@Patey: już ogarnąłem, okazało się, że jeszcze jeden znajomy dorobił się ostatnio ps4 i mogłem pożyczyć, ale dzięki za chęci! Na przyszłość to Przymorze jakbyś chciał sam pożyczyć ;)
@deptacz_gnoju: @gnomos: @FPNgda: @Chicane: @jak_wdupieweza: @catch: @JusTQL: @tygry: @bartoszp: @#!$%@?: @u-cichego: @Hejterro: @Efremz: @jak_wdupieweza: @ErroL: @baziu:

W nawiązaniu do:
https://www.wykop.pl/wpis/30290421/miski-z-gdansk-gdynia-trojmiasto-https-www-trojmia/#comment-107578951

Ehhh... Taką ładną kompilację z komentarzy przygotowałem a ten łobuz wszystko wyciął. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wazny-jest-komfort-a-nie-darmowe-bilety-n121561.html

Ja mu takie coś wysłałem:
http://pokazywarka.pl/ztmssie/

Widać w roku wyborczym nie chcą zbyt Budyniowi fikać. (
@catch:
I połowę moich treści. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przede wszystkim wywalił to co było sednem całej dyskusji -- że przesiadka z fury w autobus daje jakieś oszczędności finansowe. Tyle, że dla większości samochodziarzy -- te oszczędności nie rekompensują straconego czasu i komfortu.
Nie musisz być członkiem partii by uczestniczyć w Spotkaniu. Spotkania zostaną zorganizowane. Jeśli nikt nie przyjdzie sam się najwyżej napiję, #!$%@?. I pogram w Ingress w Gdańsku. Nieczęsto tam bywam. Więc nic się nie stanie. Najbliższe Spotkanie wkrótce. Szczegóły wkrótce. #nacwol #trojmiasto #meetup #sopot #gdansk #gdynia

https://www.facebook.com/groups/211014122801129/
Pobierz blekitny_orzel - Nie musisz być członkiem partii by uczestniczyć w Spotkaniu. Spotkan...
źródło: comment_ktGszKzEW6Gmh7k1Q47k1GN5hJU4buqG.jpg
@blekitny_orzel: Po pierwsze, w ogóle nie wiadomo o co chodzi, co to za spotkanie, co to jest "NAC WOL" ?
Po drugie, jeżeli chcesz żeby Mirki się tym zainteresowały to wypadałoby, żebyś napisał podstawowe info tu we wpisie, skoro taki zakładasz na Mirko, bo jak klikam w link i widzę "Zaloguj się do Facebooka" to reaguje tak jak bohater memu, który wkleiłem.
Mireczki potrzebuję rady jak zachować sie w takiej sytuacji na przyszłość, bo nie daje mi to spokoju. Postaram się dokładnie opisać całą sytuację. #prawo #policja

Jakoś dwa dni temu późnym wieczorem postanowiłem sobie wyjść z kolegą na jedno piwko do lasu. Wypiliśmy sobie kulturalnie idąc sobie ścieżką w środku lasu. Jak przystało na kulturalne picie zabraliśmy ze sobą puszki które kolega schował sobie do kieszeni. Fajnie się gadało, a pić już się
Miśki z #gdansk #gdynia #trojmiasto

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/To-samochod-a-nie-darmowy-tramwaj-jest-glownym-rywalem-SKM-n121491.html

Czy tylko do mnie nie przemawia przesiadka w zbiorkom, jeżeli obniżą cenę przejazdu o 1-2-3 PLN?
Bo z tego artykułu wynika, że wg autora cena przejazdu to jedyny czynnik przyciągający ludzi do komunikacji.

Ale skoro ktoś wydaje te 200-300pln miesięcznie na paliwo na dojazdy do roboty, to chyba nie jest aż tak wrażliwy na cenę, żeby obniżka kosztu alternatywy zbiorkomowej jednak go zachęciła?

Dla mnie osobiście
@Polinik również uważam, że problemem nie są ceny biletów. Ja bym raczej szedł w stronę częstotliwości. Przesiadki nie są problemem gdyby komunikacja odjeżdżała co max 5 minut. Gorzej gdy musisz się stresować bo jak nie zdążysz na światłach następny bus masz za 20 minut (standardowo na pętli świętokrzyska). Do tego brak buspasów, o ile by się czas podróży skrócił gdyby był buspas od zieleniaka do huciska. Brakuje tramwaju wzdłuż kołobrzeskiej i Wyspiańskiego.
@deptacz_gnoju:
Wiesz, argument "#!$%@?" się pojawia niemal zawsze w dyskusji o zbiorkomie.
Tylko patrząc po tych kategoriach -- to okazuje się, że ten mityczny "#!$%@?ówek" to kilkudziesięciotysięczne dzielnice, które stanowią 70% terenów miasta.

Lubię dawać przykłada Jabłoniowej -- miasto wepchnęło tam kilkanaście osiedli, kilkadziesiąt tysięcy ludzi, powstają kolejne osiedla. Do tego -- w sumie niedaleko od Głównego, nocą z głównego to 10 minut samochodem.
Do tego -- z Głównego jedzie się