Polecam soczystą dramę na linii Chmielarz - Arhn.eu
Wiedziałem, że drama będzie, bo i Pan Chmielarz jest dramogenny i wszystkowiedzący.
https://www.facebook.com/adrian.chmielarz/posts/1606330926075590
Chmielarz odmówił ważnego spotkania w sprawie dokumentu, a następnie ma pretensje, że jego wypowiedzi i myśli nie zostały zaimplementowane do dokumentu, a sam archon nie odrobił pracy domowej, ponieważ Chmielarz gdzieś kiedyś wspominał jak było. To można podsumować jedną emotką - xD.
#gry #arhneu #gamedev
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam napięty terminarz

4.000 godzin w Destiny


Za każdym j-----m razem.

Adrian to jest bardzo ciekawa postać, piłem z nim parę razy wódkę i potrafi być zaprawdę czarującym człowiekiem pełnym charyzmy, ale nie ma problemu w-----ć cię ze znajomych (tak jak np mnie) bo mu sie nie podoba co zalajkowałeś, albo jakie masz poglądy polityczne. A potem i tak pić wódkę.
  • Odpowiedz
Wszystkim się wydaje że tworzenie modów do gier to czysta przyjemność i danie upustu swojej nieskończonej kreatywności, nie zdając sobie sprawy ileż to żmudnych zadań czeka na każdego nieświadomego nieszczęśnika który się tego podejmie. Mpdowanie to nie tylko wyginanie asfaltu w 3D aby prawilnie się wchodziło w zakręty czy wklejanie budynków dla urozmaicenia krajobrazu...

Na obrazku widać mój wkład w pielęgnację terenów zielonych żeby #torkielce który tworzymy do Assetto Corsy
Mokrysedes - Wszystkim się wydaje że tworzenie modów do gier to czysta przyjemność i ...

źródło: comment_42sElIRJ7qjoG3IkehxFJOcPFmnynFY1.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaakceptowali mój nowy podcast na iTunes. (ʘʘ) Yaaay!
Jako odskoczenia od serii „Programista na/po emigracji”, bo ileż można mówić o tym samym. Materiały dla początkujących programistów również będą się od czasu do czasu pojawiać, ale chciałem wyodrębnić mówienie o projektach do osobnego podcastu.

Pierwszy odcinek jest o projekcie starej gry Populous. Jak Peter Molyneux założył firmę, która eksportowała fasolę na bliski wschód i przez parę szczęśliwych zbiegów okoliczności zapoczątkowało to jego karierę w #gamedev
Historia dla fanów #staregry
JavaDevMatt - Zaakceptowali mój nowy podcast na iTunes. (ʘ‿ʘ) Yaaay!
Jako odskoczeni...

źródło: comment_afCDPFQznreOQVqhuY2eaZTH6swKCjvY.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: Mam nadzieję że będziesz ten kanał prowadził dość regularnie(lepiej niż to z grami mirków). Chyba jesteś pierwszy który taki kanał prowadzi i ma potencjał.
Sam ten kanał motywuje mnie do dalszego rozwijania mojej gry z nadzieją że może kiedyś będzie wzmianka o niej. Zgaduję że paru ludzi się znajdzie których to też motywuje i cieszą się jak ja z takich kanałów.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
Tworze przegladarkowa gre w universum Crysisa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzy tryby:
- trening (cwiczysz walke z robotami imitujacymi Cepidow na wyspie);
- single (przemierzasz Nowy Jork i eskortujesz cywili do bezpiecznych stref, broniac ich przed atakami Cepidow);
- multi (druzynowa taktyczna rozgrywka - mozesz grac
PsichiX - Tworze przegladarkowa gre w universum Crysisa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzy tryby:
- t...

źródło: comment_zUn9YhD2KynKuXFojuHNjsQ5JX8ihbEO.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedziela wieczór, idealny czas na to, by pochwalić się swoim nowym projektem ʕʔ

Postanowiłem stworzyć plugin przyspieszający tworzenie platformówek 2D. W założeniu ma dostarczyć podstawowe narzędzia do szybkiego tworzenia platform o różnego rodzaju ruchach. Przemieszczenie obiektów ma być rozrysowane na ekranie Sceny za pomocą gizmosów. Można będzie zadeklarować czas w jakim obiekt ma przedostać się z punktu A do punktu B, dowolnie wygładzić jego ruch, i inne bajery specjalne dla danego ruchu.

Z pomysłów które jeszcze chciałbym zaimplementować: możliwość określenia szybkości obiektu zamiast czasu ruchu, ruch po krzywej Beziera, odwrócone wahadło, możliwość rotacji obiektów wokół punktu obrotu... i co jeszcze? Czy jest coś co widzielibyście
bratek91 - Niedziela wieczór, idealny czas na to, by pochwalić się swoim nowym projek...

źródło: comment_ysL0tCed3OjoQdCzPIhSA84cdftTW6bS.gif

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bratek91:
1.Na podstawie zadanego czasu przebycia dystansu obiektu z pkt.A do pkt.B chciałbym określać jego zmienną prędkość za pomocą krzywych.

2.Przemieszczanie się obiektu z pkt.A do pkt.Z określając czas w jaki ma ten dystans przebyć, z możliwością określenia w jakim czasie ma przebyć pośrednie punkty: B-C, M-N nie wykraczając poza czas całkowity zadany z góry. Aby wyjaśnić: Mój samochód ma przebyć drogę 1000m w czasie 30sekund, chciałbym poustawiać pośrednie punkty
  • Odpowiedz
@bratek91: No rozumiem, tak też mi się wydaje że to co napisałem będzie do zdecydowanej mniejszości ludzi kierowane, mimo tego, jednak ktoś tego potrzebuje, JA :P

Jeżeli sam plugin jest wspierany i rozwijany to jak najbardziej jest interesujący, im więcej ma ficzerów tym też lepiej, easy in easy out, lineary, plynne przejścia itp..
Ja szukam pluginu do 3d, a obecnie używam SWS tylko że on jest jakiś dziwny. Problem ma
  • Odpowiedz
Takie pobrania to ja rozumiem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Od kilku dniu moja gra ( Formula Clicker ) jest promowana w Google Play w kategorii "Pixelowy Świat". Każdego dnia daje to coraz więcej ściągnięć (pewnie dlatego, że dzięki promocji gra rośnie w rankingach i są nowe źródła ściągnięć).

W tym momencie analityka mi mówi, że w ciągu ostatnich 24h Formula została ściągnięta 12 640 razy! Wcześniej takie wyniki osiągałem w
Prophet1111 - Takie pobrania to ja rozumiem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Od kilku dniu moja gra ( ...

źródło: comment_GAER2J21Y8nhML638IOR9khSXWfmFZQe.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BEZPŁATNE SZKOLENIE Z TWORZENIA GIER W UNITY [Warszawa]

Firma PlayWay zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia gier w Unity. Szkolenie będzie prowadzone od podstaw. Nie musisz mieć żadnych umiejętności, tworzenia gier Cię nauczymy. Musisz jedynie posiadać laptop z zainstalowanym Unity.

Pierwszy cykl szkoleń rozpoczął się 8 września. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (po 1,5h, 5 grup szkoleniowych). Godzina rozpoczęcia zajęć: 18.00.

Dla
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Kosmonauci, UFO, rogale, lasery".
Pracuje sobie na 4 grą (Android/WebGL), będzie to taka kosmiczna gierka, na gifie widzimy mapę (jeszcze nieułożona), będziemy sobie latać po tej mapie, odwiedzać różne planety, walczyć z różnymi przeciwnikami (normalne sterowanie /lub/oraz walka turowa). Do tego będzie fabuła, będziemy mogli zmieniać statki, rekrutować nową załogę, ulepszać statki i takie tam, na ten moment gra jest gotowa w 0.5-1% (w sumie to nic nie jest gotowe, wiem, że gif jest sztywny, dojdą particle latania statku + wiele rzeczy będzie animowanych /lub/oraz będzie miało particle). Ot taka sobie prosta gierka. W komentarzu jest jeszcze jeden gif (wcześniejszy początek). Tak przy okazji, to poleca ktoś jakiś dobry program do nagrywania gifów (Windows)?

Jeśli interesuje Cie ta gierka, to zostaw plusika, zapraszam do obserwowania:

#donislawdev oraz:
DonislawDev - "Kosmonauci, UFO, rogale, lasery".
Pracuje sobie na 4 grą (Android/Web...

źródło: comment_cSnnfwTn86h3vuUEZccvBriHRy9KHCgs.gif

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TL;DR


Niedawno wydałem swoją gierkę w sklepie Google Play, około 1.5 dnia po wydaniu gry w Google Play, dostałem informację (sobota), iż gra została usunięte za sklepu Google Play, ponieważ jest ona identyczna do innej gry w sklepie Play, żeby było śmieszniej, to Google nie podaje informacji o co dokładnie chodzi, nie podaję nazwy gry, do której jesteśmy podobni, ot bez żadnego ostrzeżenia moja gra została usunięta, a ja dostałem ostrzeżenie (chyba kolejne to perm ban), ot tak nagle straciłem wszystkie pobrania i takie tam a moja aplikacja została usunięta, teraz mogę wypuścić tą samą grę, ale pod inną nazwą (stracę wszystkie pobrania + odnośniki do mojej starej gry, cały marketing pójdzie na marne, jak znowu dam podobną nazwę to pewnie wyłapię bana, ale nawet nie wiem jaki był problem, więc chcę się tego dowiedzieć), tak więc postanowiłem odwołać się od tej decyzji, w jednej wiadomości jest napisane, że Google ma 2dni robocze na odpowiedź, a w kolejnej, że 3 dni robocze, tak więc najprawdopodobniej dostanę odpowiedź w środę (a gra nie jest w sklepie Google Play od soboty). No cóż, teraz czekam na odpowiedź Googla.

Czuję się dosyć dziwnie, gdyby Google napisał, abym zmienił nazwę gry, to bym ją po prostu zmienił, a tu gra została brutalnie usunięta + dostałem ostrzeżenie + nie napisali dokładnie, o co chodzi. Takie dziwne uczucie, mogę wydawać swoje gry na Androida, ale jedna chwila i zostaje ona usunięta, chyba następny raz to usunięcie wszystkich moich gier (ban konta)….
DonislawDev - TL;DR
SPOILER

Niedawno wydałem swoją gierkę w sklepie Google Play, ...

źródło: comment_naqSFaSrUMwpMbxSyFH4Hf04VaGJKMgj.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kosiarzxx:
Witam Pana, dla mnie to dziwne, bo wypuszczę kolejną grę i się znowu okaże, że jest już podobna do jakiejś i wszystkie moje gry zostaną skasowane, a konto usunięte, co ciekawe, nawet nie mam jak sprawdzić, czy mogę użyć danej nazwy... Jak nadaje się nazwę w Google Play, to nic o tym nie jest napisane. A Google Play ma monopol na gry i aplikację.
Rozumiem, jak bym grę nazwał
  • Odpowiedz
Cześć Mirko! Tu #rsgapps

Chciałbym przedstawić wam grę 'ForgeCraft - Idle Tycoon' na platformy #android i #ios , nad którą pracowaliśmy wspólnie z @Optimum . Myślę, że wielu z was może się ta gra spodobać, wiem że jest tu dużo osób lubiących gry #idle .

Jest to gra IDLE osadzona w średniowiecznej kuźni. W grze wcielicie się w kowala próbującego rozwinąć swoją kuźnię i dostać się na szczyt. Zajmiecie się wykuwaniem broni i pancerza, opracowywaniem i ulepszaniem nowych receptur, wynajmowaniem asystentów i wiele więcej!
RSGApps - Cześć Mirko! Tu #rsgapps 

Chciałbym przedstawić wam grę 'ForgeCraft - Id...

źródło: comment_4HPxFVwMVF0vox0J0LSkG3BLVniq9rDe.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam Wszystkich, na wstępie chciałbym Państwu (społeczności Wykopu), podziękować za ponad 360 Wykopów + 150 komentarzy pod moim poprzednim znaleziskiem („Zarobki i Statystyki z mojej drugiej gry mobilnej + AMA”), jestem Państwu niezmiernie wdzięczny za masę pozytywnych komentarzy, za każde wykopanie. Dziękuje bardzo, nie spodziewam się aż takiej popularności znaleziska, liczyłem na 5-15 wykopów. Dzisiaj wydałem swoją trzecią gierkę, więcej tutaj:

Znalezisko

Linki do gry

Google
DonislawDev - Witam Wszystkich, na wstępie chciałbym Państwu (społeczności Wykopu), p...

źródło: comment_VRhChcZJWu9o08xK53V48xNpOdPhiZnt.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonislawDev: Gratulacje wydania kolejnej gry ;)

Przydałby się tutorial - zagrałem, ale kompletnie nie wiem o co w grze chodzi. Dlaczego na kolesia leci patyk? Jak się walczy? Co, gdzie, jak, dlaczego? :)

Poza tym uzbierałem $300 i nie mogę kupić drugiej broni. Przydałaby się jakaś informacja dlaczego nie mogę tego zrobić (albo - naprawić, jeżeli to błąd).
  • Odpowiedz
Wykopki, mam ostatnimi czasy duzo wolnego, nie chce juz marnowac czasu na granie. Moze ktos szuka albo chce stworzyc wspolnie jakas gierke? Z zawodu jestem web developerem aczkolwiek juz bawilem sie w gamedev przy pisaniu pracy magisterkiej #unrealengine. Chetnie moge sie pouczyc tez czegos nowego jak #unity3d itp. Ewenualnie moze jakies jezyki skryptowe i jakies serwery do gier. Moze ktos tez chce sie pobawic, bo jednak wydanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka grupa moderska taki Tytanic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ostatnim czasie poczyniliśmy bardzo duży postęp, po torze można już jako tako jeździć (przynajmniej po owalu małej pętli xD) i zaczyna to wyglądać troszkę lepiej niż mod do rFactora ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez ostatnie trzy dni nie robiłem nic innego, tylko modelowałem, optymalizowałem, rysowałem, układałem itd. ale trud się opłaca. Mirki polecam robić coś fajnego dla społeczności i sie tym jarać, super uczucie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zapraszam do obserwowania naszego tagu #aclmodteam, gdzie wrzucamy
RealAKP - Jaka grupa moderska taki Tytanic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ostatnim czasie poczynili...

źródło: comment_wnqpcm61u0sFvSJKOnTOWf3gdumWXsW1.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ludzi z #gamedev, próbował ktoś kiedyś zrobić dynamiczny LOD trawy/krzaków polegający na tym, że w pewnej odległości kępy składające się powiedzmy z 3-4 prostokątów przechodziłyby w sprite'y obracające się w kierunku kamery? Zastanawia mnie to, że nigdy nie widziałem takiego rozwiązania, jedynie zmniejszenie gęstości roślinności renderowanej daleko, a wydaje się, że takie przejście powinno się mniej rzucać w oczy niż wyskakiwanie trawy znikąd podczas ruchu kamery. A
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HpALc_9000: Z takich starszych tytułów to w Gothicu 1 (i być może też 2, nie pamiętam) lasy z daleka rysowane były po prostu jako płaski kloc z teksturą lasu (w sensie cały las, nie tylko pojedyncze drzewa) a dopiero w miarę jak się podchodziło bliżej to kloc zanikał i pojawiały się modele drzew.
  • Odpowiedz