@mhpk: Jeszcze co do blooma to jakoś dziwnie wykonany, na środku napisu jest minimalny a po bokach jakby za dużo (jak dla mnie). To dlatego że litery są mniej "gęste" na środku? Można to jakoś zbalansować?
  • Odpowiedz
@Sinti: W grze wszystko wylicza się na bieżąco (w każdej klatce), nie używam gotowego gifa. Pod napisem jest gęściej, bo zaimplementowałem to tak, żeby napis był bardziej czytelny (swoją drogą spostrzegawczy jesteś, większość osób tego nie zauważa :D). Bloom jest domyślny z Unity. Faktycznie jest go więcej tam, tam gdzie jest "gęściej" (bo w tych miejscach obraz jest jaśniejszy). Nie sądzę, żeby dało się to skonfigurować, pewnie prędzej trzeba by
  • Odpowiedz
Telltale poszło do kosza, a samej firmie można wiele zarzucić ja ich jednak będę do końca szanował za tę rewelacyjną czołówkę do Wolfa. Genialne wychwycenie atmosfery skrytej w ciemności metropolii i przemierzającego jej ulice bohatera.

pumpkinguy - Telltale poszło do kosza, a samej firmie można wiele zarzucić ja ich jed...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pumpkinguy: Zdaje się, że to problem #gamedev na całym świecie. Zdaje się, że Polsce różne studia mają różne opinie, ale generalnie szkoda tych ludzi. Pocieszenia tyle, że po nim akurat widać, że wyciąga wnioski i chce się podzielić doświadczeniem z młodszymi kolegami.
  • Odpowiedz
Biorę się za prostą grę strategiczną przeglądarkową podobną do Plemion i KingsAge, ale w warunkach kosmicznych (będzie się trochę różnić od Ogame), jednak mam problem - jak napisać floty będące poza planetą (w drodze do ataku, na wsparciu, lub wracające skądś)? Flota planetarna to właściwości planety, ale te na wyjeździe to jak zrobić (flot z jednej planety może być wiele o różnych składach), napisać strukturę na którą składałyby się liczby okrętów konkretnych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: tworzysz w locie "planete" jak jest na wyjezdzie, gdzie flota spędza tyle czasu ile zajmuje jej podróż. Planeta jest niedostępna dla graczy.
  • Odpowiedz
Ostre odbicie w górę FARM51 po podaniu daty premiery WW3 i early access. Gra zaczyna zbierać pozytywne opinie no i przede wszystkim - jest w dobrej cenie. W ciągu dwóch ostatnich godzin +10%. Społeczność na steamie z 27k do 60k. Polecam, w poniedziałek od rana do południa będzie można trochę zarobić, na dłuższą metę też, ale ja jestem niecierpliwy :)

#gpw #pociagdozyskow #gamedev
Ww526 - Ostre odbicie w górę FARM51 po podaniu daty premiery WW3 i early access. Gra ...

źródło: comment_neJ3qtr5iOxFrPmDmOXKBZGh9TDRDE3r.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Ww526
Ja siedze na f51 od marca i takich czarow jakie tu sie dzieja nie widzialem nigdzie. Sprzedalem w tym tygodniu wiec mozna powiedziec,ze pociag odjechal beze mnie. Gralem w bete, faza 2 i uwazam,ze spolka da zarobic jeszcze kolo 70-80% od dzisiaj. Ale na dzien 24.09 obecna cena akcji jest za wysoka i sadze,ze da sie wejsc jeszcze ponizej 30 przed rakieta w kosmos. Obym sie nie mylil - powodzenia!
  • Odpowiedz
Hahahah mówiłem, żeby kupować. Drugi raz mieliście okazje zarobić dzięki mnie :D:D:D Kto skorzystał, ten skorzystał, dziś kurs farmy 45 pln :D:D:D #gpw
  • Odpowiedz
@koder: Ja to tylko tu zostawię, być może komuś się przyda, na HumbleBundle trafił fajny zestaw książek do #gamedev, włączając w to ksiażkę do nauki #godot, poza tym, są to w miarę aktualne i nowe książki poruszające wiedzę z zakresu tworzenia gier (AI, Unity, Unreal Engine, Blender 3D), w tym parę filmów. Myślę, że za tę cenę warto!
Humble Bok Bundle: Game Development by
djzidane - @koder: Ja to tylko tu zostawię, być może komuś się przyda, na HumbleBundl...

źródło: comment_0xO7MTt3j6GwLpg5K2uX20VN7LQzFZWJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nieprawidlowy_login: @mattcabb: Apple, Google czy Steam zawsze biorą 30%.
Wydawca w zależności od tego co wykłada ze swojej strony. Jeżeli gra jest już skończona i wydawca nie musi wspierać procesu tworzenia to często rev share z wydawca to 50/50.

Pozostałe koszty zmniejszające zysk developera to oczywiście VAT
  • Odpowiedz
@rezoner: moje sugestie po rozegraniu kilku spotkań:
1. gracz z piłką byłby wolniejszy. piłkarz, który drybluje z piłką przy nodze nigdy nie będzie szybszy od tego co goni go w pełnym biegu. Gdyby znerfować piłkarza, który drybluje z piłką zmusiłoby go to do próby wykopania piłki przed siebie, by utrzymac tempo, ale też ryzykować utratę piłki.
2. Dodać faule ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obecnie jest spory
  • Odpowiedz
Siemka. Jako, że coraz więcej amatorów pcha się do zabawy #pdk postanowiłem zebrać kilka materiałów, może pomogą, może nie, ale na pewno nie zaszkodzą :D

Na pierwszy ogień w zasadzie rzucę paczkę tutoriali, od których sam zaczynałem. Użytkownik, którego z nami już nie ma niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rezix skompletował fajną paczkę jakiś
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uczalka: Nie ma sensu bawić się jakieś GameMakery. Strata czasu. Podstawy Unity są bardzo proste do obcykania, są setki poradników, a sam silnik daje praktycznie nieograniczone możliwości, więc im szybciej się na niego przerzucisz, tym lepiej dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@Anteuke: Jak dla mnie game jamy są spoko jeśli działa to na zasadzie, że spotykasz się z danym zespołem i razem robicie gry. Jeśli chodzi o typowe solówki czy instanty to meh, mogą być jeśli ktoś chce stworzyć grę i nie ma na nią pomysłu. Narzucona kategoria i sam fakt, że się zapisałes zawsze jakoś pomoże.
  • Odpowiedz
@mojemacki: No to masz problem. Lepiej latać ze sprawnym reaktorem.

Wczoraj cumpel żartem zasugerował, że taki statek to pewnie pieczątki na przeglądzie nie dostanie. I tak na liście rzeczy do rozważenia pojawiły się przeglądy okresowe statków. I smarowanie, żeby akurat nie robić testu spalin, na pewno przechodzi Euro20 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
#halflife3
https://www.youtube.com/watch?v=7bsR9jpmNAU
Teaser do graficznego update'a do naszej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na zalączonym obrazku klatka z gry. Żaden render, to ten klasyczny silnik Source z 2004 roku konsekwentnie ciągnięty do granic możliwości. A to jeszcze nie koniec! ()

Wybaczcie za brak updateów ostatnio, mocno zajęty projektem dzień w dzień. Drużyna ma już ponad 40 osób ( ͡° ͜
kaitek666 - #halflife3
https://www.youtube.com/watch?v=7bsR9jpmNAU
Teaser do grafic...

źródło: comment_EPGl8QBcPc5pZwmqpuGno4mgvjuDvsFE.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

25/100 dni z książką

“Czyste testy powinny spełniać pięć zasad [...]:
Szybkie [...] Gdy testy działają powoli, nie chcemy ich uruchamiać zbyt często.
Niezależne [...] Jeśli testy zależą od siebie, to gdy nie uda się pierwszy test, powstaje kaskada awarii, co utrudnia diagnozę i ukrywa awarie na niższym poziomie.
Powtarzalne [...] Jeżeli nasze testy nie są powtarzalne w każdym środowisku, to zawsze będziemy mieli wymówkę, gdy się nie powiodą.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Jak z wieloma rzeczami się zgadzam tak bardzo z gloryfikacją TDD mam problem.
Prawda jest taka, że test-first ma swoje zalety i test-last ma swoje (zwłaszcza, gdy mówimy o czymś zupełnie nowym, gdzie wymagania są bardziej niepewne, niż prawo podatkowe w Polsce ¯\_(ツ)_/¯).

Co więcej polecam lekturę poniższego papera :)
https://www.researchgate.net/publication/315743099_An_Experimental_Evaluation_of_Test_Driven_Development_vs_Test-Last_Development_with_Industry_Professionals

A co do reszty... Jakby tylko zawsze tak było, że testy są niezależne, powtarzalne i szybkie. Fajnie by
  • Odpowiedz
Co tam koder naprawdę robi po nocy, oprócz śmiesznych gifów z gierki? Dokłada kontekstowy, dynamiczny soundtrack.

Video z testowego gameplay, muzyka powinna płynnie przechodzić ze spokojnej, przez bitewną, high-g, do znowu spokojnej. Oryginalny soundtrack komponowany przez Evadera, cały powinien być dostępny do pobrania w dniu premiery.

Dzisiaj konkretnie pojawiła się kolejna ścieżka dźwiękowa i system miksowania ścieżek został rozszerzony o świadomość zagrożeń innych niż kolizje.
koder - Co tam koder naprawdę robi po nocy, oprócz śmiesznych gifów z gierki? Dokłada...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tlustywalec: Trudne pytanie. Na kanbanie mam obecnie 83 rzeczy do zrobienia, a ich zakończenie waha się w czasie od 15 minut do kilku dni. Mam nadzieję, że uda się wydać w 2018, ale szczerze powiedziawszy - obecnie jestem jakieś 2 tygodnie do tyłu w stosunku do szacowanego czasu.

W każdym razie niedługo powinno wyjść demko, bo teraz właśnie nad nim wzmożenie pracuję.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suheil-al-Hassan: Normalne, pracuję teraz nad jednym kawałkiem gry. Łapię czasem jakąś fajną akcję testując reakcje AI na różne bodźce. Tutaj na przykład widać, że całkiem nie rozumie zagrożenia silnikiem.
  • Odpowiedz