@mam_odwage_nic_nie_osiagnac No właśnie ciekawe, bo państwo nie ma po 100% udziałów, więc wypłacając dywidendę będą musieli się dzielić, chyba że sami politycy są zapakowani w akcję. No chyba, że mam jeszcze inny pomysł, że w nowym roku będą duże obniżki przed wyborami i będą się chwalić czego to oni nie zrobili.
  • Odpowiedz
"Krytycznie oceniamy próby publicznego kontestowania działalności Rady Polityki Pieniężnej, w tym podjętych decyzji, o ile nie są zgodne z oczekiwaniami członków wybranych przez Senat" - to fragment najnowszego stanowiska Rady Polityki Pieniężnej, opublikowanego na stronie NBP.


XDD Wesolo tam musialo dzisiaj byc

#nieruchomosci #kredythipoteczny #stopyprocentowe #inflacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj byłem w Biedronce, żubr 550ml zdrożał z 1,89zl do 2,49zl za sztukę. Co na to patomadki 500+ i konkubenci? Czy J. Polskęzbaw ma jakiś nowy program pomocowy dla najbardziej potrzebujących? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #biedronka #heheszki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Tak przypomnę że #nbp powinno być instytucją niezależna politycznie dbająca o gospodarkę państwa i wartość pieniądza. Tym brakiem reakcji ewidentnie pokazuję jak bardzo partia rządzącą ma wpływ na Radę Polityki Pieniężnej. Powiedzmy sobie szczerze taka sytuacja będzie przeciągana aż do wyborów #inflacja #ekonomia #gospodarka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 176
Wszystko szło w dobrym kierunku aż do momentu jak do sprawy nie wpieprzyła się ta babeczka z molo. Glapa, jako dżentelmen i człowiek prawy oraz honorowy nie złamie traktatu sopockiego aż do końca swojej kadencji. Zostaniemy na lata z wysokimi stopami, wysoką inflacją, gównianą walutą i rozwaloną gospodarką, tylko dlatego, że jakaś krzykaczka napadła prezesa NBP na molo podczas wakacji.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredythipoteczny #
maximuss - Wszystko szło w dobrym kierunku aż do momentu jak do sprawy nie wpieprzyła...

źródło: comment_1668017949rK9xPP2a3NTvYAhS4uG3tq.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maximuss: Wiara w to, że jakiś wywiad z ukrytej kamery ma wpływ na ich decyzje XD
Tylko wykop mógł wymyślić coś tak durnego by pasowało do ich tezy. A fakty sa proste i jasne. I sa takie, że inflacja niedługo zrobi odwrót (właściwie już robi). I to zrobi z taką samą dynamiką z jaką przyszła (2 lata to malutko z perspektywy ekonomii). Z rozpędu przebije szybko mur i zacznie być
  • Odpowiedz
@haha123:

spokojnie spokojnie.... nie badz taki naiwny, za kilka miesiacy zaczna sypac prawdziwa kielbasa wyborcza.

- obnizenie cen paliw (orlen na ujemnej marzy)
- waloryzacja 500
  • Odpowiedz