Mam trochę zakupionych rocznych #obligacje skarbowych ROR (obecnie 6,75% zależne od stopy referencyjnej NBP), ale zastanawiam się czy ich nie wykupić (kara kilkaset zł) i zakupić czteroletnie inflacyjne COI albo 10 letnie inflacyjne EDO.

Nie jest za późno na taki ruch? A może zostać przy ROR?

Co zrobilibyście na moim miejscu?

  • Zostać z rocznymi obligacjami ROR 24.6% (16)
  • Zmienić na 4-letnie inflacyjne COI 16.9% (11)
  • Zmienić na 10-letnie inflacyjne EDO 58.5% (38)

Oddanych głosów: 65

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bar mleczny
mówię ok dzisiaj mi się nie chce gotować to zjem sobie na miejscu.

Schabowy SAM schabowy bez surówek, ziemniaków itd 19 zł xD
Rosół 8 zł
Kompot 4 zł
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak bardzo odczuwacie skutki inflacji, wyższe ceny za energię itp? Mnie to dotknęło bardziej niż się spodziewałem, obniżył się mój standard życia. Martwię się o przyszłość ( ͡° ʖ̯ ͡°) paradoksalnie jak myślę o wojnie na Ukrainie to trochę mi się polepsza humor, no bo co oni mają powiedzieć, jest tam dużo gorzej.
#inflacja #zycie #zyciebaza #kiciochpyta #dom
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Okospok0: ciężej kontrolować wydatki, tak to szły mniej-więcej równe kwoty miesięcznie, tak teraz idąc na zakupy spożywcze powoli przestaję patrzeć na ceny, żeby się nie wkurzać. Standard życia jakoś nie spadł, ale pewnie mniej odłożę. Będzie trzeba znowu walczyć o jakąś większą podwyżkę w pracy.
  • Odpowiedz
@realizta: Ale powiedz Ty mi, czy PO potrafiło przez wszystkie swoje lata osiągnąć postanowienia ustaleń jeszcze w styczniu? Oni to do grudnia przeciągali wszystko, debile
  • Odpowiedz