@japer: Ta granica się zaciera. Qb jest grą przeglądarkową a sprzedaję wersję na desktopy a niedługo też androidy - natomiast niewątpliwie jestem programistą korzystającym tylko i wyłącznie z technologii przeglądarkowych.
@rezoner: Tak właśnie o to znalezisko mi chodziło. Czytałem trochę na ten temat, sam również próbowałem coś bazgrać, ale to wiadomo - początki zawsze ciężkie. Niedawno było również ciekawe znalezisko o zrobieniu od zera gry na androida i wypuszczeniu jej do sklepu google. Zainteresowało mnie to przede wszystkim dlatego, że zacząłem myśleć czy po osiągnięciu swoich pierwszych sukcesów dałoby się jakoś na tym zarabiać. Znalazłem też jakieś forum anglojęzyczne w którym
@GhostxT: Tak. Zrobić swoją grę, która da ci dobry pieniądz jest trudno - istnieje mnóstwo czynników z przypadkiem włącznie. Niemniej można próbować stworzyć swój prywatny sukces pracując w międzyczasie jako gamedeveloper - pracy jest mnóstwo, zarobek bardzo przyzwoity. Ja akurat wolę stałą współpracę niż zlecenia co rusz to dla innego klienta a dla dobrego programisty roboty jest na prawdę tyle, że szkoda tracić czasu na szukanie i dyskusje z klientami. Oczywiście
Czytam sobie właśnie jak niektóre gry utrudniały życie użytkownikom kiedy odkrywały, ze są spiracone... Moje pytanie brzmi: jak one odkrywały, że są spiracone? Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to łączenie się z netem i sprawdzanie czy klucz użyty przy instalacji nie został zakwalifkiowany jako "piracki", ale nie sądzę, żeby tak było w każdym przypadku. Macie jakieś inne pomysły (albo informacje na ten temat)? #gry #grykomputerowe #gamedev
@dptd: ja używałem tylko jakiś 2-3 tutoriali z YT i to mi wystarczyło, żeby zrobić w miarę przyjemne bieganie dookoła, nakładające się animacje biegu+ataku itp ;D A dalej to już raczej nie tutoriale tylko szukanie rozwiązania do konkretnego problemu :D

Swoją drogą w unity możesz wybrać jakiego języka chcesz używać, polecam JS chociaż ja pisałem w C#.
@rezoner: A to nie jest tak, że praktycznie każda znośna muzyka (melodia) składa się z krótkich, zazwyczaj rozwijających się pętelek? Jakbyś zaatakował telefony, to tam chyba nie ma problemu z dostępem do dysku?