Wpis z mikrobloga

Wk0rwia mnie jak "specjaliści" z pogardą mówią o tym jak nieracjonalne jest przywiązanie Polaków do mieszkań własnościowych (bo "na zachodzie tak nie ma"). Dobra, ale czy na zachodzie koszt wynajmu jest identyczny lub WYŻSZY niż rata kredytu? Jaki burżuj wybrał by płacić 3tysie miesięcznie żeby nie mieć z tego nic pod koniec życia zamiast płacić 3 tysie miesięcznie i mieć po 30 latach nieruchomość za pół banki?

Czy oni są tak oderwani czy to kolejna grupa wpływów chce nas jeszcze bardziej wydymać?

#mieszkanie #nieruchomosci #rant #vent #dom #doroslosc #zycie #polska #wynajem #kupnomieszkania
Pobierz j.....e - Wk0rwia mnie jak "specjaliści" z pogardą mówią o tym jak nieracjonalne jest...
źródło: comment_1672770637iIwYZAQAeaV90VxuiL9LHk.jpg
  • 5
@jatutaktylkonachwile: przeliczając na CBPLN-y to zarabiam 7600 a za mieszkanie place 2250. 55m2 w centrum małego niemi3ckiego miasta. Jakbym chciał te mieszkanie kupić musiałbym dać 483k także wolę wynająć tym bardziej ze to nie moje docelowe miejsce życia. Prywatny najem wywaliło w kosmos i tutaj także trzeba szukać po funduszach w DE. Januszerka zbiera żniwo z wynajmujacych postawionych pod ścianą którzy sie nie pozabezpieczali mieszkaniowo wcześniej
@jatutaktylkonachwile: jak nie ma mieszkań własnościowych łatwiej ludzi przesiedlić, zburzyć jedne bloki i postawić kolejne, można prowadzić inwestycje i właściwie nic się ludziom nie należy, wystarczy im znaleźć nowe mieszkanie.

Kuzyn wynajmował w Berlinie aż dostał udaru. Sam zajmował się córką, która potem poszła wynajmować gdzie indziej i taniej, a jego zabrała rodzinka, która ma swój dom na własność. Samochód córka wzięła i trochę gratów. Państwo daje na utrzymania i rehabilitację.
@jatutaktylkonachwile: Może i na zachodzie dużo się wynajmuje ale to nie oznacza, ze własność tam jest obca. Nie tylko w PL ludzie chcą swoje M. Na Zachodzie po prostu najem czasami bardziej się opłaca. w PL to nie ma porównania, bo najem jest koszmarnie drogi.Tutaj w większości wynajmują ludzie, którzy nie maja zdolności kredytowej, a gdzieś mieszkać trzeba. Na potwierdzenie daje tabele pokazująca, że nie tylko w PL jest parcie na
Pobierz MxS89 - @jatutaktylkonachwile: Może i na zachodzie dużo się wynajmuje ale to nie ozna...
źródło: comment_1672773527wMJ67tft2p7wFmuqFFpv5M.jpg
rata za kredyt nie jest przypadkiem wyzsza obecnie niz koszt najmu?


@Adki: nie jest chyba, że mi znajdziesz 55 m2 w podobnym standardzie za mniej niż 1600 zł. Dawaj ekspercie.