mirki, czy korzystaliście/polecacie jakieś rozwiązania do optymalizacji profilu #linkedin ?
może, acz nie musi być #ai ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS co się stało z tym !@#$%^&*() rynkiem pracy, ten #kryzysit to jednak nie są heheszki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
gdzie się obecnie najlepiej szuka #it tech leadership i ogólnie managerial roles ?

#programista15k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyżby to była ta "super potężna i inteligentna" sztuczna inteligencja, którą Google planuje w przyszłości zastąpić dotychczasową wyszukiwarkę? No to rzeczywiście szykuje się nam rewolucja. Rewolucja w gównowaceniu wszystkiego każdym sposobem.

Source: https://x.com/mersomas/status/2059633208300290276

#sztucznainteligencja #ai #google #enshittification
PEPELeSfont - Czyżby to była ta "super potężna i inteligentna" sztuczna inteligencja,...

źródło: HJVJfEYXUAEtLN6

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PEPE_Le_Sfont: IMO:
To jest dopiero pierwsza iteracja tej technologi w wyszukiwarce Google.
Amerykanie testują już drugą.
Zawołaj jak np. dziesiąta będzie równie - kiepska. ;)
  • Odpowiedz
Jakie są nastroje wśród zarządu waszej firmy na temat AI?

Bo np. u nas mimo ciągłego p---------a o tym jakie jest super i że się stajemy AI-first i mamy do wszystkiego używać AI, nagle zaczyna się gadanie, że te tokeny to trochę drogie, i za dużo i źle chyba promptujemy i to trzeba na spokojnie xD

Ale to jebnie wkrótce

#programista15k #pracait #programowanie #korposwiat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedorzecznybubr: jak ktoś nie umie, albo nie wie po co w sumie chce korzystać z ai to nawet jakby miał najlepszy model i miliony tokenów to g---o zrobi itp.

Ale jak ktoś ma więcej iq niż 90, wie co chce osiągnąć - to ważne, czy problemy , albo rzeczy są nam znane, zdefiniowane to wtedy można działać.

Wiele zawodów pójdzie się przez to yebac za 2-4 lata, bo po prostu
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: U mnie cały czas mówią że promptujemy za mało i najlepiej jeśli każdy by co miesiąc do limitu dochodził. Zrobili tez badanie ile czasu realnie programiści zyskują na AI. Wychodzi ok. 10-15%. Myślą że przy większej ilości promptow zyskamy więcej czasu. Management więc sobie wymyślił żeby dążyć do tego żeby po AI nie poprawiac jeśli działa. Nawet jeżeli kod c-----y, albo przerosniety. Efekty już widać, wiadomo, coraz więcej błędów
  • Odpowiedz
🚀 Market Mover Dnia: X-FAB Silicon Foundry (XFAB.PA)

Dzisiejszy ruch: +33.56%

X-FAB Silicon Foundry +33.56% dzisiaj. Co się stało?
Ruch spółki jest napędzany przez intensywne kupno detaliczne po wirusowym poście w mediach społecznościowych, który wskazał X-FAB jako interesującą okazję inwestycyjną. Wpływowy analityk na platformie X (@aleabitoreddit) podkreślił zaangażowanie firmy w fotonikę i półprzewodniki mocy, powiązane z infrastrukturą centrów danych i AI, a także wsparcie z ustawy CHIPS. P/E: 92.3, mkt cap 1.8B.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Evo 2, model AI wytrenowany na 9 bilionach par zasad DNA ze wszystkich domen życia, przewiduje funkcje genów i projektuje genomy. 🧬

Sieć neuronowa opanowała język ewolucji: potrafi rozpoznać mutacje chorobotwórcze w ludzkim DNA z dokładnością porównywalną do testów laboratoryjnych, a także generować sekwencje dla organizmów, które nie istnieją w przyrodzie. (Nature, Arc Institute & NVIDIA)

Oznacza to możliwość projektowania białek i organizmów od podstaw – bez lat żmudnych eksperymentów.

jakby
uzior - Evo 2, model AI wytrenowany na 9 bilionach par zasad DNA ze wszystkich domen ...

źródło: 41586_2026_10176_Fig1_HTML

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AI to takie trochę nowe krypto. Wystarczyło wejść nawet około 2021 i wziąć nobrainery i zyski byłyby następujące:
NVDA - 1196%
AMD - 516%
ASML - 136%
TSM - 260%

Do
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tyle się mówi o tym cyberbezpieczeństwie, że korporacje, strony, firmy handlują naszymi danymi, że dane wyciekają, że co się wyśle w internet to w internecie zostaje, itp. Ale tak naprawdę co z tego? Telemetria w systemach, szpiegowanie AI, itd. I co z tego na koniec dnia? Jakie niby konsekwencje mogą mnie dotknąć poza spamem na numer telefonu czy email? Ludzie sobie instalują w telefonach zmodyfikowane ROMy, unikają Windowsa, wyłączają AI gdzie sie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzepa_malino_a: znając Twoje preferencje polityczne można "odpowiednio" podsuwać takie, a nie inne wyniki wyszukiwania czy reklam. Zdaje się, że w USA już była afera o takie rzeczy przy okazji poprzednich wyborów.

Analogicznie firmy profilujące preferencje zakupowe mogą dobierać oferty tak, a nie inaczej - żeby kupić odpowiedni towar lub za odpowiednia cenę.

Albo bardziej kryminalne - poznanie Twoich zwyczajow, obyczajów, znajomych, żeby zadzwoniło do nich AI i prosiło o szybkiego
  • Odpowiedz
Polscy millenialsi 5 lat temu: „NIE WYRAŻAM ZGODY na wykorzystywanie moich zdjęć, postów i wizerunku przez Marka Zuckerberga. Cambridge Analytica to skan-dal. Kasuję Facebooka. Podaj dalej, jeśli się zgadzasz."

Polscy millenialsi dziś: „Hej ChatGPT, tu jest moja umowa o pracę, widełki w zespole, baza klientów, screeny rozmowy z teściową i wyniki badań dziecka. Pomóż mi to wszystko ogarnąć. A, i przeanalizuj jeszcze moje zdjęcia, bo chyba jestem chory (i dobierz mi paletę
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kastrator2 o czym ty bredzisz xD to pierwsze robili bumerzy to drugie robią zumerki. Millenialsi to najbardziej rigczowa grupa z tych 3i zamykam dyskusję. Ten pierwszy naprawić umie silnik w maluchu ten drugi komputer a zumerek umie se naprawić efajura najwyżej XD
  • Odpowiedz