Chyba czas na male #rozdajo

Aktualnie 4 facetow bije rekord Guinnessa w granie w gry mobilne. Chlopaki celuja w pobicie rekordu (minimum 24 godziny i (chyba) 10 minut), ale takze w ustanowienie go na poziomie okolo 30h. Przy okazji zbieraja datki dla Hospicjum.

Tak sie zlozylo, ze graja w gry BoomBit* - firmy dla ktorej pracuje.

Gry
o.....y - Chyba czas na male #rozdajo

Aktualnie 4 facetow bije rekord Guinnessa w ...

źródło: comment_HVq8XiuJZk2BJQp68YXt32FmzMjvKcsD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile czasu zajmie zrobienie w Unity gry w stylu Don't Touch The Spikes, czy innej w tego typu stylu, prostej klikanki Ketchappowej?

Chodzi mi o pracę samego programisty, samo programowanie. Dla którego to nie jest pierwszą grą, tylko się na tym zna. Jakieś widełki, ile pracy może zająć tego typu produkcja?

#gamedev #programowanie #programista15k
wyjdezpiwnicy - Ile czasu zajmie zrobienie w Unity gry w stylu Don't Touch The Spikes...

źródło: comment_Ibgrjvgob69S6ErxhzPI9KAmtNW1DHrq.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyjde_z_piwnicy: osoba doświadczona jest w stanie wykonac mechanike podstawową w 1 dzień. Do tego trzeba dorobić jakiś ekrany startu i końca rogrywki, może jakieś dźwieki, może jakieś menu i opcje i robi się kilka dni może tydzień. Jesli chcemy gre dopieszczoną i robimy kolejne iteracje czyli zmieniamy to co nam się nie podoba, poprawiamy intuicyjność coś ulepszamy to w zalezności od tego jak bardzo zmienne sa osoby decyzyjne może być
  • Odpowiedz
@LooZ: no ale to amator. strzelam, facet nie widział środowiska 3D na oczy. I z marszu ma wyłożyć polską średnią miesięczną pensję na sam program?

Nie przeczę idei, że na coś porządnego trzeba wyłożyć, ale jak ktoś ma już zacięcie do zmiany branży i chce w to wejść na porządnie, nie ktoś kto nie wie jak oteksturować model.

Grafika 3D mimo pozorów to szeroko rozwinięta dziedzina i moim zdaniem, trzeba
  • Odpowiedz
Słyszeliście o Glorii Victis - pierwszym polskim mmorpg?

"w przypadku gry MMO każdy pojedynczy błąd zostanie wykorzystany przeciwko Tobie."
"Musisz być non stop czujny i mieć pozakładane pierdylion alarmów"
"kilka/kilkanaście godzin zanim będzie trzeba rollbackować serwer a to są ogromne straty finansowe."
"p--o [...] łagodzi skutki choroby Alzheimera"
Anteuke - Słyszeliście o Glorii Victis - pierwszym polskim mmorpg?

"w przypadku gr...

źródło: comment_VINHNH2lQgd9hMfTY3P0PqcNWbeAhOHD.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka

Minęło trochę czasu od ostatniego postu, ale nie opieprzałem się! Pracowałem nad dwiema rzeczami, niestety, obie są czasochłonne.

Na pierwszy rzut poszło NPC. Stworzyłem podstawową wersję meshu, dokoptowałem do tego system kości i animacji i tak powstał Janusz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Póki co model jest strasznie podstawowy i go wypieprzę, jedyne co chciałem zrobić to to, by chodził od punktu do punktu i wykonywał podstawowe animacje, jak siadanie czy
TymRazemNieBedeBordo - Siemka 

Minęło trochę czasu od ostatniego postu, ale nie op...

źródło: comment_u2FOeWKaQUYOzSUq0EQhGnB5lOQLQMQ5.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kopytko1 z automatu nie, ale zamiast zgrywać wideo możesz wyrenderować obraz każdej klatki do tekstury a następnie ustawić alfe na kolorze tła i zapisać do pliku
  • Odpowiedz
Czy warto zatrudnić doświadczonego pilota? Raczej warto, zwykle dysponują niezłym refleksem. A jeśli do tego jeszcze domontować akcelerator adrenaliny do systemu podtrzymywania życia, loty zaczynają się znacznie upraszczać.

Od strony developerskiej ten ficzer zajął zaskakująco szybko. Shader powstał w kilka minut, zmiana tempa gry dosłownie sekundy. Większość czasu spędziłem nad balansowaniem w grze i dobieraniem odpowiedniej stylistyki.

ΔV: Rings of Saturn | Steam | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav
koder - Czy warto zatrudnić doświadczonego pilota? Raczej warto, zwykle dysponują nie...

źródło: comment_amhhmZxbRyJTN5437QH0bD9qjAfHnqXO.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: fajne, a myślałeś zeby te drobne kamyki dać troche niżej jeszcze żeby bardziej było perspektywe czuć, bo ter przesuwają się na jednej płaszczyźne ze wszystkim i robi się płasko..
  • Odpowiedz
@rezoner: trzy czy cztery meczyki za mną, lepiej się gra :) bieganie na pewno in plus bo można komuś uciec szybciej albo kopnąć piłę mocniej przez co jest więcej elementów rozgrywki i jest bardziej taktycznie i chaotycznie :D Nie ogarniam tylko dryblingu, np nie mogę się obrócić z piłką o 180 stopni (nawet po okręgu) bo ta zawsze mi ucieka, ale to chyba moja wina bo nie ogarniam co i
  • Odpowiedz
Pora na kolejny wpis o kulisach tworzenia MMORPGa z serii “100 dzienników challenge Na Przekór Wszystkiemu”!

Dziennik 6 – Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

Zapraszam do obserwowania taga #gloriavictis gdzie będziemy publikować w sumie sto podobnych tekstów.

Mieliśmy
jan-grochowski - Pora na kolejny wpis o kulisach tworzenia MMORPGa z serii “100 dzien...

źródło: comment_QIvkmdyM9awkfo8RORU5xt3sHFwmSdlX.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dibhala: a jakiego procka masz? Bo to też ważne, teoretycznie na minimalnych powinno działać jeżeli procek udźwignie.

@Ant-Man chyba nie, bo to ustawienie wewnętrzne silnika a nie gry, nie kodowaliśmy funkcjonalności która to zmienia.
Co do dzielenia graczy na serwery - wynika to z tego, że nasza walka wymaga stosunkowo małego pingu żeby walczyć na poziomie "kompetetywnym". Gdyby tak nie było to oczywiście, mielibyśmy jeden ogromny serwer i dużo mniejsze koszty utrzymania
  • Odpowiedz
@jan-grochowski: no tak, rozumiem non target kosztem pingu, w L2 to zaznaczasz przeciwnika i wali i biegnie za nim póki nie padnie. Jednak wolę non target. Szkoda, mam nadzieje, że kiedyś uda się rozwiązanie znaleźć dla tego aby zrobić jeden serwer i tylko ludzi podłączać przez jakieś proxy, zwiększy znacznie community.

A fajnie, mam nadzieje, że nie zrobiły się te raporty irytujące, bo ja się dziś trochę zirytowałem jak mi craft
  • Odpowiedz
Mam takie #coolstory w #gamedev.

Miałem kilka zgłoszeń, że gierka, którą robię - ΔV - nie działa na niektórych Linuksach. Na moim działała, na wirtualnej maszynie też, no ale nie będę ignorował zgłoszeń o segfaultach. Wyczerpałem moje możliwości testowania, więc pomyślałem - zapytam na Twitterze, czy ktoś z linuksowych graczy nie byłby chętny testować i pomóc wyłapać problemy.

Okazało się, że chętnych do pomocy było wielu. W tym Rémi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach