@Boziu: Korzystam głównie z pluginu do Unity (UMotion Pro - Animation Editor) który umożliwia modyfikacje istniejących animacji. Częśc pochodzi z paczek, część wyanimowana jest przeze mnie i znajomego animatora. Sztuczna inteligencja kolesi sama ogarnia która animacja walki będzie najkorzystniejsza dla nich w danej sytuacji. Proceduralnie odtwarzane są też animacje upadania. Praktycznie wszystko w tej grze opiera się na symulacji fizyki.
  • Odpowiedz
@sortris: chciałbym żeby w blockyfarm pojawiła się możliwość hodowania pszczółek. Dużo farmerów zajmuje się też hodowlą pszczół, ładnie by się to komponowało z sadem owocowym.
  • Odpowiedz
Nowy model statku już wyrenderowany w grze. Na razie jeszcze bez sprzętu górniczego i fizyki koparki, ani nawet nowych piktogramów na HUD - chciałem jak najszybciej zobaczyć jak to będzie wyglądać w grze. Trochę inaczej niż na renderach, no ale tego się można było spodziewać.

ΔV: Rings of Saturn - webpage | showcase | devlog / vlog | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Nowy model statku już wyrenderowany w grze. Na razie jeszcze bez sprzętu górn...

źródło: comment_UXKmFUq8UXhk3TUzneVC1lH4Y9Dgds2M.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rodzynek_w_serniku: Dzięki. Budować to na pewno nie, ale będzie można robić tuning kupionych. Podkręcić temperaturę reaktora, wywalić niepotrzebne systemy chłodzenia czy zapasowe podtrzymywanie życia. Taki "Street Rod" w kosmosie.
  • Odpowiedz
Obiecane nagranie z FireTalku organizowanego przez Sharpeo.
To moja druga w życiu prelekcja na żywo, więc wybaczcie brak wprawy. Uczę się. ʕʔ

Walidacja przez crowdfunding - Fire Talk (GameDev i przyszłość gier)

Skrócone case study crowdfundingu
JavaDevMatt - Obiecane nagranie z FireTalku organizowanego przez Sharpeo.
To moja dr...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnie podejście do przeprojektowania modelu Rosatom-Antonov K37 TNTRL. Model ten sam co ostatnio, za to przygotowałem nowe proceduralne materiały (tekstury) poszycia - umożliwiające w miarę szybkie wygenerowanie egzemplarzy o różnym stopniu zużycia. Na obrazku egzemplarz 40-letni.

Na moje oko wygląda już wystarczająco dobrze do włożenia do gry - tym bardziej, że w grze występuje jako w sumie niewielki sprite, obrazek w takich wymiarach to znajdzie się tylko przy kupowaniu nowego statku.

Następny przystanek: przygotować
koder - Ostatnie podejście do przeprojektowania modelu Rosatom-Antonov K37 TNTRL. Mod...

źródło: comment_VXQxByJ1zZA2LK4eQPiIggMQhgq7RX8l.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boziu: Na pewno wrzucę w tym tygodniu. Samego mnie ciekawi, jak to będzie wyglądać z moimi shaderami - bo na pewno inaczej. No i trochę korci mnie pobawić się już łychą do zbierania minerałów.
  • Odpowiedz
#pytaniedoeksperta, a w sumie chyba też #gamedev #informatyka
Potrzebuję wybrać licencję do prostej gry edukacyjnej.
Obrazki są raczej z Wikipedii, większość CC SA BY 3.0, tak z dwa 2.0 i jedno 2.5
Poza tym niektóre są na licencji GNU FDL, wydaje mi się, że obrazki sprzed 2008 roku z Wikipedii można używać jako CC SA BY.
Nie jestem niczego pewny, nie znam się na prawie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IdonTknowq: Napisz że sama gra jest na licencji otwartej ale niektóre materiały mogą być objęte inną licencją (np. z uznaniem autorstwa).
Jak nie masz pewności co do licencji materiałów to ich nie używaj. :P
  • Odpowiedz
Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Niewiele do przodu, przynajmniej z zewnątrz. Ogarnąłem nieco kod, co mi zajęło większość południa, czego nie zobaczycie, ale z czego jestem szczęśliwy xD Dodałem kilka rzeczy które mnie frustrowały, jak otwieranie drzwi. Kilka osób się skarżyło na FOV - z tego też nie byłem zadowolony, więc chciałem to poprawić, kombinowałem z kamerą ustawioną kilka pikseli za postacią, ale irytowało mnie przenikanie przez ściany, więc ustawiłem
TymRazemNieBedeBordo - Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Nie...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kremufczyn: my summer car prędzej. To dopiero bardzo wczesna wersja, plany sięgają głębiej. Drugie auto, wzorowane na Polonezie Borewiczu, gdzie będzie można wymieniać części karoserii, silnika itd. Na wzór MSC ale łatwiej. Przejrzyj tag, opisałem już i wrzuciłem więcej materiałów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 59
Mirki i Mirabelki,

Właśnie jesteśmy na konferencji Digital Dragons w Krakowie. Za 26 minut mamy spotkanie z ludźmi z Apple, którym będziemy prezentować nową aktualizację z jeziorem, kutrem i łowieniem ryb. Trzymajcie kciuki, bo stres jak cholera!

A gdyby ktoś z Was brał udział w #digitaldragons lub był w pobliżu ICE to wpadnijcie przybić pionę! ;)

#gamedevordie #blockyfarm #gamedev
sortris - Mirki i Mirabelki, 

Właśnie jesteśmy na konferencji Digital Dragons w Krak...

źródło: comment_ivWp7a07kOH1gZcljwlxi47J2ggJMDch.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cedrik: mam nadzieję że masz pojęcie ile zarabia się na książkach i ile kosztuje życie.
Ile planujesz skosić jednorazowo za tę książkę? bo opisujesz to tak jakby ta książka naprawdę miała się rozejść jak p------a (tak to opisuje każdy literat przed rozbiciem się o ścianę), mega optymistycznie 50k? pożyjesz za to rok jak nie szastasz za bardzo. 200k? 4 lata i co dalej?
a pomyśl że wygląda to tak że
  • Odpowiedz
@LaserRock46AND2: Książka to "Mapa Cieni" a gra to komórkowe "Hostile Dimension" - wyszło nawet na płycie i w opakowaniu :)
A czemu nie self? Bo po pierwsze, jeśli o grę chodzi - na produkcje trzeba hajsu :)
A po drugie, jeśli o książkę chodzi, to za dużo jest selfów, którzy wydają, bo mogą - a ja jednak czuję się pisarzem tylko wtedy, kiedy mam wydawcę, przez którego sito przejdzie mój
  • Odpowiedz
Trochę było cicho. Głównie dlatego, że dłubię sobie dalej w modelach statków. Teraz próbuję inne podejście, bardziej industrialny wygląd. Wrzucam testowy render.

ΔV: Rings of Saturn - webpage | showcase | devlog / vlog | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Trochę było cicho. Głównie dlatego, że dłubię sobie dalej w modelach statków....

źródło: comment_kOWk9IJgImW7tJz8OdiTN9sU7b50JKFk.jpg

Pobierz

Lepiej?

  • Lepiej 78.9% (15)
  • Dalej do kitu 15.8% (3)
  • Wcześniejsze były lepsze 5.3% (1)

Oddanych głosów: 19

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wow wow wow, właśnie oglądam wywiad z tworcami gry Darkwood (Polacy) i panowie mówią:

Wyszliśmy z założenia, ze jak ktoś ma spiracić to i tak spiraci, więc sami wrzuciliśmy kompletną grę na torrenty.

Jak kogoś nie stać a chce zagrać, to ma taką możliwość. Jeśli się spodoba, to niech po prostu ją kupi w przyszłości i szepnie dobre słówko znajomym


A mówimy o bardzo dobrze sprzedającej się grze z ocenami na poziomie 94% (Steam). Chylę
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tabok: Nie ma żadnego znaczenia to co zrobili, jak nie mają jakichś zabezpieczeń to i tak ich gra znalazłaby się tam po dniu, tylko podbijają PR u takich jak wy.
  • Odpowiedz
Hej hej, Jutro zaczyna się Digital Dragons w krakowie, będzie tam Indie Showcase gdzie będzie można zagrać w Cubers: Arena. Z tej okazji przygotowałem nowy trailer promocyjny do gry.
Polecam sprawdzić co zmieniło się w grze przez ostatni czas :)

#cubers #gamedev #gry
Dziobson - Hej hej, Jutro zaczyna się Digital Dragons w krakowie, będzie tam Indie Sh...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach