Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest, że czasem mimo prymitywnych rodziców dzieci wyrastają na zaradnych i łebskich ludzi? Oczywiście nie zawsze, ale znam sporo takich przypadków, gdzie w domu bieda materialna i mentalna, ale dzieciaki mimo trudności poradziły sobie w życiu bardzo dobrze.

#psychologia #rodzice #rodzina #dzieci #przemyslenia #doroslosc #dziecinstwo #patologiazewsi #patologiazmiasta #wygryw #przegryw

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a10dd1ba11279a731b1e54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Ambicja. Ja np wychowałem się na amerykańskich filmach lat 90tych gdzie był sukces, sukces, sukces.

I ta ambicja by być lepszym mieć więcej i zobaczyc w życiu więcej przeżyć jak najwiecej ciagle we mnie siedzi. Jakos taki wprogramowany mechanizm.
@AnonimoweMirkoWyznania: bo wpływ na rozwój dziecka nie tylko mają rodzice, może to i nawet lepiej w ww. przypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
społeczeństwo, znajomi, szkoła, internet, fora, inspirujące filmy na yt (np. że ktośtam wyjechał do stanów z pl do pracy) - to wszystko rzeczy które inspirują i pokazują młodemu człowiekowi, że można. A to najważniejsze, co z tym zrobi zależy od niego, jeśli bardzo chce to
@AnonimoweMirkoWyznania:
Biedni i niewykształceni rodzice mogą dobrze wychować dziecko. Chodzi o ogarnięcie emocjonalne. Mieć ogarniętych emocjonalnie rodziców to jak wygrać życie. Ich dziecko uczy się od nich poprawnych reakcji na drugiego człowieka, wie że jest kochane, zyskuje zdrową pewność siebie... Dzieciństwo pełne takich doświadczeń jest bezcenne i stanowi solidny fundament do odnoszenia sukcesów w dalszym życiu, na każdym polu.
ŁadnyKarp: Ja jestem takim przykładem. Stary z IQ60, bezrobotny całe życie, matka za najniższą niewiele mądrzejsza.

Nie dostałem od nich nic poza 'zlotymi radami' które nijak mają się do rzeczywistości, nienawidzę ich za to.

Wszystkiego musiałem nauczyć się sam. Obecnie zarabiam trochę ponad 50k na czysto miesięcznie, mogę sobie pozwolić na większość rzeczy ale nic mnie de facto nie cieszy. Ciągle mi mało, drogie auto, wakacje, ubrania? Przecież istnieją droższe i