Tyle osób mnie zaobserwowało po ostatnich wpisach dotyczących gry, że muszę coś wrzucić :-) Tworzę tła do mojej kolejnej gry, chciałbym żeby w każdym był jakiś delikatny efekt. Dzisiaj pokazuję pierwsze z nich z dodaną mgłą. Ja jestem bardzo zadowolony z efektu, szkoda że pochłania to tak dużą ilość czasu :c

Tworzę gry na komórki i chcę zarobić milion $ xD jeżeli chcesz być na bieżąco to zaobserwuj mnie i dej plusa
applicattura - Tyle osób mnie zaobserwowało po ostatnich wpisach dotyczących gry, że ...

źródło: comment_Lvku9F8cCDons7wzQMaOJgsWKF8NQTpN.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mtos: fajne, ale:

Agency should give you discount for repeated strings (see below). If they do not, ask for for it. In CAT tools while translating exactly the same strings, that occur in your files several times, all the repetitions are propagated automatically, when the first instance is translated. Very often all repetitions fit the context they are used in, so translator does not have to do any more work.
  • Odpowiedz
@mtos: To prawda, przy powtórzeniach nie wykonujesz żadnej pracy, ale tylko dlatego, że wcześniej sam zainwestowałeś w tego CATa, w innym przypadku musiałbyś chociażby ręcznie przekleić tłumaczenie, które wklepałeś x segmentów wyżej. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy to klient udostępnia Ci licencję do CATa, ale to ma miejsce, z mojego doświadczenia, przy współpracy z agencjami, a nie klientem bezpośrednim.
Z drugiej strony masz rację - przy dobrej stawce płatność za
  • Odpowiedz
No elo. Prace chcemy dac. @KocieJaduo potwierdzi, ze jest calkiem fajnie u nas, a bedzie tylko lepiej. @xyz23 tez u nas zawitala, ale nie zdecydowala sie na prace w luzackiej firmie. Jakies, tfu, korpo woli :)
http://www.skillshot.pl/jobs/8272-grafik-3d-at-boombit-games
Grafików 3d nam potrzeba, moze nie z expem, ale portfolio musi byc. Robimy ciekawy, duzy, jak na mobile, projekt z duzym partnerem. Takim najwiekszym w swojej kategorii na swiecie. No to sru tagi:
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ofczy: ten podpunkt najbardziej mnie rozłożył na łopatki

Gdy jednak nadgodziny się zdarzą - płacimy za nie.


łaski nie robicie ludzie xD
  • Odpowiedz
#potgra #indiegamedev #gamedev #gamemaker #programowanie #tworczoscwlasna

Hejo, już zaraz tydzień kolejny za pasem z moją grą. Cieszę się, że mogę w końcu pierwszy raz w życiu powiedzieć, że jestem pewien, że ukończę jakiś projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Podłapałem przedwczoraj takiego znowu bakcyla, że wypisałem 5 stron w wordzie scenariusza. Do tego doszedł animowany ekran startowy
istotny - #potgra #indiegamedev #gamedev #gamemaker #programowanie #tworczoscwlasna
...

źródło: comment_FX4rm3qA5y3CXH9lXx9J9mq9yg8TZ5QI.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej ho!

Krótka relacja jak idzie tworzenie Sapu - mrocznego indie RPG :) Otóż aktualnie praca podzielona jest na 2 główne nurty:

1. Rozwijanie dema - tutaj skupiliśmy się głównie na tym co było najbardziej pożądane przez graczy w trakcie testów między innymi: pochylenie kamery (teraz możemy zmieniać między typowym top-down, a rzutem izometrycznym), chodzenie przy użyciu klawiatury (WSAD z defaultu), a także dodaliśmy trochę Settingsów: głównie ustawienie przycisków sterowania i ustawienia wideo. Cały czas rozwijamy też gameplay w postaci ulepszonego AI i nowych czarów Sapu.

2.
sprajtowy - Hej ho!

Krótka relacja jak idzie tworzenie Sapu - mrocznego indie RPG ...

źródło: comment_RetZcpqIpv7jBxoObhMk57WZ0GtVbOrQ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprajtowy: grafik here, pre lepiej. Generalnie macie problem z czytelnoscia, co post jeszcze pogłębia - wszystko sie zlewa w jedna papke, szczegolnie jesli planujecie tam miec wiecej postaci niz 2 na ekranie jednoczesnie.
Nie jest to problem samego postprocessu ale assetów/shaderów - na enviro macie wiecej detali i wieksze kontrasty niz na postaciach. Powinno być odwrotnie. Warto nawet lekko mocniej zsaturowac postac niz enviro. Dodatkowo macie taki rzut kamery, że
  • Odpowiedz
Witam Państwa, wciąż sobie pracuję nad swoją następną gierką (Android/WebGL), będzie to prosta kosmiczna strzelanka (ot poznajemy historię głównego bohatera), walczymy z różnymi przeciwnikami i takie tam inne. Dodałem mobilne sterowanie, parę efektów, dopracowywałem pewne szczegóły fabuły, poprawiłem sterowanie, oraz parę innych rzeczy, troszkę chorowałem, tak więc nie udało mi się zrobić nic więcej, teraz biorę się za pierwszą walkę w grze. Co do samej fabuły, będzie ona opowiadać historię pewnego samotnego podróżnika, cóż skłoniło naszego bohatera do podróży po kosmosie? Czemu nagle postanowił zmienić wszystko w swoim życiu?

Jeśli interesuje Cie ta gierka, to zostaw plusika, zapraszam do obserwowania:

#donislawdev oraz:

Facebook
DonislawDev - Witam Państwa, wciąż sobie pracuję nad swoją następną gierką (Android/W...

źródło: comment_NmSATkyTBEPBgu7cncUrbG2dZoOGa6tO.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na Udemy włąsnie znalazł się darmowy kurs po angielsku do Godot Engine, a jako, że samemu silnikowi brakuje sporo dokumentacji, to taki kurs warto sobie ogarnąć, a tymbardziej że teraz kodem promocyjnym jest za free. A nóż może się komuś z was przyda, drogie mirki i mirabelki z gamedev-u.
Link -https://www.udemy.com/learngodot/?couponCode=FACEBOOK2017
#gamedev #zadarmo #godot
djzidane - Na Udemy włąsnie znalazł się darmowy kurs po angielsku do Godot Engine, a ...

źródło: comment_sorEZqFTtcNuASbtUXPrBAVNuC4nXPJu.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapraszam do tagu --> #robimyfps

No elo! Shootrage wyląduje na PGA :) Znajdziecie nas na stoisku Fundacji Indie Games Polska.

Jak postępy? Jak zwykle mieliśmy mało czasu, ale coś tam się rusza. Najważniejszą zmianą będzie możliwość odstrzeliwania kończyn. Na chwilę obecną program gry wie w jaką część ciała przeciwnik został trafiony. Trzeba jeszcze dodać nowe animacje i zachowania przeciwników. Postaramy się, aby nowa wersja była gotowa na PGA.

To
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
W zeszłym tygodniu opisałem dwóm mirkom postępy nad #brutalnaprzestrzenkosmiczna . Nie ma co wymyślać koła na nowo, więc pozwolę sobie przekleić opis postępów ;). Dzisiaj gratis filmik pokazujący adaptacyjną muzykę.

Dodam tylko, że muzyka jest nie moja i nie jest ostateczna, ale jest na darmowej licencji, więc póki co postanowiłem z niej skorzystać ;).

W skrócie:
Sadun - Cześć,
W zeszłym tygodniu opisałem dwóm mirkom postępy nad #brutalnaprzestrz...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hejo, mój ostatni post dotyczący mojej gry, nad którą aktualnie pracuję całkiem wam przypadł do gustu, także jeżeli chcecie będę na bieżąco dzielił się z wami postępem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie zakładam więc uroczyście tag #potgra
Jeżeli chodzi o progres wizualny to niewiele jak na razie się zmieniło (dlatego wrzucam te same screeny, soreczka), ale mam w pełni opracowany w Wordzie scenopis i względnie fabularnie wiem już w jakim kierunku zmierzam. Prócz tego ochrzciłem mój projekt nieskromnym i minimalistycznym "Pot" ale rzecz jasna po angielsku, bo w sumie gra orbituje wokół tematu glinianych garnków nieco i jest to jakaś rozdmuchana alegoria.
Przede wszystkim jednak pracuję nad udźwiękowieniem gry i za wyzwanie postawiłem sobie stworzenie generatora muzyki, pół-proceduralnego, ale bardziej raczej losowego, wzorując się znowu Proteusem. Tak więc gra w zamyśle będzie z gotowych "sampli" składać ambientową muzykę, a co za tym idzie nada to grze kolorytu, bo dzięki temu będzie wchodzić w interakcje z otoczeniem np. mogą dochodzić kolejne instrumenty w nowych lokacjach, można całkowicie zmieniać progresję i bawić się dynamiką i tempem.
Nagrałem prosto z gry jak póki co to brzmi kolejno w menu i w pierwszej lokacji, jaką jest swojego rodzaju wioseczka. Trzymcie: https://www.dropbox.com/sh/tlqtql31094j1wt/AADzeiXG9RQJQSY8NdkAAzZIa?dl=0
Za tydzień mniej więcej znowu się z wami podzielę jak mi idzie jeżeli tylko chcecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję z całego
istotny - hejo, mój ostatni post dotyczący mojej gry, nad którą aktualnie pracuję cał...

źródło: comment_1xj3yfnpkBOSITZKBcjLEyCakef3IXio.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie żeby coś, ale znów #chwalesie - zostałem narysowany. Razem z resztą naszego studia zresztą.

Czuję się strasznie miło teraz, bo się nie spodziewałem. Taki tam #gamedev :>

https://www.facebook.com/887573401345764/photos/a.887581651344939.1073741828.887573401345764/1119816264788142/?type=3&theater

#
Cedrik - Nie żeby coś, ale znów #chwalesie - zostałem narysowany. Razem z resztą nasz...

źródło: comment_UTMANVzcGnn5OMOR0DymBBYyrNCIMHDu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyszedł czas na wymodelowanie głównego budynku dla moda #torkielce do gry #assettocorsa #acleague przez #aclmodteam (pod tym tagiem można śledzić postępy więc zapraszam do obserwowania)

Dziś, czyli kilka dni po położeniu nitki dla małej pętli przez @RealAKP, zacząłem modelować budynek główny, przy okazji pobawiłem się w #render w #blender :)

Rozpocząłem od zrobienia małego planu, dostępnego pod tym linkiem: https://i.imgur.com/O4ZUGPp.png , który przerzuciłem do blendera i na jego podstawie wymodelowałem szkielet budynku https://i.imgur.com/VJqp7Dd.png , dodałem barierki i kilka szczegółów po to, aby uzyskać taki efekt jak widać w zdjęciu umieszczconym we wpisie. Czeka mnie dodanie kilku garaży, szczegółów i oczywiście teksturowanie, ale to już z górki, ważne, że szkielet jest. Największym problemem jest słaba dostępność materiałów, na szczęście @Mokrysedes nas ratuje w tej kwestii wysyłając nam różne zdjęcia
ryczek02 - Przyszedł czas na wymodelowanie głównego budynku dla moda #torkielce do gr...

źródło: comment_dk2QzXCy6q15Ts8Ckzbcm3sTHhlJqIkK.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach