Chciałbym skonsultować jedną sprawę, może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Normy wit. D. Patryk Nowak z kanału Pod Mikroskopem od dłuższego czasu walczy ze zjawiskiem nadmiernej podaży witaminy D w preparatach.

W poniższym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=HzZThPWBEaU

Zdaje się wykazywać, że normy WHO są zawyżone. Opiszę swój przypadek, choć to pojedynczy dowód anegdotyczny, to na czymś muszę bazować empirycznie. Tak już mam. To chyba normalne ;d
tamagotchi - Chciałbym skonsultować jedną sprawę, może ktoś rozwieje moje wątpliwości...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@puexam: Osoby szczupłe będą miały witaminy D ng/ml więcej niż osoba o przeciętnej wadze z nadwagą i otyłością, tak samo będzie miała niższy cukier czy ciśnienie. Zawsze jeżeli coś bardzo różni się zazwyczaj u osób szczupłych w porównaniu do osób o bmi przeciętnym i tych cięższych osobników, to będziesz miał korelacje z długowiecznością, bo to masa ciała jest w tym najważniejsza. Badania kliniczne na każdym zwierzaczku to mówią, gerontologia to
  • Odpowiedz
wenlafaksyna ma bardzo śmieszny/ciekawy ficzer
nawet jak zapomnisz wziąć rano to jeszcze tego samego dnia wieczorem dostaniesz przypominajkę w postaci pulsowania w rękach i głowie dzięki czemu nie pominiesz żadnej dawki
farmaceutyka jest niesamowita

#depresja #psychiatria #farmacja #leki #wenlafaksyna #snri #fascynujace #ciekawostki #gownowpis #oswiadczeniezdupy #przemysleniazdupy #takaprawda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pora chyba udać się do lekarza, bo to normalne nie jest, że od ponad dekady jedyne co robię w życiu to leżenie w łóżku po pracy w kolejnej fabryce smrodu. Nie mam motywacji do niczego, tylko najlepiej całe dnie siedzieć w pokoju.
Wiecznie matka niezadowolona, na przemian płacz i krzyki, szpiegowanie mnie, wydzwanianie po ludziach gdzie jestem i co robię. A na końcu jak usamodzielniłem się to usłyszałem, że kiedy mnie z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oknoe a co jest złego w siedzeniu całe dnie w domu, jak też poza pracą nie wychodzę nigdzie i siedzę całe dni w domu, nic w tym złego nie widzę, nie daj sobie wmówić że coś z tobą nie tak
  • Odpowiedz
Pora chyba udać się do lekarza

a co jest złego w siedzeniu całe dnie w domu

nie daj sobie wmówić że coś z tobą nie tak


@Zoyav: @oknoe: Ale do lekarza i/lub psychologa można iść, raczej nie zaszkodzi. Po tym krótkim opisie zachowania matki, jest duża szansa, że to wpłynęło negatywnie na psychikę.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po co taki uszkodzony człowiek jak ja żyje?
Nie ma nic gorszego niż fobia społeczna, lęk, depresja.
Nie wiesz co robić ze sobą w czasie wolnym.
Nie umiesz odpocząć, bo lęk, przejmowanie się.
Jak pójdziesz do pracy to będzie to g---o robota, bo jesteś wystraszonym człowiekiem, który nie umie walczyć o swoje.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @ziomus0812: u mnie początki jak chodzi o psychikę były obiecujące, bo fajnie zaktywizował, zachciało mi się zmieniać swoje życie, ale im dalej tym było gorzej.
Od początku jednak były mocne bóle skóry głowy, czułem wręcz jak mi włosy wychodzą z niej i nie łączyłem tego z tym lekiem (dalej nie jestem na 100% przekonany, że to on powodował, bo dopiero z niego schodzę, jestem teraz na dawce
  • Odpowiedz
Ile bym nie spał, to i tak jestem mega zmęczony.
Można robić te wszystkie terapie, leki, etc. I wszystko i tak się rozbija o permanentne zmęczenie

#depresja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meltdown: Niedobór żelaza potrafi nieźle dać w kość co objawia się między innymi chronicznym zmęczeniem i depresją (zaburza produkcję neuroprzekaźników).
Zbadaj ferrytyne a najlepiej cały pakiet żelazowy i leć do lekarza.
  • Odpowiedz
@meltdown: bolerioza, bezdech senny (krzywa przegroda, problemy z małżowina nosowa) lub niedobory jakoś kwasów/ witamin.
Przebadają się.
Osobno im więcej ja się opierałam, tym bardziej zmęczony jestem.

Organizacja też ma znaczenie.
Jak się wieczorem przygotuje i mam cel np być w pracy na czas i zacząć konkretną pracę to jest dużo lepiej, niż jak mam jeszcze inne rzeczy zrobić po drodze. Nawet takie jak śniadanie robić.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirku i Mirabelki.
Głównie #krakow
Potrzebuje namiar na jakiegoś specjalistę, bądź rady co mogę zrobić.

Szukam bardzo dobrego specjalisty, bądź specjalistki, aby popracował z bliska mi osoba, żeby ta odzyskała pewność siebie, nauczyła się na nowo asertywności i jak stawiać granicę.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nic nie załatwisz za tę osobę, prosiła cię o wstawiennictwo na wykopie? odeszła od męża? Czy to wszystko w twojej fantazji?
Zadzwonisz do poradni i powiesz mam dla was przypadek, tylko że ona nic nie wie i nie chce
  • Odpowiedz
Nie ma żadnej tolerancji na tym świecie na bycie niedynamicznym i autystycznym niedojebem
Nie chcę mi się żyć, bo do niczego się nie nadaję i nic co fajne nie jest dla mnie dostępne ehh
#depresja #autyzm
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haosik: Mnie się wydaje, że przyszedł po prostu taki trend. Czyli jeżdżenia facetom po ich wzroście (kobiet jakoś się nie tyka).
Wcześniej był rozmiar penisa (tak pamiętam reklamy np. Subwaya że 4 cale nie zadowolą nikogo. Czyli u nich jest 7 czy ileś tam).
Był też trend wychwalania markowych ubrań, mamoniarstwo. Za jakiś czas przyjdzie co innego. Po prostu co jakiś czas media instalują wentyl na społeczne frustracje.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W biedrze widziałem jakiegoś staruszka, śmierdzącego widać że bez pieniędzy, ale specjalnie patrzyłem, żadnego alkoholu nie widziałem żeby brał (przegladal przez szybę za ciastem albo później szperał za jakimiś najtańszymi batonikami, brał mięso, makaron, wyliczał). Zrobiło mi się zajebiście smutno. Nie umiałem do niego podejść i mu jakichś pieniędzy dać. Z taką gulą w gardle po tym markecie chodziłem i uciekłem stamtąd

Jeszcze do tego, zauważyłem kobietę w
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim Rozumiem, że to było trudne dla ciebie. Nawet małe gesty życzliwości mogą mieć wielki wpływ. Może następnym razem uda się znaleźć sposoby, by pomóc innym, nawet jeśli to wydaje się trudne.
  • Odpowiedz