Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niezdiagnozowany: z wujciem Glapciem to nigdy nic nie wiadomo, czego teraz nie zrobi to będzie źle. Reputacji już nie ma, nawet Kaczyński coś na jego temat mówił ostatnio, że nie jest w pełni zadowolony ale inflacja to nie Glapy wina.
  • Odpowiedz
@Mura93: spóźniłeś się na obligacje, a rynki lecą i będą lecieć w dół - realnie nie ma dla ciebie lepszej opcji niż lokata obecnie, możesz próbować też pożyczać pieniądze na większy procent ale z dodatkowym ryzykiem, są od tego platformy

tak czy siak nie masz co narzekać, bo mogłeś brać kredyt na mieszkanie i być obecnie na minusie, a tak 8% do przodu, bierz lokaty krótkoterminowe i czekaj na kolejne
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado:

A skąd takie stawki mają. Nie pracują na etat na siłowniach i to nie jest ich dodatek do płacy z etatu. Działa to na odwrót teraz większość trenerów płaci siłowni np. 1 tys/msc aby moc kogoś przyprowadzić na trening personalny. Często przez to sa na 2-3 siłowniach i jedzą jak myszy w kółko od jednej do drugiej, co generuje koszta. Jeśli legalnie to wiadomo, choć większość robi to na
  • Odpowiedz
Kto wie ile kosztuje gouda w plastrach 500g w Lidl? Serio pytam bo ostatnio widziałem 1kg za 31.99zł. Jestem ciekaw jak im idzie promowana przez nich akcja walki z inflacją ;) Załączam zdjęcie paragonu sprzed roku. Szacuję, że cena w rok pewnie z 50% do przodu. Jak będzie ktoś jeszcze w Lidlu to mógłby sprawdzić ;) Całe szczęście, że inflacja to tylko marne 17%. #lidl #inflacja
Bajawor - Kto wie ile kosztuje gouda w plastrach 500g w Lidl? Serio pytam bo ostatnio...

źródło: comment_1667852643IJmr0e2v0PXpzSNSmiyX6H.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niecały rok temu się zastanawiałem między toyotą z wiborem i obligacjami indeksowanymi inflacją, wybrałem toyote,
teraz na obligacjach miałbym okolice 20% a jeżeli zdejmą tarcze to 25% a na toyocie bieda 7% oprocentowania
zawsze miałem łeb do interesów( ͡° ʖ̯ ͡°)
#inflacja #oszczedzanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Forak: Nie trzeba na obligacjach trzymać minimum 2 lata. Skąd masz takie info? Na stronie obligacje jest napisane, że można wyjąć prawie zawsze, z małą prowizją.
  • Odpowiedz
@radekr: no ale pierwszy rok było jakieś śmieszne oprocentowanie dopiero w drugim roku liczą tyle co inflacja czyli minimum 2 lata trzeba było trzymać
  • Odpowiedz
Dokładnie 1 mln 115 tys. 739 zł brutto zarobił w 2021 r. prezes NBP Adam Glapiński, wynika z danych banku centralnego. To wyraźny wzrost zarobków, bo w 2020 r.1 kwi 2022

myslicie ze Glape obchodzi #inflacja ? Was by obchodził chleb po 12 zł jakbyście zarabiali ponad 100k miesiecznie? No wlasnie
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Zna się ktoś tu na zasiłkach? Xd bo tak teraz przeglądam na co może liczyć człowiek który straci pracę, i jedyne co widzę to zasiłek dla bezrobotnych i jakieś śmieszne pieniądze od mops. Ale może się mylę?
#prawo #zasilek #pis #4konserwy też wołam bo tylko fandzol jakie to zasiłki są w Polsce.
#gospodarka #ekonomia #inflacja
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@arysto2011 nie chodzi mi o bezrobotne, wywala cię z pracy w każdym kraju przez parę miesiecy masz te 80% żeby sobie coś znaleść i mieć co jeść. W Polsce dostaniesz 1000zl netto, przciez to nawet nie starczy na opłacenie czynszu. Wystarczy że ci coś w życiu wyskoczy i bezrobocie wywali i jesteś udupiony.

Edit. Mówię tu o człowieku co pracował odkładał składki itp....
  • Odpowiedz